Відеоогляд 10 туру УПЛ: новий лідер, поразка Динамо та інші події

Відразу дві зміни лідера та лише дев'ять м'ячів у семи матчах. Такими є підсумки десятого туру Vbet Ліги, про який ми зараз і розповімо. Але спершу підтримайте нас, поставивши вподобайку та підписавшись на terrikon.com на Youtube.

У Житомирі на київське Динамо чекала друга поразка в нинішньому сезоні. І, як наслідок, у турнірній таблиці чемпіонату України на якийсь час з'явився новий лідер – Полісся. Це подвійно несподівано з огляду на те, як розвивалися події в матчі.

Кияни відкрили рахунок вже на четвертій хвилині. Волошин у штрафному майданчику господарів витончено віддав м'яч п'ятою, і Буяльському залишалося лише не схибити. Ця комбінація заслуговує на те, щоб насолодитися нею неодноразово з різних ракурсів.

Полісся знадобилося трохи більше десяти хвилин, щоб відновити рівновагу. Ніхто не зустрів Крушинського, який вирішив скористатися зручним моментом та пробити з-за меж штрафного майданчика. Бущан виявився безсилим.

Основні події розгорнулися після перерви, і тут знову треба звернути увагу, що все йшло за сценарієм Динамо. Спочатку Віталій Романов та арбітри ВАР побачили фол у штрафному майданчику Полісся та призначили пенальті, який реалізував той самий Буяльський. Як бачимо, Бойко був дуже близьким до того, щоб відбити удар свого колишнього одноклубника.

А далі – Полісся залишилося у меншості. Морозко, вже маючи в пасиві одне попередження, сфолив на Волошині та залишив господарів у меншості.

І, як не дивно, з цього моменту все повернулося не так, як очікувалося. На 64-й хвилині Будківський після кутового зрівняв рахунок. Причому зробив це теж незвично – куди більш притоманно бачити, як високорослий форвард Полісся замикає стандарти ударом головою.

Здавалося б, "Динамо" не звикати дотискати свого суперника наприкінці матчу, проте на 70-й хвилині холодним душем для гостей став гол Козака.

Зрозуміло, що у команди Мірчі Луческу було достатньо часу, щоб уникнути поразки. Але ці зусилля виявилися марними. І більше того – у компенсований час за грубий фол із поля було вилучено Караваєва.

3:2 – перемога Полісся, яку з трибун привітав чемпіон світу з боксу Олександр Усик.

Олександрія у Черкасах, напевно, хотіла перервати свою безвиграшну серію. Гості з перших хвилин почали атакувати, і на 10-й хвилині Шулянський відправив м'яч у сітку воріт ЛНЗ. Однак повтор показав, що дії Погорілого ніяк не можна класифікувати як пасивний офсайд, і гол було скасовано.

Той же Шулянський за 10 хвилин мав ще один шанс відзначитися. Але господарів у цьому епізоді врятував Пеньков, який відбив удар у дальній кут.

Як не шкода, гра поступово заспокоїлася. Ближче до фінального свистка суперники обмінялися напівмоментами, що дещо скрасило загальну картину. Однак, не змінило рахунок на табло.

0:0 – Олександрія не може виграти вже вісім матчів поспіль.

Ще одна нульова нічия, а їх у десятому турі було три, зафіксована у матчі Колоса та Ворскли. Суперники розпочали поєдинок дуже обережно, і лише на 29 хвилині гри гості створили перший момент. Це Кане відгукнувся на закидання із центру поля, але не зміг переграти голкіпера Колоса.

Господарі відповіли схожою комбінацією, яку завершив Безбородько. Втім, навіть порадіти голу він не встиг – лайнсмен зафіксував офсайд, а повтор підтвердив його правоту.

Набагато цікавіше виглядав Колос після перерви. Можна нарахувати щонайменше чотири моменти, в яких господарі могли вразити ворота Ісенка. Але і воротар "Ворскли" відпрацював на всі 100, і захисники допомагали. А на 84-й хвилині гостей врятувала поперечина.

Чергові 0:0. Колос перехопив у Олександрії звання наймиролюбнішої команди УПЛ. З початку сезону ковалівці 6 матчів завершили внічию.

Нагадаємо, що трансляції матчів чемпіонату України можна дивитися на ОТТ-платформах партнерів Української Прем'єр-ліги.

З урахуванням кубкового поєдинку з Динамо, три останні матчі Оболоні закінчуються з рахунком 1:0. І завжди цей єдиний м'яч забивали «пивовари». Не стала винятком і гра із «Металістом 1925».

У харків'ян, до речі, ситуація протилежна – вони не можуть забити у третьому матчі поспіль. І якщо раніше ми відзначали безпрограшну серію команди Едмара, то тепер можна говорити про ігрову кризу. «Металіст 1925» не може виграти вже три тури.

Єдиний м'яч у цій ігор був забитий на 33-й хвилині. Гості помилилися у центрі поля, що призвело до блискавичної атаки «Оболоні». Краснопір вийшов віч-на-віч і свій шанс не втратив. Зрозуміло, постає питання, а чи не було тут офсайду. І, щиро кажучи, важко знайти якусь прив'язку на газоні стадіону «Оболонь». Тож доводиться довіритися ВАР.

Харків'яни й раді б переламати перебіг гри після перерви, але два вилучення перекреслили їхні надії. Першим відзначився на 60-й хвилині Ігор Курило, котрий за відмашку отримав другу жовту картку.

А на 80-й хвилині «Металіст 1925» залишився без воротаря. Мозіль грубо атакував за межами штрафного майданчика Тарануху і був вилучений з поля. На той час усі заміни харків'яни вже зробили. Тож місце у воротах був змушений зайняти Червак. Свою частину матчу він відіграв на нуль, ось тільки очок "Металісту 1925" це не принесло.

Зрештою, вдруге зміна лідера відбулася за підсумками матчу Кривбасу та Чорноморця. Для господарів ця гра стала історичною. Справа в тому, що команда із Кривого Рогу вперше за останні 23 роки завершила тур на першому місці. Але якщо 2000 року такий успіх прийшов до Кривбасу після четвертого туру, то тепер команда Юрія Вернідуба лідирує за підсумками третини дистанції.

Зрозуміло, виносимо за дужки той факт, що не всі команди цього сезону зіграли однакову кількість матчів. Але провини Кривбасу в цьому точно немає.

Вирішальним виявився епізод у штрафному майданчику Чорноморця на 57-й хвилині, коли одесити збили Дениса Кузика. Арбітр Денис Шурман призначив пенальті, який реалізував Клим Приходько.

Чорноморець створював моменти та міг зрівняти рахунок. Втім, як і господарі мали право розраховувати на більше. Але фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу команди Юрія Вернідуба. І на першому рядку Кривбас пробуде, як мінімум, на час міжнародної паузи.

Дніпро-1 здобув третю поспіль «суху» перемогу, обігравши на своєму полі «Верес» – 2:0.

А ось Рух, всупереч очікуванням, так і не зміг підібрати ключі до оборони Минаю. Аутсайдер УПЛ продовжив свою безвиграшну серію до десяти матчів.

Ще один матч десятого туру Зоря – Шахтар був перенесений на пізніший термін, на прохання головного тренера збірної України Сергія Реброва.

У верхній частині таблиці, як ми вже зазначали, відбулися зміни – Кривбас та Полісся зуміли обійти Шахтар.

Найтриваліша безпрограшна серія тепер у Дніпра-1 – п'ять матчів. І наступного туру підопічні Юрія Максимова зіграють з Динамо.

Унизу все стабільно. Команди з 11 по 16 місця не змогли перемогти, а отже, якось змінити ситуацію.

Таким був десятий тур Vbet Ліги. Чи надовго прописався на першому місці Кривбас? Чи вистачить сил у Полісся протриматися серед лідерів до зимової перерви? Чи такий вже безнадійний Минай? Своєю думкою можете поділитись у коментарях до цього відео. А ще не забудьте поставити вподобайку та підписатися на terrikon.com на Youtube.

2023-24, Чемпіонат України, 10-й тур. Результати усіх матчів

"Полісся" - "Динамо" 3:2 (1:1)
Голи : Буяльський, 4 (0:1); Крушинський, 15 (1:1); Буяльський, 51 (пенальті) (1:2); Будківський, 64 (2:2); Козак Ар., 70 (3:2)
Попередження : Аріелсон 16; Морозко 50, 57; Танковський 53 - Волошин Н. 45; Тимчик 61
Вилучення : Морозко 57' - Караваєв 90'

"Дніпро-1" - "Верес" 2:0 (2:0)
Голи : Філіппов, 10 (1:0); Вовченко С., 31 (автогол) (2:0)
Попередження : Сарапій 86 - Шевченко Є. 77

"ЛНЗ" - "Олександрія" 0:0
Попередження : Пасіч Г. 38; Ковальов М. 77 - Логінов 21; Кравченко А. 54

"Колос" - "Ворскла" 0:0
Попередження : Ємець 48; Демченко Ол. 48; Безбородько 64; Болбат 66; Бурда 94; Велетень 97 - Скляр 89