Від Миная до Ворскли: вересень Георгія Судакова

Георгія Судакова визнано найкращим гравцем 'Шахтаря' у вересні за підсумками голосування на офіційних клубних ресурсах. Він набрав 43 відсотки голосів, набагато випередивши решту конкурентів. Terrikon.com озирається назад і згадує, як провів цей місяць півзахисник донецької команди...

Як ми пам'ятаємо, Судаков наприкінці літа переніс операцію з приводу апендициту. І повернувся в дію лише 27 серпня. А його перший вересневий матч - з 'Минаєм'. 'Шахтар' виграв 4:1, Судаков забив один із голів і отримав попередження. Причому він вийшов із запасу на 62-й хвилині, попередження отримав на 65-й, а гол забив на 66-й. Це було виконано класно: з лінії штрафного майданчика Георгій ударив у кут, сильно і точно, у воротаря не було шансів врятувати команду.

Потому Судаков відволікся на матч збірної України, де Сергій Ребров однозначно віддає йому перевагу перед Русланом Малиновським. У матчі зі збірною Англії півзахисник 'Шахтаря' грав добре і отримав доброзичливу британську пресу. Потім було повернення до чемпіонату України та непростий матч із 'Оболонню', яку 'Шахтар' виграв ледь-ледь - 1:0. Перед грою Судаков висловлював побоювання, що втома після матчів у збірній може позначитися. Ймовірно, в цьому й була справа, але справді, провідні футболісти команди провели слабенький матч. Судаков цього разу вийшов у стартовому складі та відіграв до кінця. Патрік ван Леувен пояснив, чому віддав перевагу Судакову перед Єгором Назаріною, який виконував роль центрального півзахисника у попередніх матчах - не тому, що Георгій відновився після травми, а тому, що "Єгор грав у попередньому матчі, тому сьогодні я на цій позиції дав шанс Судакову. Я пояснив це Назаріні, сказав, що задоволений тим, як він працює і що для мене він футболіст, на якого я завжди можу розраховувати. І він допоміг команді, коли вийшов на поле і забив гарний гол". Таке пояснення.

Далі у 'Шахтаря' стартував євросезон - у Гамбурзі команда умовно приймала 'Порту'. Матч склався для нас не надто сприятливо, могла бути велика поразка, але в результаті все-таки вдалося вийти на більш-менш пристойний рахунок 1:3. Судаков зіграв від початку до кінця. Оцінку від SofaScore він отримав середню – 6.6, п'яту в команді. Він мав пристойний показник точності передач (92%), але це все, чим він міг похвалитися в матчі. Так, він двічі вдарив по воротах суперника - але жоден з ударів не влучив у ворота і не становив загрози для 'Порту'. Так, він зробив два ключові паси партнером - але один був марний, а після другого Назаріна все-таки зміг завдати небезпечного удару, але воротар впорався. Крім того, на рахунку Судакова – удар у стінку зі штрафного. Загалом він був, як і весь 'Шахтар' - щось робив, але користі від цього, як правило, не виникало.

Далі - чемпіонат України, матч з 'Рухом', який 'Шахтарю' виграти не вдалося (нічия 1:1), але Судаков якраз і забив єдиний гол 'гірників'. Він використав гарний пас Дмитра Криськіва і другим торканням послав м'яч під штангу. Крім того, на рахунку Судакова - пара дуже непоганих пасів партнерам, після яких виникали небезпечні моменти, а Олександр Зубков ледь не забив. Судакова замінили на 71-й хвилині, перед цим він встиг клопотати 'гірчичник', відмахнувшись від настирливого опонента. У цьому матчі півзахисник 'Шахтаря' часом дуже нагадував себе у найкращі часи.

Наступним матчем 'Шахтаря' став кубковий - показовий 'винос' 'Вереса' з рахунком 3:0. Судаков був замінений на 76-й хвилині, особливо не вирізнявся, але цього і не було потрібно - соолювали інші, насамперед - Артем Бондаренко. Взагалі тут був випадок, коли вся команда зіграла рівно і впевнено, виділяти когось після матчу не хотілося.

А завершив місяць 'Шахтар' зовсім в іншому стилі - поразкою від 'Ворскли' 1:2. Судаков знову ж таки не зіграв повний матч - його замінили на 63-й хвилині. У нього був один яскравий момент - чудовим пасом він вивів на побачення з полтавським воротарем Зубкова, але той свій шанс упустив. Як ми пам'ятаємо, Зубков реабілітувався на початку другого тайму, зрівнявши рахунок. Незабаром після цього Патрік ван Леувен і прибрав Судакова з поля - а за 8 хвилин 'Ворскла' забила переможний гол. Чи це пов'язано з відсутністю Георгія на полі, можна тільки припускати.

От такий у нього вийшов місяць - неоднозначний, як і у 'Шахтаря' загалом. На свій найкращий рівень Судаков поки не вийшов, хоча часом демонстрував свою пишність, до якої привчив уболівальників. Як і всі інші гравці команди, він поки що не адаптувався до специфічного стилю ван Леувена, хоча, за ідеєю, ігрова схема нового тренера з її акцентом на комбінаційні дії має сприяти саме Георгію. Але для того, щоб він повною мірою виявив себе, потрібно, щоб партнери діяли з ним в унісон. Цього поки що немає.

Проте вболівальники саме його обрали найкращим гравцем 'Шахтаря' у вересні. Напевно, це справедливо. Все-таки Судаков стабільніше, ніж більшість його партнерів, демонстрував клас, та й два забиті голи - теж аргумент. Подивимося, що цей неординарний гравець та вся донецька команда покажуть у жовтні.

30 квітня

14:08
Шахтар та Чорноморець розсудить Романов
13:50
Уеслі Снайдер: Ця людина вигнала Роналду. Він що, божевільний?
13:33
Усі квітневі голи Шахтаря: вибирай найкращий!
11:56
Чемпіонат Бразилії, 4-й тур: чотири нічиї, лідерство Ботафого та інші відеоогляди туру