Три по три: всі українські автори хет-триків у європейських топ-лігах

Артем Довбік забив три голи у ворота Севільї у недільному матчі Ла Ліги. Хет-трик – це завжди досягнення, а вже в такому чемпіонаті – тим паче. Взагалі ж, до Довбика таким успіхом у топ-лігах могли похвалитися лише два форварди, на рахунку яких - по два хет-трики. Terrikon.com згадує...

Андрій Шевченко. 3 жовтня 1999 року. Лаціо - Мілан 4:4

Це був великий матч, перше справжнє випробування для Андрія Шевченка, який щойно перейшов до Мілана з Динамо. 5-й тур чемпіонату Італії. Шева вже відзначився у воротах Лечче та Перуджі. Але Лаціо – зовсім інша справа! Потужна команда з найкращим в історії складом могла розтрощити будь-кого. І, здавалося, робила це з Міланом. За 5 хвилин до кінця першого тайму 'россонери' відверто 'горіли' 1:3. І тоді Шева взявся до справи.

Перший гол він забив, на паузі обігравши захисника з воротарем і без зволікання пробивши під перекладину. Потім, вже у другому таймі, чітко реалізував пенальті, призначений за знесення Джорджа Веа. А за 5 хвилин до фінального свистка забив гол-близнюка першого, тільки в протилежні ворота стадіону. Все те саме, геніальна пауза, захисник відіграний, воротар безсилий. Так Мілан повів 4:3. Утримати перемогу, щоправда, не зміг – вже в останні миті матчу Марсело Салас зрівняв рахунок ще раз. 4:4 – це було по-справжньому епічно!

Андрій Шевченко. 1 лютого 2000 року. Мілан - Перуджа 3:0

У тому ж сезоні Шевченко спорудив ще один хет-трик у Серії А, практично поодинці розбивши нещасну Перуджу. На відміну від матчу на Стадіо Олімпіко, інтриги тут не було. Але найвищої майстерності - хоч греблю гати!

Для того, щоб оформити цей хет-трик, Андрію вистачило лише 7 хвилин. Він відзначився на 69-й, 73-й та 76-й хвилинах. Перший гол, щоправда, вийшов не надто ефектним - Шевченко у падінні замикав простріл ліворуч і забив скоріше стегном, до якого м'яч потрапив після кількох рикошетів. Другий уже був цілком усвідомленим - українця вивели віч-на-віч із воротарем Перуджі, який робив усе, щоб вгадати задум форварда і перешкодити йому - але де там: його обвели і забили гол у порожні ворота. Третій гол - демонстрація мистецтва вибирати правильне місце на полі: після штрафного у виконанні Сержіньо м'яч влучив у перекладину, відскочив у поле, де його чекав Шевченко, начебто розуміючи, що більше прилетіти м'ячу нікуди, і спокійно головою переправив його у ворота.

Андрій Воронін. 27 жовтня 2004 року. Байєр – Армiнія 3:2

Воронін проводив перші місяці в Байєрі, але вже наробив галасу в Бундеслізі, яка за виступами в Кельні, звичайно, розуміла, що він - талант, але не здогадувалася, що такий. Матч з Армінією став бенефісом українця, який виріс в атмосфері німецького футболу і чудово розумів, як поводитись у штрафному майданчику цього специфічного чемпіонату.

Чомусь усі голи в тому матчі у Байєра прийшли з правого флангу. На 50-й хвилині звідти пішов навіс у штрафний майданчик, куди вривався Воронін. Ніхто не зміг дістати м'яч, що високо летить, а ось український форвард до прийому був готовий і в падінні головою переправив м'яч у ворота. Рахунок став 1:1. Через чотири хвилини в результаті комбінації з перекладом акценту атаки по всьому фронту м'яч рикошетом відлетів до Вороніна - і той з літа класично поклав його в дальній кут від штанги. Потім Армінія зрівняла рахунок, але останнє слово таки залишилося за Байєром. Тут чудово спрацювали партнери: витонченою двоходівкою вони вивели Андрія на побачення з воротарем, залишалося тільки у нього не потрапити. Що було зроблено. У результаті – найважча перемога 'фармацевтів', забарвлена ​​в українські тони.

Андрій Воронін. 9 березня 2009. Енергі - Герта 1:3

Після невиразного сезону в Ліверпулі (хоч і відзначеного деякими голами) Воронін повернувся до Бундесліги. Але вже не в Байєр, а в берлінську Герту, яка була рада здобути виконавця такого рівня – для середняка німецького чемпіонату український форвард здавався величезною європейською зіркою. І деякі чарівні миті у Вороніна тут справді були.

Один із них трапився 9 березня 2009 року. Суперник, Енергі з Коттбуса, особливої ​​небезпеки не представляв, йшов на передостанньому місці і став досить легкою здобиччю. Втім, спромогся відкрити рахунок на 21-й хвилині. Але вів недовго. Щойно Воронін взявся до справи, оборона Енергії затріщала по всіх швах. На 34-й хвилині форвард упіймав верховий м'яч, головою ефектно переправивши його в дев'ятку. Через десять хвилин оформив дубль: у воротарській виявився найшвидшим і вразив уже фактично порожні ворота. Ну а за дві хвилини до закінчення матчу створив справжній шедевр. Отримав м'яч перед штрафним і в ході діагонального руху пройшов чотирьох супротивників, а потім у протихід воротареві вразив дальній кут. Цей гол у Німеччині згадували ще кілька тижнів.

Артем Довбик. 21 січня 2024 року. Жирона - Севілья 5:1

Наступного хет-трику українця в топ-лізі довелося чекати майже 14 років. Оформив його Артем Довбик в унікально короткий термін – за 6 хвилин матчу Ла Ліги. Фактично це були три атаки поспіль, що закінчувалися взяттям воріт. І тут Довбик переплюнув самого Шевченка – тепер саме хет-трик Артема буде найшвидшим українським за всю історію нашого легіонерства.

Голи ці - на будь-який смак: головою у боротьбі із захисником, ударом з ходу після вмілого пасу партнера, та красень - індивідуальний прохід, в результаті якого в дурнях залишився сам Серхіо Рамос, та потужний удар з-за меж штрафного майданчика. Шикарний перформанс!

16:31
Румунська газета назвала Сергія Реброва найсексуальнішим головним тренером Євро-2024
14:25
НБА: Денвер відправляє на рибалку ЛеБрона Джеймса, найкращі моменти ігрового дня
14:08
Шахтар та Чорноморець розсудить Романов
13:50
Уеслі Снайдер: Ця людина вигнала Роналду. Він що, божевільний?
13:33
Усі квітневі голи Шахтаря: вибирай найкращий!
11:56
Чемпіонат Бразилії, 4-й тур: чотири нічиї, лідерство Ботафого та інші відеоогляди туру