Їх залишилося вісім: спроба погадати на перемогу у Лізі чемпіонів

У Лізі чемпіонів визначилися чвертьфіналісти. Всі вони зараз – на гребені успіху, але, звичайно, всі – у різному стані, і шанси на перемогу у них, звісно, ​​неоднакові. Terrikon.com намагається ці шанси прорахувати, виходячи з поточного стану чвертьфіналістів, з результатів у національних чемпіонатах і, власне, у Лізі чемпіонів...

title=

'Наполі' - 9 з 10

Ось стовідсотковий фаворит у битві за Лігу чемпіонів, якщо виходити лише з поточного стану команди. 'Наполі' Лучано Спаллетті прекрасний, на даному відрізку позбавлений недоліків і вже цілком виглядає командою, здатною витримати весь сезон у таких кондиціях (раніше у цьому багато хто сумнівався). Їх довгоочікуване 'скудетто' - питання вже настільки практично позбавлене сенсу, що навіть не обговорюється в італійській пресі, надто вже очевидне. Єдине, що може підвести"південцiв" в ЛЧ - відсутність досвіду виступів на такому рівні. Ні нинішній склад, ні навіть взагалі 'Наполі' в принципі не діставалися навіть чвертьфіналу Ліги/Кубка чемпіонів. Навіть за часів Дієго Марадони. Важко повірити, але це факт. Тож нинішній їхній виступ - уже космос. Як вони почуватимуться, злетівши ще вище, сказати важко.

'Манчестер Сіті' - 8 з 10

Після погрому, який 'містяни' вчинили 'Лейпцигу', здається, що цю машину з їхнім термінатором на чолі зупинити неможливо. Але ми знаємо приклади їх куди більш натужних перемог, і навіть поразок (їх цього сезону достатньо - в АПЛ вже 4). Правдою є те, що, дійсно, в кращі вечори 'Сіті' зупинити неможливо - але таке трапляється не щотижня, і піди вгадай, коли відбудуться наступного разу. За великим рахунком, їм зовсім неважливо, який суперник випаде - проблему вони зазвичай створюють собі самі. Треба ще враховувати їхнє хронічне невміння виступати саме в Лізі чемпіонів. Ось так їх потенційні 10 балів із 10 у нашому рейтингу перетворюються лише на 8.

'Баварія' - 8 з 10

За виступ у Лізі чемпіонів 'Баварії' можна ставити 10 балів: 6 перемог у групі, ще 2 над ПСЖ – у плей-офф, загальна різниця м'ячів – 21-2. Куди краще! Звичайно, мюнхенцям пощастило нарватися на ПСЖ у не лiпшому для того стані, але, з іншого боку, групу вони пройшли смертовбивчу, з 'Інтером' та 'Барселоною'. А от у Бундеслізі справи у них йдуть не так блискуче, приблизно на 7 з 10: звичайного чемпіонського відриву немає і близько, та й з першого місця в ході сезону їх неодноразово зміщували. Немає відчуття, що Юліан Нагельсманн веде команду залізною рукою і що у зіткненні із суперником на піку можливостей 'Баварія' залишиться бездоганною.

'Бенфіка' - 7 з 10

Чого чекати від 'Бенфіки', не розуміє ніхто. У групі вона у фаворитах не ходила – але посіла перше місце, жодного разу не програвши. Дві нічиї з ПСЖ, дві перемоги над Ювентусом - це виглядало вражаюче. У плей-офф португальський гранд залишив мокре місце від Брюгге. Блищить ударне тріо в особі Жоао Маріо, Гонсало Рамуша та Рафи Сілви (14 голів у сумі). Прекрасна 'Бенфіка' і на внутрішній арені, впевнено лідируючи з найбільшою кількістю м'ячів забитих і найменшою - пропущених. Після Нового року 'орли' зіграли 10 матчів чемпіонату Португалії - 9 перемог та 1 нічия. Цілком можливо, що така команда і піднесе найгучніший сюрприз нинішньої Ліги чемпіонів.

'Реал' - 7 з 10

Почати треба, звичайно, з очевидного - з того, що 'Реал' вміє виступати в Лізі чемпіонів краще, ніж якась інша команда. Це турнір, ніби спеціально 'заточений' під мадридців. Тут проблеми, які вони мають на інших фронтах, чарівним чином нівелюються. Проте ігнорувати ці проблеми таки не можна. У чемпіонаті Іспанії відставання від 'Барселони' досягло вже 9 очок – це непристойно багато. Організований опір таких міцних суперників, як 'Бетіс' або 'Реал Сосьєдад', Мадрид подолати не може. Це команда, яка йде сезоном, накульгуючи. І 5:2 з Ліверпулем не варто переоцінювати - результат, звичайно, видатний, але Ліверпуль зараз далеко не той.

'Інтер' - 5 з 10

Італійці проповзли у чвертьфінал насилу, за рахунок єдиного м'яча у двох іграх. За ідеєю, 'Порту' мав їх виносити в останні хвилини другого поєдинку, але каркас воріт того вечора точно грав за 'Інтер'. Останнім часом команда демонструє слабкість як тактичну, і ментальну. Дві поразки та нічия в останніх п'яти матчах - графік, безнадійно далекий від чемпіонського, а друге місце, яке продовжує утримувати, - просто свідчення нестабільності конкурентів. Щоправда, 'Інтер' має одну майже магічну властивість - вигризати перемоги з нічого. Вона може допомогти. Лише вона.

'Мілан' - 4 з 10

У минулому сезоні 'Мілан' по-доброму вражав, у нинішньому - по-поганому невиразний. Згадаймо, як він виступив у груповому турнірі Ліги чемпіонів, як двічі без питань програв 'Челсі' і не без труднощів випередив 'Зальцбург'. Перемога над 'Тоттенхемом' у 1/8 фіналу - з розряду змучених. Та й у чемпіонаті Італії 'россонері' виглядають дуже блідо, з останніх 10 матчів вигравши лише 3. Стефано Піолі каже, що хлопцям потрібно братися за справу всерйоз, інакше буде погано. З іншого боку, він може почуватися вiдносно спокійно: повернувшись після довгої відсутності до чвертьфіналу Ліги чемпіонів, програму-мінімум 'Мілан' вже виконав.

'Челсі' - 3 з 10

За всієї любові до Михайла Мудрика, більше 3 балів намалювати 'Челсі' ніяк не виходить. Чвертьфінал лондонці вибороли в небезперечній боротьбі - дортмундська 'Борусія' виглядала набагато організованішою бойовою одиницею. Щоправда, Грему Поттеру вдалося нарешті запалити своїх підопічних на боротьбу. І в чемпіонаті справи почали покращуватися. Але поки що дуже слабо видно, за рахунок чого 'синім' вдасться пройти по-справжньому сильного суперника. Звісно, ​​у Лізі чемпіонів трапляються і дива. і чарівні перетворення - але крім цього, нинішньому 'Челсі' розраховувати нема на що.

18:11
Перша ліга: Металіст обіграв Кремінь і піднявся на четверте місце у групі вибуття