Євро-2024: Петраков зупиняє Туреччину, Шотландія за крок до Євро та інші результати дня

Джерело: Євро 2024
another languages: en ru

У п'ятницю, 8 вересня, відбулися чергові матчі у відбірковому циклі на Євро-2024. Про результати та ситуацію у групах розповідаємо просто зараз!

Отже, у групі А зійшлися команди Грузії та Іспанії. Багато хто бачив фаворитом цього матчу саме піренейців, але ж мало хто міг припустити, що матч у Грузії закінчиться із таким розгромом. Ще до перерви гості зробили свою справу - це Мората двічі уразив ворота грузинів, ще один гол забив Дані Ольмо, а максимально сумно для грузинів стало після автоголу Квірквелії. Коли до перерви рахунок 0:4, шанси на порятунок виглядають не дуже реальними. Але господарі на початку другої половини гри, принаймні, спробували. Це Чакветадзе змінив депресивний нуль на одиницю на табло. Та глобально це не змінило нічого: іспанці знову активізували атаки та докинули ще три гола: Мората оформив хет-трик, Ніко Вільямс забив шостий м'яч, а Ламін Ямаль записав своє ім'я в історію, як наймолодший автор голу у футболці національної збірної Іспанії. Йому лише 16 років та 57 днів. За Грузію зіграли гравці Шахтаря: Гіоргі Гочолейшвілі та Іраклій Азаров, але обох замінили у другому таймі.

У ще одному матчі групі А Шотландія абсолютно спокійно в гостях розгромила Кіпр. Для цього британцям знадобилося 30 хвилин ігрового часу. Спочатку Мактоміней відкрив рахунок на 6-й хвилині, згодом Портеус подвоїв перевагу гостей, а через півгодини від стартового свистка МакГінн забив третій м'яч. Шотландці могли доводити рахунок і до геть непристойного, але зупинилися і на трьох голах.

У турнірній таблиці Шотландія впевнено лідирує, взявши 100% очок - 5 перемог у 5 матчах. Іспанці другі, у них поки шість пунктів. Наступний матч Фурія Роха проведе 12 вересня вдома проти Кіпру. В ще одному матчі групи в цей же день Норвегія зіграє проти Грузії.

У групі D Хорватія розтрощила Латвію - 5:0. У цьому матчі також все було ясно ще у першій половині гри. Картаті повели в рахунку вже на 3-й хвилині, коли забив Петкович. Ще за 10 відзначився Іванушец, а під завісу першого тайму Петкович оформив дубль. По перерві за справу взялася стара гвардія: Крамарич забив 4-й м'яч, а Пашаліч встановив остаточний рахунок.

В паралельному матчі Олександр Петраков та його збірна Вірменії дали гідний бій Туреччині. Колишній футболіст донецького Металургу Артак Дашян на початку другого тайму вивів вірменів вперед, але втримати перевагу команда так і не змогла. На 88-й хвилині Озгюр врятував турків від поразки та зберіг їм обличчя у турнірній таблиці. Вони все ще лідери групи, а хорвати посідають другу сходинку. Саме проти них наступний матч проведе Вірменія, і станеться це 11 вересня. У паралельній зустрічі Латвія спробує реабілітуватися за ганебну поразку від хорватів у матчі проти Вельсу.

Група J була ще одним епіцентром подій ігрового дня. Там Боснія намучилася із Ліхтенштейном, але зрештою, вийшла переможцем. Едін Джеко відкрив рахунок на 3-й хвилині, а автогол Люхінгера зарано посіяв у боснійців впевненість у легкому успіху. Вже за три хвилини їм довелося виймати м'яч з власних воріт, коли забив Вольфінгер. Однак більше голів у цьому матчі глядачі і не побачили.

А от збірна Люксембургу спокійно розібралася із Ісландією. Шано в дебюті матчу реалізував пенальті і рахунок 1:0 супроводжував цю гру більшість часу. У другому таймі Борхес Санчес подвоїв перевагу господарів. Ісландці відіграли одного м'яча на 88-й хвилині зусиллями Харальдсона, але одразу отримали третій м'яч за авторством Сінані.

Центральним же матчем цієї групи стало протистояння Словаччини та Португалії. Але Роналду та компанія були скромними: долю матчу вирішив гол Бруну Фернандеша на 43-й хвилині. Кріштіану запам'ятався хіба жовтою карткою на 62-й хвилині.

Люксембург піднявся аж на третю сходинку у групі, маючи в активі 10 очок. Португальці мають 15 балів після 5 матчів і навряд чи їм щось завадить вийти на Євро-2024 з першого місця. За два дні їм грати проти Люксембургу, Ісландія зустрінеться з Боснією, а Словаччина - із Ліхтенштейном.

А який матч сподобався вам найбільше? Пишіть у коментарях. Та не забудьте поставити лайк та підписатися на канал terrikon.com у Youtube!

Євро-2024, Відбірковий турнір

Ігровий день : 2023-09-08

Грузія - Іспанія 1:7 (0:4)
Голи : Мората, 22 (0:1); Кверквелія С., 27 (автогол) (0:2); Ольмо, 38 (0:3); Мората, 40 (0:4); Чакветадзе, 49 (1:4); Мората, 65 (1:5); Вільямс Н., 68 (1:6); Ямаль, 74 (1:7)
Попередження : Абурджанія 45; Кашія 50; Кітеішвілі 60; Чакветадзе 63; Кварацхелія 82 - Гаві 45; Субіменді 79

Кіпр - Шотландія 0:3 (0:3)
Голи : Мактоміней, 6 (0:1); Портеус, 16 (0:2); Макгінн Д., 30 (0:3)
Попередження : Коррейя Ан. 8; Піттас 57; Іоанну М. 84 -

Хорватія - Латвія 5:0 (3:0)
Голи : Петкович Б., 3 (1:0); Іванушець, 13 (2:0); Петкович Б., 44 (3:0); Крамаріч, 68 (4:0); Пашалич, 78 (5:0)
Попередження : - Циганікс 81

Туреччина - Вірменія 1:1 (0:0)
Голи : Дашян, 49 (0:1); Озгюр Б., 88 (1:1)
Попередження : Союнчу 79; Озгюр Б. 86; Демірал 90 - Бічахчян 27; Чанчаревич 74; Ароян 82

Боснія - Ліхтенштейн 2:1 (2:1)
Голи : Джеко, 3 (1:0); Люхінгер, 18 (автогол) (2:0); Вольфінгер С., 21 (2:1)
Попередження : Колашинац 57; Крунич 60 - Трабер Л. 66; Малін 74; Люхінгер 76

Люксембург - Ісландія 3:1 (1:0)
Голи : Шано, 9 (пенальті) (1:0); Борхес Санчес, 70 (2:0); Харальдссон, 88 (2:1); Сінані, 89 (3:1)
Попередження : Махмутович 13; Мартінс Перейра 15 - Магнуссон Г. 39, 73; Харальдссон 56; Йоханнессон І-Б. 85
Вилучення : - Магнуссон Г. 73'

Словаччина - Португалія 0:1 (0:1)
Голи : Фернандеш Б., 43 (0:1)
Попередження : Шранц 35; Дуда 53 - Роналду 62