Динамо К: 1. Роменский, 2. Коньков, 3. Балтача, 4. Журавлев, 5. Демьяненко, 6. Лозинский, 7. Бессонов, 8. Хапсалис, 9. Колотов( до 68'), 10. Веремеев( до 75'), 11. Блохин

Шахтер: 1. Дегтерёв, 2. Варнавский, 3. Горбунов, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Рудаков, 8. Соколовский( до 59'), 11. Сафонов( до 76'), 7. Роговский, 9. Старухин, 10. Федоренко
Замены: Дудинский(с 59'), Шафоростов(с 76')

Рефери: L.Akselevich - A.Zharov, R.Khodeyev

Зрители: 18000

12:47

17:02

Спортивна газета, №101, 23.08.1979

ЗУСТРІЧ лідерів виправдала сподівання. Вона була безкомпромісною, напруженою і цікавою. А, головне, обидві команди грали в справжній сучасний футбол зі зміною тактики і темпу. Спочатку кияни атакували значними силами, а «Шахтар» контратакував. На передній лінії у гірників були Старухін і Роговський, яких партнери довгими передачами кидали вперед. Та тільки одного разу, коли до контратаки досить дотепно підключився правий крайній захисник Варнавський (домашня заготовка?), біля воріт «Динамо» зібралися хмари. Однак Сафонов, який помітив ривок партнера і прибіг у штрафний майданчик суперників, головою послав м’яч мимо цілі.

Кожна команда, яка зустрічається з «Шахтарем», має вирішувати «проблему Старухіна». Динамівці доручили його опіку Журавльову. Але захисник не став «тінню» форварда, наближаючись до нього впритул тільки поблизу воріт. Коли ж Старухін, який вміє дати й точний пас, відтягувався назад або уходив на фланг, усі можливі напрямки його передач чітко перекривалися Дем’яненком, Коньковим, Бєзсоновим, який встигав повсюди (хоч йому й можна закинути за певну недбалість під час переходу киян від оборони до нападу). За весь матч Старухін не спромігся зробити жодної гострої передачі і тільки двічі виконав свої знамениті удари по воротах головою.

Чергову атаку «Динамо» гірники перервали недозволеним прийомом, збивши з ніг Безсонова за кілька метрів од штрафного майданчика. Журавльов пробив по м’ячу з такою силою, що Дегтярьов тільки зумів дотягнутися пальцями до м’яча - 1:0.

Кияни згодом змінили тактику. Віддавши оперативний простір супеоникам, вони тепер шукали ключі від їхніх воріт у контратаках. Одну з них і завершив Лозинський, який наважився на удар по діагоналі метрів з 30. Це було зроблено несподівано, і гол став нагородою захиснику за рішучі нестандартні дії. А потім був ще й прекрасний удар Буряка з дальньої відстані. Але тут майстерно зіграв Дегтярьов, парирувавши м'яч, що, немов випущений з пращі, летів під перекладину, на кутовий.

Цікаво, певно, те, що обидва голи записали на свій рахунок захисники (Лозинський другий матч підряд). Втім, таким і повинен бути сучасний футбол, в якому завдання атаки і оборони вирішуються колективно.

А що могли зробити гірники? Тільки використати окремі помилки київської оборони. Та добре налагоджена підстраховка динамівців не дозволила їм у трьох-чотирьох випадках завдати ударів по воротах. Відзначимо Конькова, який виправив похибку Роменського на виході, стрімко відбивши м’яч у поле. Загалом і «Шахтар» заслуговує похвали за прагнення до боротьби (добре грали Роговський, Горбунов, П’яних).

«Динамо» очолило турнірну таблицю.

Л. КАНЕВСЬКИЙ

17:02

-

17:02

Советский спорт, №194, 23.08.1979

Заслуженный мастер спорта Виктор Серебряников как в воду глядел. В обзоре, напечатанном в киевской вечерней газете за несколько дней до матча Динамо (Киев) - Шахтер, он, рассуждая о перспективах этой встречи, написал: "Не жду от этой игры каких-то зрелищных эффектов. Это будет игра на результат".

Я передаю начало этого репортажа в перерыве между таймами - позади лишь первый тайм. В нем прогноз Серебряникова совершенно оправдался. Это была именно игра на выигрыш, очень темповая, резковатая, простая по средствам, без каких бы то ни было футбольных "красивостей" и "кружев". Однако почти до конца тайма немалые физические усилия, затраченные командами, каждая из которых стремилась во что бы то ни стало открыть счет голам, к цели не приводили. Голевых ситуаций соперники создали немало. Но я бы не взялся утверждать, что хотя бы в одном случае угроза гола была по-настоящему реальной.

Лишь перед самым перерывом киевлянин Журавлев сильнейшим ударом со штрафного почти с линии штрафной площади открыл счет. Вратарь Шахтера до мяча дотянулся, но удержать его не смог.

Во втором тайм темп игры не то чтобы уж очень резко снизился, но быстрые атаки обеих команд все чаще стали предваряться спокойным розыгрышем мяча. Киевляне могли себе это, конечно, позволить - у них в запасе был забитый мяч, а вот горняки...

В надежде спасти хотя бы очко гости изо всех сил старались вести игру на прежних, чуть ли не стартовых скоростях, бурно атаковали большими силами и не раз даже были близки к успеху - но только близки. Киевляне же, умело сбивая темп, при случае контратаковали и сумели удвоить счет: сильным ударом низом метров с 25 Лозинский послал мяч в дальний от вратаря угол.

Концовка матча прошла при полном преимуществе хозяев поля. Шахтер, что называется, опустил руки. И только везение спасло горняков от более крупного проигрыша - удары Блохина, Буряка и других динамовцев, бивших с выгоднейших позиций, не достигли цели.

Киевляне после этой победы вышли на первое место в турнирной таблице.