Шахтер: 1. Чанов Вик., 2. Варнавский, 3. Звягинцев, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Раденко( до 46'), 8. Соколовский, 11. Сафонов, 7. Роговский( до 86'), 9. Старухин, 10. Федоренко

Рефери: V.Butenko - Y.Zvyagintsev, N.Ovsyannikov

Зрители: 29000

12:45

17:27

Спортивна газета, №127, 23.10.1979

НАВРЯД чи хто сумнівався в перемозі «Шахтаря». Початок матчу підтвердив прогнози. Протягом перших десяти хвилин господарі принаймні тричі мали майже стопроцентні нагоди добитися успіху. Але гостей щоразу рятував Логинов. Та й він, зрештою, помилився на виході, і Роговський холоднокровно головою переправив м'яч у ворота.

Пожвавлення на трибунах ще не вщухло, коли Багапов із штрафного удару відновив рівновагу. Та невдача гірників не знітила. Вони продовжували наступати, і невдовзі Старухін, вигравши двобій на «другому поверсі», знову вивів «Шахтар» уперед. Здавалося, що відтепер голи посипляться, наче з рогу достатку, настільки очевидною була перевага гірників. Та після відпочинку оборона господарів прогавила атаку куйбишевців лівим флангом, і Гільманов у падінні проштовхнув м'яч повз Чанова.

Тепер уже донечани, розпочавши з центра, атакували ворота «Крил Рад» з поспіхом, а гості всією командою відійшли назад. «З ходу» вийти вперед «Шахтарю» не пощастило. А коли куйбишевці погасили наступальний порив і почали сміливіше переходити на половину поля господарів, нічия набула реальних обрисів. У цій критичній для донечан ситуації крапку над «і» поставив Старухін, який забив свій 24-й м'яч у чемпіонаті.

Ю. ШВАРЦ. Донецьк (телефоном)

17:27

-

17:27

Советский спорт, №245, 23.10.1979

«Шахтер» начал игру в своей обычной динамичной манере, обрушив серию атак на ворота соперника. Довольно скоро ему удалось забить и гол. После подачи Старухина Роговский прорвал кордон куйбышевской защиты и, выманив на себя вратаря, ловко перекинул мяч в дальний угол.

Преимущество в счете, впрочем, было недолгим. У «Шахтера» на сей раз слабо играл молодой вратарь. Гости вскоре сквитали мяч, четко разыграв стандартное положение, и, воодушевившись, повели игру дружную и самоотверженную.

На 22-й минуте ворота гостей уберегла перекладина. На 27-й - не уберегла. Правда, она приняла на себя мяч после удара Старухина головой, но лучший бомбардир чемпионата тут же повторил удар — 2:1. Замечу, что штангам «Крылышек» вообще крепко досталось в этой встрече. Еще до перерыва Федоренко, завершая фланговую атаку, угодил мячом в стойку.

В начале второго тайма «при попустительстве» Чанова и Звягинцева гости без особого труда вновь сравняли счет. И вновь воодушевились. Они стеной отстаивали свои ворота, а в контратаках становилось, все настойчивее.

Третий гол горняков, забитый при активном участии защитника Пьяных, несколько успокоил хозяев поля. Но гости не прощали им небрежности и готовы были вновь «постучаться» в ворота Чанова. Лишь поняв, что с аутсайдером надо держать ухо востро, «Шахтер» окончательно прибрал к рукам инициативу и уверенно доиграл встречу.