Шахтер: 1. Дегтерёв( до 70'), 2. Варнавский, 3. Горбунов, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Рудаков, 8. Соколовский( до 60'), 11. Сафонов, 7. Роговский, 9. Старухин, 10. Федоренко( до 70')
Замены: Дудинский(с 60'), Цыцарев(с 70')

Рефери: A.Shevchenko - K.Vikhrov, Y.Balykin

Зрители: 39000

16:44

Спортивна газета, №99, 18.08.1979

У РОЗМОВІ з автором цих рядків тренер одеситів В. Прокопенко перед грою сказав, що його підопічним важко буде виграти у лідера на його полі. Однак уже початок матчу показав, що й програвати моряки не збираються. Вони відрядили в оборону значні сили і досить успішно стримували наступ господарів. Однак гірники все ж могли б реалізувати територіальну перевагу, якби не зловживали індивідуальними діями. Особливо це стосується Федоренка і Роговського, які часто забували, що на полі є партнери.

Рахунок був відкритий відразу після перерви. П'яних з аута вкинув м'яч у штрафний майданчик суперників, звідти він відскочив до Рудакова, який і забив гол. Перевага «Шахтаря» відчувалася і надалі. Та тут стався неприємний інцидент. Голкіпер «Шахтаря» Дегтярьов навмисне вдарив головою Шевченка і був вилучений з поля. Гірники замінили Федоренка запасним голкіпером: молодий Цицарєв уперше вийшов грати за основний склад.

Залишившись удесятьох, «Шахтар» не випустив ініціативи, при кожній нагоді він йшов уперед. Та пожвавішали й одесити - Плоскині вдалося зрівняти рахунок.

На останній хвилині Старухін міг принести гірникам перемогу. Він бив пенальті, призначене за грубу гру проти Роговського, але Жекю відбив м'яч. «Чорноморець» вичерпав ліміт нічиїх, «Шахтар» підписав сьому мирну угоду.

Ю. ШВАРЦ. Донецьк (телефоном)

16:44

-

16:44

Радянська Донеччина

У двадцятому турі донецькі футболісти зустрілися вдома з одеським "Чорноморцем", який посідає у чемпіонаті тринадцяте місце. Проте гості розпочали гру енергійно, з явним наміром не поступитися лідеру. А чекати від одеситів можна було багато чого, адже вони вже не вигравали в десяти останніх турах. У таких випадках, коли на полі немає явної переваги жодного із суперників, все вирішує виконавська майстерність та витримка.

У першому таймі господарі поля не змогли використати кілька сприятливих моментів. Другий тайм показав, що втрачене не так просто надолужити. Після того, як гірники заграли жвавіше та рішучіше, в одній із атак В. Рудаков сильним ударам здалеку відкрив рахунок. А потім чомусь сподіваючись, що й одного гола достатньо для перемоги, донеччани віддали ініціативу гостям. Згодом, відчувши це, гравці "Шахтаря" почали поводитись надто нервово. За грубу гру поле змушений був залишити воротар "Шахтаря" Ю. Дегтярьов.

Кінцівка матчу вийшла драматичною. Спочатку одесит В. Плоскіна зрівняв рахунок, а потім донеччанин В. Старухін не забив пенальті. Матч закінчився із рахунком 1:1.

Зустріч дублерів закінчилася перемогою гірників із рахунком 5:2. Голи у донеччан забили С. Морозов (2), Ю. Мішин (2) та В. Малий.

Є. ШЕЙКО

16:44

-

16:44

Комсомольска Іскра (Одеса)

Становище лідера зобов'язувало колектив «Шахтаря» виграти цей матч, і з перших хвилин гірники почали облогу воріт гостей. Однак це не стало несподіванкою для одеситів: вони оборонялися всією командою і при кожній нагоді контратакували. І все ж у першому таймі перевага була у господарів. Вже в першій п'ятихвилинці вони після удару Федоренка могли досягти успіху. А ось лідера атак гірників Старухіна морякам вдалося нейтралізувати. Відмінно в ці моменти діяв голкіпер "Чорноморця" Жекю, якому неодноразово вдавалося рятувати ворота від вірного гола. Тут слід додати, що його колега із «Шахтаря» Дегтярьов у цьому матчі був не на висоті: він виявив грубість, за що був вилучений з поля.

Гол у ворота «Чорноморця» був забитий відразу після початку другої половини гри Рудаковим після сильного удару з-за меж штрафного майданчика. А коли до кінця матчу залишалося п'ять хвилин, рівновага у матчі була відновлена. Гол забив Плоскіна.

На останній хвилині команді «Шахтар» випала можливість здобути перемогу: був призначений одинадцятиметровий у ворота гостей. Чудово зіграв Жекю, який парирував у кидку удар Старухіна.

16:44

-

16:44

Советский спорт, №191, 19.08.1979

Шахтер, настроенный по-боевому, с первых минут стал доставлять массу хлопот обороне гостей. Горняки без каких-либо пауз и катания мяча поперек поля штурмовали ворота Черноморца. Одесситы, как видно, были готовы к такому натиску и сдерживали его почти всей командой. Сразу привлек внимание, а затем вызвал восхищение своей игрой вратарь Черноморца Жекю. Уже на 4-й минуте, после прострела, сделанного Роговским с левого фланга, он умело защитил ворота от коварного удара Федоренко.

Вообще надо сказать, что Шахтер на сей раз хорошо использовал в атаке фланги. Мне особенно понравился тандем Федоренко - Варнавский. Частые подключения крайнего защитника из-за спины атакующего хавбека вносили сумятицу в оборонительные порядки Черноморца, а когда в эти действия подключался на правом фланге и Роговский, ситуация у ворот гостей нередко становилась просто критической. Увы, горняки допускали много промахов в завершающих ударах, редко играли в штрафной соперника на опережение, ну, а четкая игра Жекю была, очевидно, третьим и решающим фактором, который помогал Черноморцу уберечь свои ворота.

Гол, что называется, "назревал", в течение всего первого тайма. Особенно запомнился эпизод, когда Варнавский, сыграв в "стенку", со Старухиным, вышел с Жекю один на один. В туже секунду игрок был сбит с ног, но судейский свисток промолчал. Отмечая в целом невысокий уровень судейства, я не стану оспаривать строгую меру арбитра в отношении Дегтярева, ибо даже нестерпимая боль не дает права такому зрелому мастеру, как вратарь горняков, на грубые ответные действия после столкновения с соперником.

Оба мяча в матче были забиты сильными и точными ударами из-за пределов штрафной площади.

Под занавес встречи Шахтеру предоставилась возможность выйти вперед с помощью пенальти. Но снова путь к мячу преградил Жекю, сумевший в броске парировать одиннадцатиметровый, пробитый Старухиным.