Ворскла обігрує АІК у першому матчі кваліфікації Ліги конференцій

"Ворскла" з перемоги розпочала черговий єврокубковий сезон. Команда, яка не проводила офіційних матчів з грудня минулого року, втратила з різних причин кількох ключових гравців і змінила тренера, обіграла в Стокгольмі віце-чемпіона Швеції АІК.

Номінальні господарі, а такими, незважаючи на місце проведення гри, сьогодні були полтавці, вже на перших хвилинах збентежили свого суперника голом. На четвертій хвилині Козиренко навісив з лівого флангу, а Степанюк, який увірвався у штрафний майданчик, головою відправив м'яч у сітку. Шведи, підтримувані своїми вболівальниками, у боргу не залишилися і відігралися менше, ніж за чверть години. Стефанеллі двічі розстрілював ворота Різника. І якщо в першому випадку голкіпер "Ворскли" врятував свою команду, то з добиванням упоратися вже не зміг.

Рівновага була недовгою. На 24-й хвилині "Ворскла" вдруге вийшла вперед. Пердута відгукнувся на закидання на кілька десятків метрів і відкинув під удар до лінії штрафного майданчика. Козиренко ніхто накрити не встиг, і півзахисник полтавців обачливо відправив м'яч у нижній кут.

Трохи засмутило, що утримати переможний рахунок до перерви підопічні Віктора Скрипника не змогли. На 44-й хвилині шведи розіграли в чомусь схожу комбінацію, внаслідок якої Ларсон розстрілював ворота Різника ударом з лінії штрафного майданчика - 2:2.

У другому таймі АІК намагався більше контролювати м'яч, мабуть, розраховуючи вимотати свого суперника, чиї фізичні кондиції, напевно, далекі від ідеальних. Однак "Ворскла" впоралася, а на 69-й хвилині буквально вистрілила. Челядін, який вийшов на заміну, наважився на удар з дальньої дистанції - м'яч від штанги влетів у дев'ятку воріт АІКа.

3:2 - перемога "Ворскли" та відмінний початок єврокубкового сезону. Матч-відповідь пройде на цьому ж стадіоні 27 липня. Але господарями у цій грі вважатимуться вже шведи.

2022-23, Ліга конференцій

Ворскла - АІК 3:2 (2:2)
Голи: Степанюк Р., 4 (1:0); Стефанеллі, 17 (1:1); Козиренко, 24 (2:1); Ларссон С., 44 (2:2); Челядін, 69 (3:2)

Ворскла: Різник Д.; Зайков; Яворський; Пуцлін; Бацула; Пердута; Марлісон; Олійник; Тіль В. (Феліпе, 88); Степанюк Р. (Кравчук Д., 92); Козиренко (Челядін, 65)
Запасні: Ісенко; Ткаченко О.; Крупський; Мельничук; Якубу Н.; Ізотов; Черниш Дм.; Хрипчук; Кулаковський
Попередження: Пердута 43; Козиренко 57; Пуцлін 79; Степанюк Р. 90

АІК: Нордфельдт; Милошевич А.; Оума; Папаяннопулос; Бьорнстрьом; Хуссейн Б.; Мендес (Лустіг, 76; Рінг Е., 89); Ларссон С.; Ельбузеді (Ахмед, 59); Мбунга Кімпіока (Гвідетті, 58); Стефанеллі
Запасні: Яношевич; Коллінз Ш.; Сісей Й.; Айярі; Межда
Попередження: Папаяннопулос 38; Ларссон С. 54; Рінг Е. 89; Милошевич А. 91