Франція доходить до чвертьфіналу Євро-2024, так і не забивши з гри

Тема: Євро-2024

Франція знову не забила з гри, але виграла

Чим, напевно, запам'ятається Євро-2024, так це великою кількістю голів у свої ворота. Ось і збірна Франції зуміла обіграти бельгійців завдяки автоголу Вертонгена. І більше того - французи на цьому турнірі ще не забивали самі з гри: два автоголи та пенальті. Адже вже дійшли до чвертьфіналу!

Дивлячись на нинішню збірну Бельгії розумієш, як же пощастило Україні з жеребкуванням. Румунія та Словаччина, щоб там не говорили про вирівнювання класу команд – далеко не лідери європейського футболу. А Тедеско зробив зі збірної Бельгії щось зовсім аморфне та нешкідливе. Не випадково у трьох матчах із чотирьох на Євро-2024 бельгійці так і не вразили ворота суперників.

Але залишимо фантомні болі і, аналізуючи гарячими слідами матч Франція - Бельгія, скажемо, що перший тайм був найнуднішим із тих, що довелося побачити у плей-офф. Бельгійці якось відразу задали темп (вірніше - його відсутність), неспішно організуючи перехід із оборони в атаку. Французи цьому не особливо чинили опір і зовсім не використовували високий пресинг. Ні, якісь напівмоменти до перерви все ж таки були. Несподівано зі штрафного пробив Де Брюйне, кілька разів пристрілювався Тчуамені, добрий шанс мав Тюрам, який замикав навіс з правого флангу активного Кунде... Але все це на межі напівсонного стану, коли хотілося закликати арбітра припинити знущання і одразу перейти до серії пенальті.

Втім, після перерви суперники заграли веселіше. Насамперед за рахунок активності французів, які у другому таймі завдали 12 ударів. Двічі небезпечно атакував Мбаппе. Але, зазирнувши у підсумковий протокол, можна помітити, що жоден із дюжини ударів так і не влучив у площину.

У бельгійців моменти стали виникати у заключній десятихвилинці. Спочатку на ударній позиції ліворуч у штрафному майданчику опинився Лукаку. А потім потужно вистрілив метрів із 18-ти Кевін де Брюйне. В обох випадках французів врятував Меньян.

Ну, а потім настала 85-а хвилина, яка перетворилася на особисту трагедію Вертонгена. Удар Коло Муані, який отримав м'яч праворуч у штрафному майданчику, не таїв жодних небезпек. Але на шляху м'яча виявилося коліно Вертонгена, і ця зустріч стала фатальною для бельгійців – 1:0.

Бельгія стала другою командою нашої групи, яка залишає Євро-2024 вже на першому етапі плей-офф. А збірна Франції у чвертьфіналі зіграє з переможцем пари Португалія – Словенія.

Євро-2024

Франція - Бельгія 1:0 (0:0)
Голи: Вертонген, 85 (автогол) (1:0)

Франція: Меньян; Кунде; Саліба; Упамекано; Ернандес Тео; Канте Н.; Рабйо; Тчуамені; Грізманн; Мбаппе; Тюрам М. (Коло Муані, 62)
Запасні: Ареоля; Б. Самба; Клосс Ж.; Конате І.; Менді Фе.; Павар; Фофана Ю.; Заїр-Емері; Камавінга; К. Коман; Барколя Б.; Дембеле У.; Жіру
Попередження: Тчуамені 15; Грізманн 24; Рабйо 25

Бельгія: Кастельс; Вертонген; Кастань (де Кетеларе, 88); Онана А.; Теате; Фас; Де Брюйне; Карраско (Лукебакіо, 88); Доку Ж.; Лукаку Р.; Опенда (Мангаля О., 63)
Запасні: Камінський; Селс; Де Куйпер; Дебаст; Меньє; Вермерен; Вітсель; Вранкс; Тілеманс; Бакайоко Й.; Троссар
Попередження: Вертонген 76; Мангаля О. 90

Дякуємо, що дочитали цей матеріал до кінця. Слідкуйте за новинами terrikon.com на Google News.

18:44
Німецька поліція розгляне справу про побиття вболівальника стюардами під час матчу Євро-2024