5 висновків із матчу Ірландія - Україна

Після сумного матчу з Уельсом Україна видала неоднозначну, але переможну гру з Ірландією, вдало стартувавши в Лізі націй. Виставивши експериментальний склад, Олександр Петраков дав нам багато iнформацiї для роздумів, до чого і починає Terrikon.com...

Петраков несміливо показав нам недалеке майбутнє

Стартовий склад збірної України виглядав дивовижно, але зрозуміло. Петраков хотів дати відпочинок тим, хто повністю спалив запас сил у матчі з Уельсом, при цьому мав додаткову групу гравців, які добре проявили себе останнім часом. І він випустив тих, за ким ми бачимо найближче майбутнє, повністю омолодивши центр оборони (грали в три захисники), довіривши ворота Андрію Луніну, а попереду поставивши зв'язку мрії - Михайла Мудрика та Артема Довбика.

Такий склад був передбачувано незіграним, зате енергійним та заповзятливим. Не можна сказати, що він якось знітився перед суперником, який виставив майже оптимальний склад - досвідчених бійців. Вчорашня збірна України не була такою божественно легкою та креативною, як та, що грала з Шотландією, але елементи того стилю демонструвала, періодично пресингуючи та стрімко переходячи в атаку у три-чотири паси. Безперечно, Петраков прищеплює свій футбол усім гравцям, які потрапляють до збірної, вчора ми це ясно побачили.

Молода оборона витримала випробування

Збірна Ірландії розпочала з високого пресингу, яким придушила Україну перші хвилин 10-12. У цей час наша команда виглядала трохи розгубленою, але не втраченою. Побоювання за нашу молоду оборону, які з'явилися в ці хвилини, виявилися марними. Вона витримала випробування і надалі виявила себе цілком нормально, особливо Валерій Бондар, який тримав центр у системі з трьома центральними захисниками і неодноразово розпорював порядки суперника точними вертикальними передачами.

Виняткову роботу зробив Олександр Сирота - на його рахунку 6 відборів, майже третина того, що зробила вся команда (19). У своїй зоні він був дуже гарний, своєчасно з'являючись там, де треба, і якісно роблячи те, що винен. Згадується єдиний момент, у якому він схибив - ближче до кінця першого тайму Чідозі Огбене відтіснив його корпусом так, що Сирота просто пішов убік - а Огбене на прорив у штрафний майданчик. Що це було, незрозуміло. До речі, за відборами Україна значно перевершила Ірландію (19 – 12).

Шапаренко був найкращим гравцем матчу

Одним із небагатьох, хто вийшов у стартовому складі, маючи вже солідний досвід виступів за збірну, був Микола Шапаренко. Справді, людину, яка пройшла випробування Євро-2020, навряд чи могли здивувати чи злякати якісь ірландці. І він дуже якісно зробив свою справу. З одного боку, він відносно часто загрожував воротам суперника (анес 3 удари, причому 2 - у площину, стільки ж, скільки всі інші) - щоправда, смертельними ці погрози не назвеш. З іншого боку, він був майже ідеально гарний як розігруючий, показавши точність пасу в 94.2% - просто винятковий показник, якщо врахувати, що більшість цих передач йому довелося зробити в несприятливих умовах, під тиском.

Шапаренко легко брав гру на себе, мабуть, розуміючи свою виняткову роль у цьому складі. У нього - більше всіх дотиків м'яча (94), найбільше вдалих дриблінгів (3), та й суто візуально, він справляв враження людини, яка постійно робить те, що треба.

Зв'язка Довбик - Мудрик не спрацювала

По матчі з Шотландією ми побачили, наскільки ефектним і ефективним може бути Михайло Мудрик, коли отримує можливість грати у свою гру - швидкісну, з використанням вільних зон, що постійно виникають. Матч з Уельсом показав нам іншого Мудрика - розгубленого, що в'язне в щільних захисних порядках. Ірландія жодної монолітної компактності в обороні не продемонструвала, але Мудрику розвернутися тут також не вдалося. На жаль, але доводиться констатувати: вінгер Шахтаря був гіршим у вчорашньому складі. Він, звичайно, кілька разів продемонстрував свій чарівний швидкісний дріблінг, але користі від цього було вкрай мало.

Сильно розчарував і Довбик. 2 неточні удари по воротах, жодного виграного повітряного єдиноборства і всього 29 дотиків м'яча за всю гру - статистика просто принизлива (Віктор Циганков за один тайм зробив майже стільки ж). На себе Артем схожий учора не був, а чому - сподіватимемося, Петраков розбереться.

Добре для Ліги націй, посередньо – у принципі

Турнірний підсумок вчорашнього поєдинку позитивний - Україна здобула гостьову перемогу над суперником, який у нашій групі Ліги чемпіонів вважався одним із двох основних конкурентів. Таким чином, вдалий початок турніру дає обґрунтовані надії на виконання головного завдання – повернення до Ліги А. Це – позитив.

З іншого боку, перевірка ближнього резерву дала тривожний результат. Сам собою він не тягне - потрібно додаткове 'паливо' від імені досвідченіших товаришів. Це трохи сумно – від молодих хотілося яскравішого результату. Але насправді ситуація цілком нормальна і далека від катастрофи. Склад збірної України не потребує радикального оновлення. А гра у команди в цiлому є, і гра дуже якісна. Зрештою молоді, які вчора виглядали зовсім не блискуче, потрібний результат здобули. Отже, завдання виконали. Так що все нормально, продовжуємо рух!

19:17
Реал Сосьєдад зміцнив свою позицію в зоні Ліги Європи: дивитись огляд матчу з Лас-Пальмасом