Шахтар на класі громить ЛНЗ в Черкасах: дивитись відео

Для того, щоб впевнено почуватися перед очною дуеллю з Динамо, Шахтарю потрібно було зберігати перевагу у чотири очки над киянами, тому візит чемпіона до Черкас був надзвичайно важливим. Команда Маріно Пушича набрала потужних обертів і мала серію з 11 виграних матчів поспіль, що справді вражає. Але суперником гірників був непоступливий новачок Прем'єр-ліги — черкаський ЛНЗ Олега Дулуба. Ця команда вже не раз дивувала цього сезону, наприклад, змогла відібрати очки у київського Динамо. Прогулянки для донецького клубу тут точно не було.

Тренер Шахтаря влаштував потужну ротацію, випустивши відразу шість футболістів, яких не було у стартовому складі у попередньому матчі проти Зорі. На полі з перших хвилин з'явилися Сікан, Зубков, Кевін, Конопля, Педріньйо та Степаненко. Олег Дулуб, у свою чергу, чи не вперше випустив на поле у ​​старті Ейнела Соареша, який зіграв важливу роль туром раніше, забезпечивши перемогу черкаському клубу в Олександрії.

Початок матчу видався спокійним і... був затьмарений ранньою травмою Артема Бондаренка, який вже на дев'ятій хвилині вимушено залишив поле. Варто згадати, що він сам родом із Черкас, і, напевно, такий розвиток подій не входив до його планів. Артема замінив Марлон Гомес.

20 хвилин матчу пройшли практично без гостроти, команди придивлялися одна до одній. Але вже після цього часу було помітно, що особливу активність на полі демонстрував вінгер донеччан Кевін. Він постійно нагнітав на лівому фланзі, правда до якихось супер небезпек все ще не доходило. Але по-справжньому реальна загроза біля воріт ЛНЗ виникла з іншого — правого флангу, де на 33-й хвилині Олександр Зубков простягнув м'яч, вивів на ударну позицію Данила Сікана, який практично з лінії штрафного майданчика пробив прямо у воротаря ЛНЗ Кучеренка.

У господарів в першому таймі виділявся правий вінгер Владислав Наумець, який кілька разів небезпечно проходив флангом, а на 38-й хвилині мав найнебезпечнішу можливість у першому таймі. Ейнел Соареш простягнув м'яч своїм лівим флангом ближче до штрафного майданчика, змістився в центр і завдав удару, який був заблокований, після чого м'яч потрапив до Наумця, який потужно пробив. Дмитро Різник лише спостерігав, але, на щастя для голкіпера Шахтаря, м'яч пройшов поряд зі штангою.

Однак гол у першому таймі вболівальники таки побачили. На 40-й хвилині невтомний Кевін створив момент, перегравши захисників ЛНЗ, зробив класний простріл у центр штрафного майданчика, де Данило Сікан був успішнішим за свого візаві в повітрі і головою результативно замкнув передачу - 0:1.

Після перерви розпочалися кадрові перестановки у господарів. Неактивного нападаючого Бессалу Моло змінює Олексій Хобленко. Вже на 49-й хвилині рахунок міг зрівнятися. Після небезпечного штрафного штанга рятує Різника та Шахтар від гола. ЛНЗ виглядав набагато агресивніше в перші 15 хвилин другого тайму, а Шахтарю, у свою чергу, було дуже важко стримувати тиск. На 60-й хвилині Дмитро Різник рятує Шахтар від гола після удару Мухаррема Яшарі.

Втім, подальший хід боротьби був вирішений помилкою у захисті ЛНЗ на 63-й хвилині. Марлон Гомес, який увірвався до штрафного майданчика, відібрав м'яч і вивів на відмінну ударну позицію Георгія Судакова, який не вибачив господарів - 0:2. Хоча й грати залишалося ще багато, але такий удар можуть пережити далеко не всі.

Відразу після другого голу заміни починає робити Маріно Пушич. Планово Лассіна Траоре змінює Данила Сікана, а Олександр Зубков поступається своїм місцем Егіналдо.

Не можна сказати, що підопічні Олега Дулуба вже зовсім опустили руки. Ні, вони все ще намагалися генерувати атаки, але до чогось небезпечного справа не доходила. Навпаки, Шахтар, окрилений ходом матчу, щоразу створював реальну небезпеку. Зрештою рахунок став 0:3 після удару Егіналдо, якому асистував Лассіна Траоре.

Таким чином, Шахтар набрав 61 очко та зберіг чотирьох очковий заділ, продовживши рухатися до титулу. Черкаський ЛНЗ залишився в середині таблиці з 32 очками, що можна вважати чудовим результатом для дебютанта. По грі ця команда виглядала цілком пристойно, але клас та індивідуальна майстерність гравців Шахтаря виявилися вищими.