Шахтар збільшує перевагу до п'яти очок

Донецький "Шахтар" за два тури до фінішу зробив усе, щоб відірватися від своїх переслідувачів: вибив "Зорю" з чемпіонських перегонів і скористався поразкою "Дніпра-1", щоб збільшити перевагу до п'яти очок.

"Гірники" сьогодні святкують свій 87-й день народження і перед грою з "Зорею" отримали свого роду подарунок від "Ворскли", яка обіграла "Дніпро-1". Та й самі не були схильні до того, щоб розслаблятися, чітко відпрацювавши на полі і записавши у свій актив чергову перемогу. Рахунок було відкрито досить швидко: на п'ятій хвилині Зубков віддав на Судакова, за яким не встигли суперники. Удар із лінії штрафного Сапутін відбити не зумів - 0:1.

Луганчани від такого початку довго приходили до тями. Велика кількість браку та необхідність більшу частину першого тайму проводити у відборі м'яча призвели до того, що "Зоря" не часто турбувала Трубіна. Хоча півмоменти все ж таки створювала, коли "Шахтар" не надто впевнено контролював м'яч при переході з оборони в атаку.

Перед самою перервою у донеччан був ще один шанс відзначитися, але Криськів, замикаючи простріл Коноплі, не влучив у дальній кут.

Початок другого тайму знову став визначальним. Цього разу це був не гол, а вилучення. На 49-й хвилині Снурніцин не впорався з нервами і вдарив ззаду по ногах Зубкова. Ще через кілька хвилин "Зоря" могла позбутися ще одного гравця - Бражко відверто стрибнув у ноги Сікану, але відбувся лише жовтою карткою.

Втім, "Шахтар" сповна скористався своєю чисельною перевагою. На 59-й хвилині Бондаренко реалізував вихід віч-на-віч після пасу Криськіва. А незадовго до фінального свистку відзначилися Топалов і Келсі, що вийшли на заміну. Перший віддав гольовий пас, а другий встановив остаточний рахунок – 3:0.

За два тури до фінішу "Шахтар" на п'ять очок випереджає "Дніпро-1" і в наступному турі зіграє з підопічними Олександра Кучера. Для завоювання чемпіонського титулу "гірникам" достатньо у цьому матчі не програти.

2022-23, Чемпіонат України: Турнірна таблиця

2022-23, Чемпіонат України

Зоря - Шахтар 0:3 (0:1)
Голи: Судаков, 5 (0:1); Бондаренко А-м, 59 (0:2); Келсі, 83 (0:3)

Зоря: Сапутін; Бутко; Імереков; Снурніцин (до 49); Бражко (Дришлюк, 60); Булеца (Хахльов, 67); Вантух; Батагов; Шахов (Мишньов, 67); Русин Н. (Полегенько, 80); Антюх (Сміян, 80)
Запасні: Кисiль Я.; Турбаєвський; Кучерук; Почапський
Попередження: Шахов 32; Бражко 53
Вилучення: Снурніцин 49'

Шахтар: Трубін; Ракіцький (Джурасек, 84); Матвієнко М.; Конопля (Гочолейшвілі, 76); Бондар В.; Степаненко; Судаков (Назарина, 76); Криськів (Топалов, 76); Бондаренко А-м; Сікан (Келсі, 80); Зубков
Запасні: Шевченко Ол.; Пятов; Козік; Тотовицький; Корнієнко В.; Борячук; Швед М.

08:00
Головне за день: перехід Ракицького, травма Миколенка, одужання Циганкова та інші новини

17:41
Удар по фінансових мішках. Вже в понеділок в АПЛ голосуватимуть за введення стелі зарплат
17:26
Віталій Пономарьов: Свої моменти не реалізували одні з кращих наших атакуючих гравців