Справа Бейла: 7 останніх офіційних матчів збірної Уельсу

Сьогодні Україна вирішуватиме свою долю, у протиборстві з Уельсом визначаючи останнього європейського учасника фінальної частини чемпіонату світу. Напередодні цієї найважливішої в історії нашої збірної події Terrikon.com вирішив подивитися, як виступав наш суперник в офіційних матчах після Євро-2020.

5 вересня 2021 року. Білорусь - Уельс 2:3

На Євро, як ми пам'ятаємо, Уельс 'відстрілявся' непогано, вийшов у 1/8 фіналу - правда, там нищівно програв данцям 0:4. Але перший матч після цього валлійські футболісти провели нормально, взявши у Білорусі 'законні' 3 очки. Правда, нерви пошматувати їм собі довелося неабияк. На полі стадіону 'Центральний' у Казані (небо Білорусі було закрито для західних авіарейсів) хет-триком відзначився Гарет Бейл – але треба розуміти, що 2 голи він провів з пенальті, а останній – лише у компенсований час. До 69-ї хвилини Уельс взагалі програвав 1:2.

8 вересня 2021 року. Уельс - Естонія 0:0

Але якщо з одним аутсайдером відбіркової групи Е очкових втрат уникнути вдалося, то з іншим - зовсім навпаки. Причому естонців Уельс не зміг подолати домашньому газоні, що взагалі було трохи принизливо. Перевага господарів вийшла просто переважною (20:3 за ударами, 66:34 за володінням), але з реалізацією виникли величезні проблеми. Від воротаря естонців Карла Хейна не знадобилося якогось особливого героїзму - на його рахунку лише 6 сейвів. Гості жорстко прихопили валлійців, багато грубили - загалом виявили достатньо стійкості, щоб збентежити супротивника. До речі, 2 створені ними за матч моменти були цілком гольовими, так що Уельс міг за певних розкладів і програти.

8 жовтня 2021 року. Чехія - Уельс 2:2

Рівно через місяць грався 'матч життя або смерті'. Перше місце у групі Е впевнено займала Бельгія, за друге Уельс боровся із Чехією. На той момент чехи мали 7 очок після 5 матчів, валлійці – 8 після 4. При цьому у першій особистій зустрічі команда Гарета Бейла здобула перемогу 1:0, що теж мало психологічне значення. Рахунок відкрив Аарон Ремзі на 36-й хвилині, але чехи тут же зрівняли, а на 49-й сталася трагікомедія: воротар Уельсу Денні Уорд заштовхав м'яч у свої ворота, намагаючись розіграти його з ближнім партнером. Зрештою, вдалося врятуватися після голу Деніела Джеймса на 69-й хвилині і досягти бажаного нічийного результату. Але враження валлійська команда залишила сумбурне. Щоправда, треба зважити, що їй довелося обходитися без травмованого Бейла.

11 жовтня 2021 року. Естонія -Уельс 0:1

Тепер життєво важливо було не втрачати очки з аутсайдерами. У Таллінні Уельс із цим завданням упорався, хоча зіткнувся з уже знайомим відчайдушним естонським опором. Гра була більш рівною, ніж попередній матч цих суперників (володіння 56:44, ударів 14:9 на користь Уельсу), і знову ж таки довелося обходитися без Бейла. Хiд гри був зумовлений швидким голом гостей (його на 13-й хвилині забив Кіфер Мур). Тому й володіння м'ячем у валлійців цього разу вийшло поменше, і з ударами по воротах у естонців - краще. Але ситуацію на полі Уельс все-таки здебільшого контролював, хоча до його захисту питання все одно були, і чималі.

13 листопада. Уельс – Білорусь 5:1

Цього матчу Уельс мав створити заділ для завоювання другого місця в групі. Перед ним диспозиція склалася така: 11 очок після 6 матчів (різниця 8-7), у Чехії – 11 після 7 (різниця 12-9). Треба було терміново покращувати баланс забитих та пропущених голів. Це завдання Уельс вирішив цілком. На прикладі матчу з білорусами усi ще раз побачили, що ця команда з Бейлом і без нього – дві великі різниці. Цього разу капітан був у строю (до речі, грав 100-й матч за збірну), і хоч сам не забив, але у першому таймі тримав у руках усі нитки гри та зробив асист Неко Вільямсу. У перерві за рахунку 2:0 він спокійно пішов відпочивати (на повну силу діяти все ще не міг), але партнери і без нього довели справу до кінця, забивши 5 голів (крім Вільямса - Бен Девіс, Коннор Робертс і двічі Аарон Ремзі) . Наприкінці матчу білоруси відповіли голом престижу, але особливого значення це вже не мало: все одно тепер Уельс перевершував Чехію за різницею м'ячів.

16 листопада 2021 року. Уельс - Бельгія 1:1

Але, до речі, це не врятувало б Уельс, поступися він Бельгії в останньому турі. Чехи виграли в паралельному матчі у Естонії 2:0 - і тоді мали б рівну кількість очок з валлійцями і вже найкращу різницю. Але сталося інакше. На полі стадіону Кардіфф Сіті Уельс поступався після удару Кевіна де Брюйне на 12-й хвилині, але відігрався вже в першому таймі завдяки голу Кіфера Мура і зберіг цей ідеальний для себе рахунок до кінця. Бельгія, треба сказати, мала величезну ігрову перевагу (володіння – 76:24), але ось що цікаво: при співвідношенні ударів 16:8 всього тричі змусила вступати в гру воротаря суперника. Так чи інакше, фінал групового турніру виявився щасливим для валлійців: набравши на очко більше чехів, вони досягли права на участь у плей-офф за вихід у фінальну частину чемпіонату світу.

24 березня 2022 року. Уельс - Австрія 2:1

Перший раунд плей-офф Уельсу вдалося пройти завдяки черговому бенефісу Бейла, який забив обидва голи. Перед матчем він говорив про те, що для нього і для всього нинішнього покоління валлійських гравців це має бути найважливіша справа їхнього життя. І вони показали набагато вищу концентрацію, ніж австрійці, які лише за рахунку 0:2 у другому таймі стали по-справжньому тиснути на суперника. Хоча на самому початку матчу у них був момент з виходом віч-на-віч - але м'яч влучив у перекладину. Уельс чудово користувався вільним простором, стрімко вибігав на половину поля суперника. Але все це могло і не спрацювати, якби не Бейл - обидва голи стали наслідком його найвищої майстерності при пробитті штрафного (перший) та при розіграші кутового (другий).