Шахтер: 1. Дегтерёв, 2. Варнавский, 3. Звягинцев, 4. Симонов, 5. Пьяных, 6. Рудаков, 8. Соколовский( до 80'), 11. Сафонов( до 57'), 7. Роговский, 9. Старухин, 10. Федоренко
Замены: Малый Л.(с 57'), Берников(с 80')

Рефери: A.Polikarpov - Y.Denisov, A.Kadetov

Зрители: 43000

18:00

Спортивна газета, №45, 14.04.1979

НЕЗВАЖАЮЧИ на величезну втому, гірники йшли з поля після гри з радісними обличчями. І було від чого! Вони витримали важкий іспит і в перших трьох «домашніх» зустрічах добилися 100-процентного результату, набравши 6 очок з 6 можливих. Цей успіх дався їм у нелегкій боротьбі, особливо в останньому матчі з ростовчанами, які нічим не нагадували дебютантів вищої ліги.

Вірні своїй традиції, господарі, зробивши перший удар, з другого дотику перевели м'яч до штрафного майданчика суперників, де зав'язалася гостра сутичка. Армійці, не встигши ще розібратися, кому і кого тримати, з трудом відбили цю атаку, але деякий час не могли отямитися. І незабаром за це поплатилися. Старухін, якого щільно опікали Андрющенко і Бондаренко, зумів усе-таки у боротьбі з ними головою скинути м'яч Федоренкові. Останній, помітивши, що воротар Радаєв зробив кілька кроків уперед, спритно перекинув м’яч над його головою - рахунок відкрито!

Натхненні успіхом, гірники продовжували гостро атакувати і ще двічі могли взяти ворота армійців, але Роговський і той же Федоренко схибили, не влучивши в ціль з зручних позицій. На цьому, здавалося, неприємності для армійців закінчилися. Вони навіть перехопили ініціативу завдяки активним діям Бердиєва і Андрєєва. Саме вони і створили ідеальну можливість Бобкову зрівняти рахунок. Виручив господарів Дегтярьов, який парирував м'яч за межі поля.

Дещо інакше склалася гра після відпочинку. Другий тайм почався бурхливими атаками армійців. І треба сказати, що «Шахтарю» в ці хвилини було не до жартів. Ось приклади. Помилилася оборона, і Маркін сильно пробив по воротах. Звягінцев в останню мить у падінні підставив під м'яч голову. Потім спроба Андрєєва забити гол закінчилася ударом в перекладину. Близьким до мети був Яшин, але знову Дегтярьов виявився на висоті.

Захопившись наступом і думаючи, що в грі настав злам, гості часом забували про свої тили. І поплатилися. Під час однієї з контратак «Шахтаря» Варнавський помітив Роговського, який звільнився від опіки, і точно спрямував йому м’яч. Нападаючий без роздумів пробив - 2:0!

У звіті про матч гірників з «Спартаком» ми відзначали хорошу гру вчорашнього дублера донецької команди Федоренка. А цього разу він, мабуть, був найкращим на полі. І річ навіть не в тому, що молодий футболіст забив ростовчанам два голи, а в його постійній націленості на ворота, вмінні обрати зручну позицію для завершального удару, у великій працездатності і енергії, з якою він діє з першої до останньої хвилини зустрічі.

Ю. ШВАРЦ, Донецьк (телефоном)

17:59

-

14:27

Советский спорт, №85, 13.04.1979

Наверное, никто не ожидал, что хозяева выигрывают с крупным счетом. Во-первых, потому, что по качеству игра горняков была хуже, чем в двух предыдущих турах. А во-вторых, ростовчане сами, что называется, не лыком шиты. Полузащита СКА уверенно вступила в противоборство со средней линией Шахтера, поставив, по-видимому, первоначальную цель - разобщить игровые связи, в особенности - связи с форвардами. И действительно, Роговскому и Старухину пришлось много раз отходить назад и заниматься «самообслуживанием».

Но Шахтер - команда с импульсивным характером. Часто у нее не только тайм на тайм не похож, но даже одна десятиминутка на другую. Каждый раз кто-то должен зажечь и раззадорить партнеров. Таким героем дня стал полузащитник Федоренко, у которого буквально все получалось на удивление удачно. Особенно голы. Первый из них был полнейшей неожиданностью как для зрителей, так и для футболистов. Сафонов с левого края решил переправить мяч на правый «транзитом» через Старухина. На месте правого инсайда на мяч выходили Федоренко и защитник Яшин, а из ворот выдвигался Радаев. Бить по воротам было очень неудобно, но Федоренко выручила смекалка: вместо того, чтобы укрощать мяч, он изловчился и в одно касание перебросил его через вратаря в дальний угол.

Второй мяч полузащитник забил головой после углового, поданного Соколовским. Но прежде случилось еще немало важных событий. Гости могли, например, отыграться на 34-й минуте после комбинации: Андреев - Маркин - Бердыев - Бобков (выручил бросок Дегтярева). Или на 51-й минуте, когда под сильнейший удар Гусева самоотверженно бросился Звягинцев. А еще через минуту Андреев попал мячом в стойку.

Как видим, до равновесия в счете было рукой подать, но на чашу весов, можно сказать, вовремя «положил» гол Роговский. Мяч забит в одной из острых контратак, когда Федоренко, Старухин, Варнавский и Роговский устроили «карусель» у линии штрафной, благодаря которой последний вышел один на один с вратарем…