Шахтер: 1. Дегтерёв, 2. Варнавский, 3. Звягинцев, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 6. Раденко( до 34'), 8. Соколовский, 11. Сафонов( до 87'), 7. Роговский, 9. Старухин, 10. Федоренко
Замены: Малый В.(с 34'), Малый Л.(с 87')

Рефери: G.Nalbandyan - S.Arakelyan, R.Mirimanyan

Зрители: 25000

19:06

Спортивна газета, №139, 20.11.1979

ДЛЯ АРМІЙЦІВ результат зустрічі практичного значення не мав. Тому вони провели її без ентузіазму. Гірники ж перемогою майже забезпечували собі «бронзу» і здобували надії поборотися за вище місце.

Це вплинуло на характер і зміст гри. Москвичі почали її неквапливо, подовгу розігруючи м'яч на своїй половині поля. «Шахтар» відповідав гострими діями. Опікати Старухіна армійці доручили двом стоперам - Пасічнику і Швецову, яким довелося добре потрудитися. Та до кінця це завдання вони не виконали. В один з моментів Старухін позбувся опіки і завдав свого коронного удару головою. Тільки блискуча реакція Новикова врятувала гостей.

Територіальна перевага господарів була досить відчутною, але тривалий час вона не приносила нічого реального. Причини були такими: неточність завершальних ударів, чіпка гра оборони суперників.

І все ж до перерви гірники повели в рахунку завдяки діям Старухіна і Федоренка. Останній прорвався в штрафний майданчик армійців і відкинув мяч Старухіну - 1:0.

Навряд чи хтось чекав, що в другому таймі гра набуде для «Шахтаря» драматичного характеру. А сталося саме так. Приділивши головну увагу найнебезпечнішим, на їхній погляд, Чеснокову, Тарханову і Аджему, гірники залишили «гуляти на волі» Кодилєва. А він за це «віддячив» господарів двома голами впродовж п’яти хвилин. Спочатку сильним ударом здалеку Кодилєв спрямував мяч у «дев'ятку», а потім, борючись за верхову передачу з кутового, виграв повітряну дуель.

Все, однак, швидко стало на місця. Вже через дві хвилини В. Малий поновив рівновагу, а незабаром Федоренко приніс гірникам украй необхідну перемогу.

Щоправда, незадовго до фінального свистка армійці ледве не добилися успіху. Від украй небажаної нічиєї «Шахтар» врятував Дегтярьов, який перекинув через перекладину м'яч, майже впритул пробитий новобранцем ЦСКА Нестеровим.

Ю. ШВАРЦ. Донецьк (телефоном)

19:06

-

19:11

Радянська Донеччина

Тридцять три тури зіграли команди вищої ліги і якщо у минулі роки за тур до закінчення чемпіонату назвати переможця було досить легко, то зараз і столичні спартаківці, і динамівці Києва, і донецький "Шахтар" реально претендують на золоті медалі. Може скластися така ситуація, що ці клуби після останніх ігор наберуть однакову кількість очок. Тоді, згідно з положенням про першість країни, між ними буде проведено додатковий турнір в одне коло, де й визначиться чемпіон. Не втратили шансів у боротьбі за бронзові медалі та динамівці Тбілісі. Усе вирішить останній тур.

У передостанньому турі 16 листопада гірники приймали армійців Москви. Зрозуміло, ця зустріч для донеччан мала принципове значення. Однак гості й не думали поступатися. Гірники не стали змінювати свою манеру гри, яка приносила їм успіх протягом усього сезону. Наступаючи великими силами, вони за допомогою довгих передач швидко проходили середину поля і дедалі частіше загрожували воротам армійців.

На вістрі атаки знову був В. Старухін. І як його уважно не стерегли В. Швецов та С. Пасічник, таки Старухіну вдалося забити свій черговий гол. А трапилося це за таких обставин. М. Федоренко взяв ініціативу на себе та пішов на загострення. М'яч підхопив В. Старухін, майстерно обіграв захисників і точно пробив. Це був двадцять п'ятий гол найкращого бомбардира чемпіонату.

У другому таймі події розгорталися швидко. Вже на 47-й хвилині влучний удар Кодильова з дальньої дистанції виявився несподіваним для Ю. Дегтярьова: м'яч влетів у верхній кут. А ще через чотири хвилини після подачі кутового він виводить армійців уперед.

Тепер гірникам, щоб здобути дуже необхідні два очки, потрібно було забити не менше двох голів. І вони це зробили. Спочатку В. Малий зрівняв рахунок, а потім М. Федоренко забив переможний гол.

Після цієї перемоги гірники набрали 46 балів. На два більше у спартаківців та на одне - у динамівців Києва.

Матч дублерів, який відбувся у Харцизьку, закінчився внічию – 1:1. Гол у гірників забив Ю. Бондаренко.

Є. ШЕЙКО

19:04

-

19:04

Советский спорт, №256, 18.11.1979

Несмотря на обилие забитых мячей, зрелищно, матч был довольно тусклым.

Однако при всей слабости постановки футбольного спектакля, голы все же стали его несомненным украшением. Старухин довольно эффектно обвел Кодылева в районе 11-метровой отметки четким ударом открыл счет. После перерыва Кодылев пробил сильно издали и угодил в самую «девятку», а затем использовал угловой, поданный Чесноковым.

Отыграться и выйти вперед «Шахтеру» удалось довольно быстро. В. Малый мгновенно среагировал на отскочивший к нему в штрафной площади мяч и, не дав никому опомниться, поразил ворота Новикова.

Решающий гол провел Федоренко, обыгравший на фланге Асоскова и отправивший по параболе мяч в дальний угол ворот. Бросок Новикова не спас положения.