Шахтер: 1. Дегтерёв, 2. Варнавский, 3. Горбунов, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Рудаков, 8. Соколовский, 11. Сафонов( до 15'), 7. Роговский, 9. Старухин, 10. Федоренко( до 73')
Замены: Малый В.(с 15'), Дудинский(с 73')

Рефери: S.Stroyev - M.Vysotskiy, Y.Shkola

Зрители: 35000

20:42

Спортивна газета, №112, 18.09.1979

ПЕРШОГО удару по воротах «Пахтакора» гірники зуміли завдати тільки а середині першого тайму. Зробив це В. Малий. Він же за п’ять хвилин до перерви, розігравши «стінку» з Роговським, відкрив рахунок.

Оновлений «Пахтакор», у складі якого виступали футболісти восьми клубів, за короткий строк зумів налагодити взаємодії гравців, особливо в обороні, де відзначалися Еннc і Бондарєв. Вони щільно опікали головного бомбардира гірників Старухіна, позбавивши його можливості корисно грати на «другому поверсі».

Тільки відпочивши, гірники перейшли до рішучих дій. Їхній натиск посилювався щохвилини. Захист гостей явно втомився, стримуючи атаки суперників, і почав помилятися. Реальну нагоду збільшити рахунок втратив Федоренко, який своєчасно не віддав м’яч Старухіну. І все ж лідер змагань бомбардирів через кілька хвилин знайшов у гущі гравців, що перебували в штрафному майданчику «Пахтакора», щілину і сильним ударом послав м’яч у ворота Яновського. «Співавтором» гола можна назвати захисника господарів поля Варнавського, який починав багато атак команди. До речі, і сам він у красивому стрибку головою забив останній в зустрічі м’яч.

«Пахтакор» програв. Але його футболісти показали, що в майбутньому ташкентська команда стане досить грізною.

У перерві між таймами стадіон привітав провідних спортсменів Донеччини Мате, Харачуру, Підлужного, Зюськову, Архипенка, Крошину, Єлиссєнко та їхніх тренерів з успіхами, яких вони добилися нинішнього року на чемпіонатах світу, Європи, на Спартакіаді народів СРСР і Універсіаді в Мексіці.

Ю. ШВАРЦ. Донецьк (телефоном)

20:42

-

20:42

Радянська Донеччина

У перерві матчу відбулося урочисте вшанування видатних спортсменів Донецька, які стали цього року чемпіонами та призерами у змаганнях на першість світу, Європи, VII літньої Спартакіади народів СРСР та інших. Любителі спорту тепло вітали І. Мате та М. Харачуру (вільна боротьба), В. Підлужного, В. Архіпенка, М. Зюськову (легка атлетика), В. Ткаченка та В. Навроса (бокс), тенісистів М. Крошину, О. Коляскіна та О. Єлисєєнко.

А до цього відбувся перший тайм гри першості країни з футболу між "Шахтарем" та "Пахтакором". Гості, які виступали оновленим складом, ще не досягли належної зіграності та взаємодії.

Вже на початку матчу В. Роговський та М. Соколовський мали нагоду забити голи. На 13-й хвилині матчу капітан господарів поля В. Сафонов отримав травму, його замінив В. Малий і якраз він часто загострював гру. Здавалося, ось-ось і гірники досягнуть успіху. Господарі поля наполегливо атакують. М.Федоренко виходить на ударну позицію, б'є по воротах, але м'яч потрапляє до рук голкіпера гостей. Надійно захищає свої ворота О. Яновський. І все ж таки наприкінці першого тайму В. Малий, чітко зігравши з В. Роговським, сильно пробив у нижній кут воріт "Пахтакора" і відкрив рахунок. Гості відповіли контратакою і Р. Файрузов мало не забив гол.

Друга половина зустрічі пройшла за повної переваги гірників. М'яч довго затримувався у зоні гостей, проте рахунок залишався мінімальним. Гірники все частіше подають кутові. М. Соколовський з кутового перекинув м'яч на набігаючего А. Варнавського. Його удар парирував голкіпер гостей, але поряд був В. Старухін, який не схибив. Тепер на його рахунку 19 м'ячів, забитих у чемпіонаті.

Третій гол у цій зустрічі провів О. Варнавський після чергової атаки гірників.

Це була п'ятнадцята перемога "Шахтаря" у чемпіонаті (одинадцята на своєму полі). Тепер у гірників 37 очок і вони разом із динамівцями Києва залишаються лідерами.

Слід додати, що цього дня "Шахтар" мав своєрідний ювілей: команда проводила свій 900-й матч у чемпіонатах країни серед команд вищої ліги. На рахунку "Шахтаря" 307 перемог, 268 нічиїх та 325 поразок, 1047 м'ячів забито, 1151 пропущено. Матч дублерів також закінчився перемогою "Шахтаря" з рахунком 7:1.

Є. ШЕЙКО

20:32

-

20:32

Советский спорт, №216, 18.09.1979

В первом тайме горняки, только что вернувшиеся из поездки в ФРГ, никак не могли наладить свойственной им в этом сезоне быстрой, организованной игры. Гости уверенно отражали все выпады Шахтера и вовсе не растерялись, когда незадолго до перерыва В.Малый, сыграв "в стенку" с Роговским, открыл счет. Через две минуты Файрузов коварным ударом в дальний угол мог забить ответный гол, но мяч, миновав уже бросившегося вратаря, прошел рядом со стойкой ворот. Лишь после перерыва Шахтер активизировал свои действия. Как ни пытались ташкентцы сдержать натиск хозяев, вратарю Пахтакора Яновскому еще в двух случаях пришлось вынуть мяч из сетки.