Жіноча збірна України вперше в історії вийшла у фінал футзального Євро

Джерело: terrikon.com

У півфіналі Євро-2023 з футзалу серед жінок підопічні Олега Шайтанова обіграли господаря турніру — команду Угорщини.

Із перших хвилин поєдинку українки заволоділи ініціативою та почали турбувати Торму. Так, Дубицька вивела Форсюк сам на сам із голкіпером, однак забити капітану нашої команди не вдалося. Згодом неточними ударами відзначилися Титова і Гриценко, знову пробила в площину Форсюк. На 7-й хвилині Шульга після кутового не влучила в «дев’ятку», та загалом наші дівчата продовжували створювати моменти.

Попри це, угорки реалізували перший же свій шанс. На 12-й хвилині Горват перехопила м'яч на власній половині, прорвалася через весь майданчик і переграла Кислову. Українки досить швидко відігралися — після розіграшу кутового комбінацію завершила Шульга. До перерви ближчими до другого гола були синьо-жовті, зокрема потужний удар Шульги прийняла на себе стійка.

У другому таймі українки також мали суттєву перевагу. На 22-й хвилині Шульга вдруге за матч поцілила в стійку, та й загалом у Торми вистачало роботи. На 29-й хвилині Шульга з убивчої позиції не зуміла спрямувати м'яч у практично порожні ворота. Утім, невдовзі Анна реабілітувалася, оформивши дубль із добивання після розіграшу кутового.

Уже за кілька секунд після гола Шульга втретє в матчі влучила в стійку. Синьо-жовті продовжували контролювати хід гри, практично не дозволяючи суперницям загрожувати воротам Кислової. Наприкінці поєдинку господарки задіяли п'ятого польового, однак, окрім неточного удару Горват, нічим не запам'яталися.

У підсумку підопічні Олега Шайтанова перемогли з рахунком 2:1 та вперше в історії пробилися до фіналу Євро. Там на них чекатиме чемпіон обох попередніх турнірів — команда Іспанії. Матч пройде в неділю, 19 березня (початок — о 21.00 за київським часом).

Євро-2023 з футзалу серед жінок
1/2 фіналу

Україна — Угорщина — 2:1 (1:1)

Голи: Шульга (15, 32) — Горват (12).

Ваша невелика пожертва дозволить нашому колективу з чотирьох редакторів продовжити працювати над проектом, якому у грудні виповнилося вже 25 років і який переживає найскладніший період у своїй історії. Допомогти terrikon.com можна, зробивши донат за посиланням. Дякуємо!