Шахтер: 1. Чанов Вик., 2. Варнавский, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 3. Рудаков, 8. Соколовский, 11. Сафонов( до 68'), 6. Малый В., 7. Роговский, 9. Старухин( до 72'), 10. Федоренко
Замены: Малый Л.(с 68'), Шафоростов(с 72')

Рефери: A.Kadetov - Y.Ignatov, R.Khodeyev

Зрители: 25000

16:14

Радянська Донеччина

З настроєм по-бойовому розпочали гру обидві команди. Але господарі поля діяли трохи азартніше, трохи швидше, і воротареві "Шахтаря" Чанову одразу довелося показати свою майстерність. Особливо часто змушував його до цього Василевський, чиї удари були несподіваними та сильними.

Наступальні дії "Шахтар" зміг застосувати лише в середині тайму. Якось удар Федоренка прийняв на себе захисник динамівців Шавейко, в іншому випадку воротар господарів Вергеєнко спіймав м'яч, коли здалеку спробував пробити Варнавський. Старухін бив з лінії штрафного майданчика, але схибив.

На тридцять п'ятій хвилині півзахисник "Динамо" Курнєв відкрив рахунок. Метрів із тридцяти сильним ударом пробив у "дев'ятку". А ще через чотири хвилини помилилися захисники "Шахтаря", і Байдачний опинився віч-на-віч із воротарем Чановим. Нападник не втратив свого шансу – 2:0.

Після цього "Шахтар" активізував свої дії і кінець тайму провів в атаках. Добру нагоду забити гол мав Старухін, зблизька він пробив головою, але Курненін теж головою вибив м'яч з лінії воріт. В інших епізодах впевнено грав воротар "Динамо".

Другий тайм ряснів гострими ситуаціями біля обох воріт. М'яч двічі потрапляв у штангу воріт "Шахтаря", а одного разу, після удару Шафоростова, штанга врятувала і динамівців. У гірників після перерви найактивнішими були Роговський та Соколовський. Постійно підключався до атак П'яних. Саме П'яних мало не забив гол після кутового. Але рахунок не змінився до кінця матчу, 2:0 на користь "Динамо".

Матч дублерів також виграли мінські динамівці з рахунком 4:1.

В. НЕКРАСОВ

16:10

-

16:06

Советский спорт, №136, 15.06.1979

Минчане с первых же минут подтвердили свою приверженность к атакующей игре. Их форварды Байдачный и Василевский действовали целеустремленно, на скорости врывались в штрафную площадь гостей и непосредственно угрожали воротам.

Горняки уступали динамовцам в середине поля. Мобильные, изобретательные полузащитники минчан конструировали атаки разнообразно и ставили перед обороной «Шахтера», в которой ощущалось отсутствие Звягинцева, сложные задачи. Гости действовали в нападении схематично, если не сказать примитивно. Партнеры постоянно искали своего лидера Старухина, а тот был надежно прикрыт. Причем Старухина не стали опекать персонально, а умело прерывали адресованные ему передачи.

Активность динамовцев воплотилась в результат к концу тайма. Курнев получил мяч в своей излюбленной позиции метрах в 30 от ворот. Он ловко обработал адресованную ему передачу, успел прицелиться и нанес неотразимый удар. Несколько растерявшаяся оборона «Шахтера» спустя четыре минуты допустила грубую ошибку, и Байдачный, оказавшись с глазу на глаз с вратарем, сыграл точно и хладнокровно.

После этого матча не осталось команд, не испытавших поражений в чемпионате.