сб. СССР: 1. Яшин, 2. Чохели, 4. Крутиков, 3. Маслёнкин, 5. Войнов, 6. Нетто, 8. Иванов, 7. Метревели, 9. Понедельник, 10. Бубукин, 11. Месхи

сб. Югославии: 1. Видинич, 2. Дуркович, 3. Юсуфи, 5. Миладинович, 6. Перушич, 4. Жанетич, 10. Шекуларац, 7. Матуш, 8. Еркович, 9. Галич, 11. Костич

Зрители: 17966

16:12

Радянський спорт, №56, 12.07.1960

Кубок Європи наш!

У столиці Франції відбувся фінальний матч на Кубок Європи з футбола між командами СРСР і Югославії, в якому радянські футболісти добились блискучої перемоги.

Гра проходила винятково напружено. Югослави, які після півфінального матчу з французами посилили свій колектив трьома свіжими гравцями, піддали ворота радянської збірної у першому таймі сильному натискові, грали дуже жорстко і мали певну територіальну перевагу. Перед кінцем першої половини гри їх центрфорвард Галич забив у ворота нашої команди гол, і на перерву суперники пішли за рахунку 1:0 на користь збірної Югославії.

У другому таймі гра вирівнялась. Все частіше і частіше проводять небезпечні атаки наші футболісти, і незабаром їм вдається зрівняти рахунок. Сталося це так: прорвавшись до воріт противника, В.Бубукін провів сильний удар, воротар югославів встиг відбити м’яч, але тут підоспів Метревелі, який і спрямував м’яч у сітку. Збірна СРСР продовжує атакувати. До нападаючих все частіше приєднується Юрій Войнов. Він кілька ра сильно б’є по воротах, але щоразу суперникам вдається відбивати м’яч на кутовий. 90 хвилин минуло, а рахунок - нічийний (1:1).

Згідно з положенням призначається додатковий час - 30 хвилин, причому суддя матчу англієць Елліс, заручившись згодою обох команд-суперниць майже одразу відновлює гру.

Знову безперервно атакує збірна СРСР, проявляючи надзвичайну наполегливість і незламну волю до перемоги. Радянські футболісти атакують всією командою, ворота югославів бомбардують навіть захисники. У перші п’ятнадцять хвилин додаткового часу рахунок не змінюється, але після того, як команди помінялись воротами, радянській команді вдалося нарешті зламати відчайдушний опір противника: за 6 хвилин до фінального свистка центральний нападаючий збірної СРСР В. Понєдєльнік головою забив переможний гол. Це було близько першої години ночі 11 липня за московським часом, тобто в понеділок. А ще кажуть, що це важкий день...

Вигравши з рахунком 2:1, футболісти збірної команди СРСР стали першими володарями Кубка Європи. Блискуча перемога!

Матч за третє місце між командами Чехословаччини і Франції закінчився за рахунком 2:0 на користь чехословацьких футболістів.