Україна перевертає матч у Боснії та виходить у фінал відбору Євро-2024: дивитись відеоогляд

Тема: Євро 2024
another languages: en ru

Україна перемагає в Боснії

Характер та трохи удачі – такими стали складові успіху збірної України у надмірно непростому півфіналі відбору Євро-2024 проти Боснії та Герцеговини. Поступаючись до 85-й хвилині підопічні Сергія Реброва перевернули гру і вирвали перемогу.

Боснійці с самого початку не приховували, що не є фаворитами у нашому протистоянні. Головний тренер господарів Саво Мілошевич напередодні матчу, наче натякаючи на щось, почав міркувати про те, що високий відсоток володіння м'ячем дуже часто не дає результату. І українці мало не підтвердили цю тезу.

Так, м'ячем гості володіли, безумовно, більше, але боснійці ідеально побудували гру в обороні. Отже, перший удар у площину був завданий лише на 77-й хвилині. Причому спроба Мудрика пробити метрів із 30-ти виглядала як жест розпачу: українці вже поступалися в рахунку і відчайдушно боролися з противником, який за кожної нагоди тягнув час.

До речі, самі боснійці за всю гру теж не надто досягли успіху в атаці, але вичавили максимум із створеного напівмоменту. Гості не змогли вдало відбитися після кутового, м'яч опинився у Дедіча, який пробив низом у бік дальнього кута. М'яч рикошетом від Матвієнка опинився у воротах. Так і вийшло: удару у площину немає – гол є.

Ключовим став вихід на поле Романа Яремчука. Ризикований з огляду на те, що форвард замінив опорного півзахисника Бражка. Але виправдавший себе на всі 100 – нападник Валенсії записав на свій рахунок гол і результативну передачу. На 85-й хвилині Мудрик побачив підключення до атаки Коноплі, який завершив свій рейд у штрафний майданчик точним пасом на Яремчука - 1:1. А ще за три хвилини атака українців, розпочата від своїх воріт, завершилася навісом Яремчука з лівого флангу – у точку, звідки ніхто не міг завадити Довбику завдати удару головою.

2:1 – емоційно непростий та фізично виснажливий матч, у якому збірній України вдалося здобути перемогу. Попереду – фінал, у якому підопічні Сергія Реброва зустрінуться зі збірною Ісландії. Поєдинок відбудеться 26 березня у польському Вроцлаві.

Євро-2024, Відбірковий турнір

Боснія - Україна 1:2 (0:0)
Голи: Матвієнко М., 56 (автогол) (1:0); Яремчук, 85 (1:1); Довбик, 88 (1:2)

Боснія: Шехич; Хаджикадунич; Колашинац; Дедіч А. (Чивич, 68); Газібегович; Ахмедходжич (Ковачевич Ад., 82); Крунич (Рахманович, 92); Цимирот; Хайрадінович (П'янич, 82); Джеко; Демирович
Запасні: Пирич; Васіль Н.; Муякич Н.; Хусейнбашич; Башич І.; Варешанович; Превляк; Табакович
Попередження: Колашинац 9; Газібегович 26; Ахмедходжич 79; Ковачевич Ад. 94; П'янич 94

Україна: Лунін; Конопля; Забарний; Матвієнко М.; Миколенко; Зінченко (Маліновський, 76); Мудрик; Бражко (Яремчук, 81); Судаков; Довбик (Таловеров, 92); Зубков (Гуцуляк, 76)
Запасні: Бущан; Трубін; Тимчик; Бондар В.; Сидорчук; Михайліченко Б.; Ванат; Шапаренко

08:35
Фіорентина - другий рік поспіль у фіналі Ліги конференцій: дивитись огляд півфіналу
08:16
Як Реал Баварію засмутив: дивитись огляд півфіналу Ліги чемпіонів
08:00
Головне за день: помилка Моурінью, клаусула Довбика, обмін Мудрика та інші новини
00:22
Хоселу виводить Реал у фінал Ліги чемпіонів у драматичній кінцівці матчу з Баварією