Аталанта переграє непереможний Байєр і вперше завойовує єврокубок: дивитись голи фіналу Ліги Європи

Аталанта стала першою командою, яка цього сезону завдала поразки леверкузенському Баєру. Сталося це у фіналі Ліги Європи, а це означає, що італійський клуб уперше в історії завоював єврокубковий трофей.

Перед матчем фахівці звертали увагу на те, що зустрічаються команди, які люблять атакувати, а отже, забитих м'ячів у фіналі буде багато. І тон задала Аталанта. З перших хвилин стало зрозуміло, що Гасперіні ретельно попрацював над планом на гру, а його підопічні не придивлялися до чемпіона Німеччини і зіграли першим номером - агресивно, гостро.

Гол не змусив на себе довго чекати. Вже на 12-й хвилині італійцям вдався простріл з правого флангу - м'яч прошив майже всю штрафну, щоб опинитися в тій точці, до якої прагнув Лукман. Паласіос за ним явно не встежив, і нігерієць розстріляв ворота Коваржа.

Далі - більше. Аталанта не стала зменшувати обертів, розуміючи, що Баєр легко здатний відіграти один м'яч. Минуло чверть години, і італійці, відібравши м'яч у центрі поля, доставили його тому ж Лукману. Форвард переклав під праву та пробив у дальній нижній кут – 2:0.

Лише після цього німці стали активніше йти вперед. Але до перерви запам'ятався лише момент за участю Грімальдо, який отримав м'яч ліворуч у штрафному майданчику, але не зміг перекинути його через голкіпера Аталанти. І все ж, у нинішньому сезоні Баєр заробив таку репутацію, що навіть перевага у два м'ячі не гарантувала італійців спокійного життя у другому таймі.

Вони, мабуть, це розуміли та провели другу половину так само ідеально, як і першу. Зважаючи на те, що становище зобов'язувало Баєр атакувати, нічого в атаці у німців так і не вийшло. Не вважати ж гольовим моментом спробу того ж таки Грімальдо переграти в повітрі воротаря Аталанти?

А італійці дочекалися моменту, коли суперник авантюрно пішов уперед, і зняли усі питання. Герой матчу Адемола Лукман не обмежився дублем та став першим африканським футболістом, який відзначився хет-триком у єврокубковому фіналі. Сталося це на 75-й хвилині, і для Баєра, незважаючи на практично вже легендарне вміння уникати поразок у компенсований час, це виглядало як вирок.

2023-24, Ліга Європи

Аталанта - Баєр 3:0 (2:0)
Голи: Лукман, 12 (1:0); Лукман, 26 (2:0); Лукман, 75 (3:0)

Аталанта: Муссо; Джімшиті; Дзаппакоста (Хатебур, 84); Колашинац (Скальвіні, 46); Руджерi (Толой, 91); Хін; Коопмейнерс Т.; Едерсон Ж.; де Кетеларе (Пашалич, 57); Лукман; Скамакка (Туре Е.Б., 83)
Запасні: Карнесеккi; Россi Ф.; Баккер M.; Хольм Е.; Адопо; де Рон; Міранчук Ол.
Попередження: Джімшиті 22; Скамакка 35; Дзаппакоста 60; Коопмейнерс Т. 70

Баєр: Коварж М.; Грімальдо (Гложек, 68); Інкап'є; Станішич (Боніфейс, 46); Дж. Та; Тапсоба Е.; Фрімпонг Дж. (Телла, 81); Адлі А.; Віртц (Шик, 81); Г. Джака; Паласіос Ес. (Андріх, 68)

18:55
Тренер Угорщини назвав матч зі Швейцарією "великим розчаруванням"
13:01
Матч Румунія - Україна обслужить суддя, який оскандалився на матчі Арсенал - Баварія