Шахтер: 1. Дегтерёв, 2. Горбунов, 3. Звягинцев, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Рудаков, 8. Соколовский( до 62'), 11. Сафонов, 7. Роговский( до 77'), 9. Старухин, 10. Федоренко
Замены: Малый В.(с 62'), Шафоростов(с 77')

Рефери: E.Shklovskiy - N.Abdulazizov, A.Zharov

Зрители: 21000

20:21

Спортивна газета, №106, 04.09.1979

У ПЕРШОМУ таймі захисні лінії обох команд діяли чітко і впевнено. В усякому разі за 45 хвилин з атакуючих акцій запам’ятався хіба що прицільний удар Нехтія. Дегтярьов був насторожі і ліквідував небезпеку. В інших випадках атаки розбивалися, наче хвилі об хвилеріз, завдяки своєчасному втручанню захисників.

Такий перебіг подій явно не влаштовував кайратівців, які після перерви активізували гру нападу. Та тут уже перша контратака гірників виявилася результативною. Їхній прорив по правому флангу завершився верховою передачею в центр штрафного майданчика. Ордабаєв вистрибнув, щоб перехопити м'яч, але Старухін на якусь мить випередив голкіпера, і рахунок був відкритий.

Через кілька хвилин після цієї неприємної для алмаатинців події вони з метою посилення атаки замінили досвідченогр стопера Байшакова молодим нападаючим Фоміним. Заміна, як показав дальший хід зустрічі, була вдалою. Саме Фомін взяв на себе роль лідера атак «Кайрата». Він і відквитав пропущений гол. Сталося це після розигращу кутового удару. М’яч потрапив до Штромбєргера, який переадресував його Фоміну - 1:1.

Нічия? Адже у більшості випадків, коли до фінального свистка залишається 10 хвилин, команди припиняють активну боротьбу. Цього разу сталося інакше. «Кайрат» продовжив наступ, а «Шахтар» швидко контратакував. І контратака взяла гору над атакою. В. Малий прослизнув з м'ячем у штрафний майданчик і завдав удару по воротах. М’яч влучив у штангу, його підхопив Старухін, і «Шахтар» здобув два очка...

Л. ОЛЕКСІЄНКО. Алма-Ата (телефоном)

20:21

-

20:21

Радянська Донеччина

Командам вищої ліги лишилося провести ще одинадцять турів. Але вже можна повністю стверджувати, що першою командою цього сезону буде хтось із квартету лідерів, які далеко відірвалися від решти колективів. Це динамівці Києва, донецький "Шахтар", спартаківці столиці та динамівці Тбілісі, які ще більше закріпили свої провідні позиції після двадцять третього туру.

Кожна команда з четвірки, що лідирує, звичайно, має свої особливості. Київські динамівці роблять здебільшого ставку на раціональну тактику силового тиску. Спартаківці, які забили вже сорок чотири голи - найбільше в чемпіонаті, багато й корисно переміщюються по полю, шукають гарних продовжень, добре вибирають позицію і створюють безліч моментів для взяття воріт. Грузинські футболісти традиційно сильні у техніко-тактичних компонентах футболу.

Приємно, що донецький "Шахтар" ще більше закріпив своє становище у групі лідерів. Виступаючи в Алма-Аті проти місцевого "Кайрата" у матчі двадцять третього туру, гірники мали деяку перевагу, і це дозволило їм здобути чотирнадцяту перемогу в чемпіонаті. Основні події розгорнулися у другому таймі. Знову відзначився В. Старухін. На початку другого тайму він забив головою перший м'яч, а наприкінці матчу, після того, як не вдалася гостра атака господарів, В. Малий, увірвавшись у штрафний майданчик алмаатинців, сильно пробив у штангу. Раніше за всіх до м'яча встиг В. Старухін, удар якого і приніс перемогу гостям з рахунком 2:1. А форвард гірників довів рахунок своїх забитих м'ячів до вісімнадцяти і має всі підстави стати найкращим бомбардиром нинішньої першості.

Тепер у чемпіонаті країни настала двотижнева перерва, викликана участю нашої збірної у матчах з командами НДР та Греції. Гірники у цей час проведуть товариські ігри у ФРН. Їхня мета - успішно адаптуватися до зустрічей у розіграші Кубка УЄФА з французьким клубом "Монако".

Матч дублерів в Алма-Аті також закінчився перемогою гірників – 2:0. Голи забили Л. Малий та С. Морозов. Набравши 26 очок, дублери "Шахтаря" посідають шосте місце у чемпіонаті.

Є. ШЕЙКО

20:18

-

20:18

Советский спорт, №203, 02.09.1979

Хозяева, находящимся в опасной зоне, было, как говорится, что терять, а гостям, ведущим спор за верхнюю строчку турнирной таблицы, было что приобретать. Однако в первом тайме, как ни старались нападающие обеих команд, превосходство было за обороной. Пожалуй, небольшое преимущество имел Шахтер. Лишь Федоренко в середине тайма сделал сольный проход, прорвался между защитниками, был близок к цели, но те в последний момент сумели преградить путь мячу. Да Нехтий в конце первого тайма перехватил отскочивший мяч, вышел за спину защитников и с линии вратарской площадки сильно пробил по воротам, но с блеском сыграл Дегтярев.

Основные события развернулись во втором тайме. И активней начали его алмаатинцы. Казалось, они сумеют перехватить инициативу, но на 51-й минуте после навеса с правого края на 11-метровую отметку хозяев Старухин в высоком прыжке сумел выиграть дуэль с Ордабаевым, и мяч свечой взвился вверх, а потом медленно стал опускаться в пустые ворота. Полузащитник Кайрата Гостенин успел вбежать в ворота, но в последний момент не справился со скоростью, и мяч оказался в сетке - 1:0.

После пропущенного гола гости резко сбросили темп, и алмаатинцы все чаще стали появляться на позиции Дегтярева. А вскоре едва не добились успеха. На 80-й минуте после углового мяч у дальней линии штрафной принял Штромбергер, переправил его Фомину, и тот, изменив направление, сравнял счет. Через пять минут неприкрытый Шох чудом ухитрился пробить мимо ворот, а на 88-й В. Малый бросился в последнюю атаку, на скорости ворвался в штрафную хозяев и ударил по воротам. Мяч отскочил от штанги и попал к Старухину, который хладнокровно его остановил и забил второй гол.