21.06.1964, 03:00

00:31

Радянський спорт, №73, 23.06.1964

ВАЖКИЙ ПОЄДИНОК

Мадрідськиіі стадіон Бернабеу був заповнений вщерть. Ще б пак! Адже фінальні поєдинки розиграшу Кубка Європи відбуваються раз у чотири роки. До того ж іспанські любителі футбола були особливо зацікавлені в результаті матчу, бо проти збірної СРСР виступали спортсмени їх країни.

Іспанський тренер X. Вільялонга виставив на матч той самий склад, який в півфінальному поєдинку переміг угорських футболістів. Ось який вигляд згідно з номерами на футболках мала збірна Іспанії: Ірибар, Рівілья, Кальєха, Зоко, Олівелья, Фусте, Амансіо, Переда, Марселіно, Суарес, Лапетра. Наставник радянської команди К. Бєсков, розуміючи. що іспанці більш серйозні суперники, ніж датчани, вирішив посилити лінію оборони. Тому в нашому колективі замість нападаючого Гусарова з’явився Корнєєв. Склад збірної СРСР був таким (також згідно з номерами на футболках): Яшин, Шустиков, Шестерньов, Мудрик, Воронін, Анічкін, Численно, Іванов, Понєдєльник, Корнєєв, Хусаїнов.

Іспанці, виступаючи на своєму полі, почали матч досить бурхливо. Це примусило наших захисників одразу працювати з повним навантаженням. Господарі поля діють на високих швидкостях. Стрімкі Амансіо, Марселіно, Переда раз у раз примушують оборону збірної СРСР вирішувати важкі завдання. І все ж вже на сьомій хвилині, коли захисники не встигли зайняти свої позиції, комбінація іспанців закінчилася трагічно для нашої команди. З близької відстані Переда відкрив рахунок.

Однак тільки-но минуло дві хвилини, як збірна СРСР встановили рівновагу. Хусаїнов, вдало обігравши захисників, точним ударом сквитав гол. Іспанці не чекали такої швидкої відповіді. Видно, як гравці команд-суперниць хвилюються. Нервовість позначається на грі. І футболісти Іспанії, і гравці нашої збірної припускають багато технічних помилок. Особливо цим грішать нападаючі радянської команди. Їх передачі часто не знаходять адресату.

Після перерви почався дощ, який ще більше ускладнив дії футболістів. Кілька атак проводять радянські спортсмени. Та наші форварди ніяк не можуть завершити комбінацію чітким, влучним ударом. Здавалося, що матч закінчиться внічию, і судді англійцю А. Холланду доведеться призначити додатковий час. Однак за 6 хвилин до фінального свистка центральний нападаючий іспанської команди Марселіно встигає до м’яча на якусь мить швидше наших захисників і ударом голови забиває другий гол.

Останні хвилини матчу атакує збірна СРСР. Але рахунок 2:1 на користь іспанської команди не змінився. Господарі поля завоювали Кубок Європи. Радянська збірна зайняла друге місце. Третій приз дістався угорцям, які виграли у датчан - 3:1.