Від Ваната до Карабіна: 8 наймолодших бомбардирів УПЛ

Футболісти, які починають забивати вже у наймолодшому віці, завжди в особливій ціні. Ті, хто забиває багато, цінуються ще більше. Terrikon.com вирішив перевірити, хто в чемпіонаті України з гравців у віці 21 року і молодше забив 3 голи і більше...

title=

Владислав Ванат ('Динамо') - 12 голів

У загальному списку бомбардирів Ванат посів четверте місце, що для 21-річного форварда, який проводив перший повний сезон, дуже непогано. А за середньою результативністю (0.48 голів за матч) він поступився лише Артему Довбику. Ми нещодавно присвячували Ванату окреме дослідження, тому багато казати сьогодні не станемо. Зазначимо лише, що його бомбардирська стабільність, особливо у другій половині чемпіонату, стала однією з небагатьох приємних констант, яку можна було б відзначити у грі столичного клубу.

Михайло Мудрік ('Шахтар') - 7 голів

Це смішно, але так, Мудрік потрапив до підсумкового бомбардирського рейтингу УПЛ у категорії U-21. Втім, чому дивуватися? Всі ми пам'ятаємо, яку феєричну гру Михайло демонстрував в осінній частині сезону, перш ніж вирушити на несолодкі хліби в Челсі. Напевно, якби він залишився, то забив би більше Ваната та очолив наш рейтинг. Але історія умовного способу не знає, тому Мудрік у нас – другий із 7 голами. Просто зазначимо ще, що вони в нього припали на 12 проведених матчів - більш ніж пристойний показник середньої результативності. Тут вже точно більше, ніж у Ваната...

Володимир Бражко ('Зоря') - 7 голів

Стільки ж забив і гравець 'Зорі' – щоправда, у 28 матчах. Начебто нічого видатного. Але врахувавши, що Бражко - опорний півзахисник, ми побачимо його результат уже дещо в іншому світлі. Правда, виявивши, що 3 з 7 його голів проведені з пенальті, ми все-таки не впадатимемо в зайві захоплення. Але для 'опорника' та 4 голи з гри, проведені за такий проміжок – дуже пристойний показник. Бенефісом Бражко став матч із 'Ворсклою'. 'Зоря' в ньому програвала 0:2, але на 57-й хвилині Володимир забив гол у відповідь, а на 4-й компенсованій реалізував пенальті, принісши команді перемогу 3:2.

Назар Волошин ('Динамо', 'Кривбас') - 7 голів

Цього молодого героя трохи, як кажуть, помотало. Загалом він належить 'Динамо', але першу половину сезону провів як орендований гравець у 'Кривбасі'. Там він забив більшу частину своїх голів - 4. Один з них став переможним (у матчі з 'Металістом' - 1:0), а другий був, напевно, ще ціннішим, тому що Волошину вдалося зрівняти рахунок у матчі з 'Дніпром-1', що лідирував' (а в результаті, 'Кривбас' виграв 2:1). Повернувшись до 'Динамо', він довго не міг поповнити свій бомбардирський рахунок, але на фініші роззабивався, вражаючи ворота суперників у трьох зустрічах поспіль (всі вони закінчувалися для киян великими перемогами, які вже мало що їм давали).

Георгій Судаков ('Шахтар') - 5 голів

Судаков у нинішньому 'Шахтарі' фігура вже настільки важлива, що здається - він грає цілу вічність. Тим часом йому всього 20 років, і цей сезон був першим повноцінним для нього в УПЛ. Справа Георгія – роздавати розумні паси, конструювати дії команди. Але й завершальні удари завдавати він вміє. Іноді це у нього поєднується: у двох матчах (проти 'Мінаю' та 'Кривбасу') він і голи забивав, і асисти робив. Два з його 5 голів виявлялися переможними. Цікаво, що відбувалося це у матчах, які 'Шахтар' вигравав з рахунком 3:0 - у 'Кривбасу' та 'Зорі'. Другий був особливо цінним, у ньому донецька команда фактично забезпечила собі чемпіонство.

Кевін Келсі ('Шахтар') - 5 голів

Цей венесуельський хлопчина поповнив 'Шахтар' у лютому, і якось одразу вписався. Втім, тренери йому поки що довіряють обережно, як на головного форварда на нього не розраховують. 15 разів він фігурував у протоколах матчів УПЛ, лише 4 – у стартовому складі. При цьому голів забити встиг достатньо, причому у двох випадках йому для цього вистачало 10 хвилин. Найбільше запам'яталося, як він приніс перемогу 'Шахтарю' у матчі проти 'Львова', забивши на 5-й компенсованій хвилині. А випустили його тодi за 19 хвилин до закінчення основного часу.

Пеглоу ('Дніпро-1') - 3 голи

Ще один південноамериканець, який прийшов підкорювати УПЛ цього року взимку. 21-річний Пеглоу виглядає років на 5 старший за свій реальний вік, але за грою спочатку часом справляв враження якогось 15-річного новачка. Толк із нього тренери навчилися отримувати далеко не відразу. Перелом стався у смішному матчі з 'Металістом', який 'Дніпро-1' виграв з рахунком 3:0. Пеглоу як прорвало - він активізувався, йшов уперед, шукав шансів і несподівано для всіх зробив хет-трик. Більше у чемпіонаті України бразильський вінгер не забивав, хоча у 4 останніх матчах виходив у стартовому складі. Що з нього буде далі, сказати дуже складно.

Ярослав Карабін (Рух') - 3 голи

В УПЛ цей центральний півзахисник дебютував уже досить давно - восени 2020 року. Але перші голи забив лише у сезоні 2022/23. Є у Карабіна цікава фішка - він вражає ворота виключно наприкінці поєдинків. Свої 3 голи, які поки що є на його рахунку в УПЛ, він провів на 76-й, 84-й та 88-й хвилинах. У всіх трьох випадках його голи приносили команді очки (дві нічиї та перемога). У двох із цих випадків він забивав, виходячи на заміну. Така ось з'явилася у 'Руху' 'зброя судного дня'.

08:00
Головне за день: справа Соломона, травма Циганкова, гроші Роналду та інші новини

18:53
Валерій Бондар: Я вам покажу ногу Судакова. Якщо це не друга жовта, то що тоді жовта?
18:13
Младен Бартулович про суддю: З перших хвилин видно було, що він хоче допомогти Шахтарю
17:57
Рівняння на Олімпіакос: Щоб пройти до півфіналу, Ліверпулю доведеться переписати історію
17:40
Шокуючий аудіт: з УАФ вивели більше мільярда через офшори
17:28
Італія та Німеччина близькі до 5-го клубу у Лізі Чемпіонів.
17:15
Аллегрі: Це не перший випадок, коли в цей період з’являються чутки про звільнення