Шахтер: 1. Чанов Вяч., 2. Яремченко, 4. Кондратов, 5. Пьяных, 3. Рудаков, 6. Соколовский, 8. Резник, 11. Сафонов, 7. Латыш, 9. Старухин( до 76'), 10. Дудинский

Рефери: V.Baskakov - A.Rodin, V.Demikhov

Зрители: 10000

14:46

Спортивна газета

Нинішнього сезону "Зеніт" вдало виступає на своєму стадіоні, де лише одного разу з мінімальним рахунком поступився "Арарату". Але футболістів "Шахтаря" ця обставина не збентежила. Вони провели один із найкращих своїх матчів. Ленінградські любителі футболу давно не бачили, щоб гості атакували такими великими силами, з натхненням та вигадкою.

Втім, початок поєдинку був за господарями. Досягнувши територіальної переваги, зенітівці досить легко наближалися до воріт Чанова. Проте реальних можливостей забити гол вони майже не мали. Натомість донеччани вже на 17-й хвилині могли вийти вперед, коли Сафонов опинився наодинці з Кузнєцовим, але забарився з завершальним ударом. Згодом зблизька послав м'яч над поперечиною Латиш. А потім чудово зіграв Старухін.

Спочатку він майстерно використав флангову передачу Сафонова і змусив капітулювати голкіпера суперників, а потім, миттєво зорієнтувавшись у складній ситуації, випередив оборонців та воротаря та подвоїв рахунок.

Після перерви Дудінському, який забив третій гол, асистував той самий Старухін. На останній хвилині ленінградці отримали право на 11-метровий штрафний удар, але Редкоус пробив вище воріт.

С. СНЄГОВ, Ленінград (телефоном)

14:44

-

14:43

Радянська Донеччина

Закінчується чемпіонат країни з футболу серед команд вищої ліги. Набравши 41 очко, тбіліські динамівці стали чемпіонами. Боротьба за призові місця продовжується і набула особливо гострого характеру.

5 листопада ленінградський "Зеніт" приймав на стадіоні імені Леніна команду донецьких гірників. Насамперед, слід зазначити несприятливі кліматичні умови. Хоча день видався сонячним, проте сильний вітер та низька температура негативно вплинули на можливості футболістів.

Із перших хвилин матчу ініціативою заволодів "Шахтар". Після двох флангових передач Віталій Старухін змусив воротаря "Зеніту" вийняти два м'ячі із сітки воріт. Перший тайм закінчується з рахунком 2:0.

Здавалося, тепер першочерговим завданням Шахтаря стало закріпити успіх, перейти в оборону, організувати надійний захист. Але команда порушує звичну традицію. Стрімкими атаками починає другий тайм та збільшує рахунок. Автором третього голу стає Ю. Дудінський. Навіть після цього нападаючі донецького "Шахтаря" мали змогу збільшити рахунок, адже ініціатива належала їм. Гірники порадували глядачів зросла атакуючою майстерністю.

Гра дублюючих складів закінчилася внічию – 1:1.

О. МАРКОВ

14:41

-

14:41

Социалистический Донбасс

ШАГ К МЕДАЛЯМ

Главный футбольный турнир года бурно финиширует, и события на последних метрах марафонской дистанции разворачиваются драматически. Правда, один из центральных вопросов решился за тур до конца. Динамовцы Тбилиси, не забив и не пропустив ни одного гола во встрече с "Локомотивом", набрали 41 очко и стали недосягаемыми для конкурентов. Второй раз за всю историю грузинские футболисты завоевали чемпионский титул.

А вот ситуация в группе команд, борющихся за два других комплекта наград, неожиданно изменилась. В субботу московские динамовцы, у которых было 36 очков, сыграли дома вничью с "Араратом", а так как лимит ничьих у москвичей был исчерпан, они не пополнили свой багаж. Теперь уже все зависело от самих горняков. На встречу в Ленинграде с "Зенитом" "Шахтер" вышел как на главный свой матч. Игра была самым тщательным образом продумана, учтены все случайности. Ни прохладная погода, ни порывистый ветер не могли погасить боевой дух горняков.

...33-я минута. Пас В. Сафонова с левого фланга, и В. Старухин головой забивает первый гол. А через пять минут, выйдя на передачу Н. Латыша справа, В. Старухин искусно подсекает мяч, и тот, миновав вратаря, влетает в сетку. Это был 50-й гол В. Старухина в чемпионатах, он вошел в число 100 лучших бомбардиров за всю историю отечественного футбола.

Не давая опомниться соперникам, "Шахтер" продолжал наступление. На 47-й минуте В. Старухин изящно пропустил мяч, посланный В. Сафоновым, и Ю. Дудинский отличным ударом закрепил победу донецкой команды. 3:0. Горняки не использовали затем еще несколько отличных шансов, а хозяева на последней минуте не сумели забить пенальти.

16-я победа "Шахтера" позволила команде набрать 37 очков, и теперь 11 ноября в матче с ЦСКА на своем поле горняки могут подтвердить заявку на медали. Конечно, матч предстоит нелегкий, но сделано гораздо больше, и болельщики вправе надеяться на победный финиш "Шахтера".

М. ЛЕВИЦКИЙ

14:39

-

14:39

Советский спорт, №256, 07.11.1978

В начале игры зенитовцам за счет быстрых перемещений и проходов по краям удалось создать несколько острых ситуаций у ворот горняков. Но ни одна из них так и не завершилась голом. В решающие мгновения то нападающие медлили, то отлично играл вратарь горняков Чанов.

Гости оборонялись четко и не упускали ни одной возможности для быстрых контратак. За 11 минут до перерыва Старухин, приняв мяч от Сафонова, четко выполнил свой коронный удар головой. Он же забил и второй гол, направив мяч в ворота мимо выбежавшего ему навстречу вратаря.

После третьего мяча исход матча стал ясен, тем более что зенитовцы с 47-й минуты остались вдесятером: покинул поле из-за травмы Мельников, а все замены уже были использованы. Не удалось ленинградцам забить и гол престижа. За минуту до конца встречи Редкоус, выполняя 11-метровый, направил мяч выше ворот.