Шахтар вириває нічию у першому матчі з Марселем: дивитись голи

Гол Егіналдо врятував Шахтар від поразки у матчі з Марселем

Перший офіційний матч 2024 року за участю української команди завершився внічию - Шахтар двічі відігравався в поєдинку Ліги Європи з Марселем і уникнув поразки вже у компенсований час (2:2).

Скільки українські клуби грають у весняній частині єврокубків, побоювання одні й ті самі – наскільки безболісно вдасться вийти з тренувального ритму та показати себе на тлі суперника, у якого не бракує ігрового тонусу. А тут ще й перша зимова передсезонка під керівництвом Маріно Пушича, який, як і переважна більшість іноземних тренерів, вперше стикається з такою ситуацією.

Вийшло на цілком очікуваному рівні. Уявити, що Шахтар начисто переграє такого суперника, як Марсель (хай і переживаючего кризу), було б надто оптимістично. З іншого боку, і французам не вдалося довести свою перевагу. Перший тайм вийшов рівним. Гірники спочатку помітно більше контролювали м'яч, а увімкнувши високий пресинг, вже на другій хвилині могли відкрити рахунок. Але Зубков, здається, поспішив з ударом з лінії штрафного майданчика, і Пау Лопес без особливих зусиль виправив свою помилку.

Тарас Степаненко повернувся до матчу із Марселем

Марсель довго придивлявся до суперника і почав вирівнювати гру ближче до середини першого тайму. Дзвіночком стало кілька стандартів, але цей компонент гри не є козирем команди Дженнаро Гаттузо. А ось швидкість та вміння використовувати оперативний простір – безперечно так.

Друга половина стала більш видовищною. І справа не лише у чотирьох забитих м'ячах. Обидва суперники стали активніше грати в атаці, що й призвело до обоюдогострого футболу. Першими в перестрілці відзначилися гості. На 64-й хвилині ніхто не зміг перервати простріл Клосса з правого флангу, а досвідчений Обамеянг безперешкодно вразив порожній кут воріт Різника.

Втім, що відрізняло Шахтар у першому матчі року – швидкі, якщо не сказати блискавичні відповіді. Вже за чотири хвилини стандарт (знову камінь у город Марселя) призвів до того, що Конопля повернув м'яч у штрафний майданчик французів, і Матівенко розстріляв ворота Пау Лопеса - 1:1.

Ближче до кінця активізувалися і ті, й інші. Цілком міг розраховувати на більше Ндіайє, який на 73-й хвилині втік віч-на-віч, прокинув м'яч повз Різника, але опинився на газоні. Повтор наочно продемонстрував, що голкіпер Шахтаря не був винуватцем такої поведінки форварда Марселя, і арбітр, незважаючи на протести гостей, не знайшов підстав для призначення пенальті.

Свій шанс Ндіайє знайшов на останній хвилині основного часу, замкнувши простріл Обамеянга. Здавалося, що Шахтар не має часу на те, щоб відігратися, але гірники посоромили скептиків. На третій компенсованій хвилині активний Єгіналду відгукнувся на діагональ Зубкова з правого флангу та головою переправив м'яч у нижній кут – 2:2.

Зі скасуванням правила "виїзного гола" будь-яка нічия залишає суперникам рівні шанси на вихід у наступний раунд єврокубка. За Марсель тепер зіграють рідні трибуни. А Шахтар і Маріно Пушич мають тиждень для того, щоб знайти нові козирі в протистоянні з французами.

2023-24, Ліга Європи

Шахтар - Марсель 2:2 (0:0)
Голи: Обамеянг, 64 (0:1); Матвієнко М., 68 (1:1); Ндіайє Іл., 90 (1:2); Егiнальдо, 93 (2:2)

Шахтар: Різник Д.; Азаров І.; Матвієнко М.; Конопля (Гочолейшвілі, 77); Бондар В.; Степаненко (Назарина, 72); Бондаренко (Траоре Л.Ш., 92); Судаков; Егiнальдо; Сікан (Кевiн, 77); Зубков
Запасні: Рудько; Педріньо; Ракіцький; Цуканов; Криськів; Невертон; Швед М.; Келсі
Попередження: Конопля 49; Зубков 78; Егiнальдо 94; Бондар В. 95

Марсель: Пау Лопес; Клосс Ж.; Жиго; Балерді; Унахі А.; Мерлен К.; Кондогбія; Аріт; Мумбанья (Мейте Б., 92); Луїс Енріке Т.Л. (Ндіайє Іл., 72); Обамеянг (Корреа Х., 92)

12:13
Фортеця Більбао: хто обіграє Атлетік у рідних стінах?
08:57
Мілан громить Кальярі та гарантує собі друге місце: дивитись відеоогляд матчу Серії А