Олександрія нищить амбіції Полісся та здобуває виїздну перемогу у Житомирі: дивитись відео

Перша перемога Олександрії на весні.

Тренерське крісло під Юрієм Калітвінцевим захиталось ще з більшою силою.Полісся вже 6 турів поспіль не може перемогти в Українській прем’єр-лізі. Чергова осічка колективу з Житомира – це домашня поразка від Олександрії у рамках 20-го туру чемпіонату.

Домашній поєдинок для Полісся від початку не заладився. Суперники більше контролювали м’яч та поступово дійшли до створення небезпечних моментів біля воріт Дениса Бойка. Першим приклався по воротам Кирило Ковалець, але хавбеку олександрійців не вистачило точності, аби влучити у праву «дев’ятку». Активність підопічних Руслана Ротаня дала свої плоди на 10 хвилині. Атака започаткувалась у центрі поля, звідки Ковалець переправив м’яч на правий фланг, ще й так зручно, що Калітвінцев зумів у дотик зробити ідеальну передачу на Михайленка. Микола набігав у зону між двома захисниками Полісся, і з метрів 10-ти головою пробив у кут воріт – Бойко врятувати намагався, але не зміг. Олександрія повела в рахунку.

Надактивним в атаці Полісся був Назаренко, але всі 3 його спроби створити небезпеку біля воріт суперника завершались чи то гарною грою голкіпера, чи то блокуванням від захисника, а в одному епізоді Назаренко пробив головою повз ворота. Наприкінці тайму міг подвоювати рахунок Кулаков. Нападник Олександрії вийшов практично він-на-віч з Бойком, але в останній момент Чоботенко встиг у підкаті заблокувати удар форварда. Утім м’яч знову відлетів до Кулакова, але і друга його спроба не завершилась голом – у цьому епізоді врятував Бойко.

Юрій Калітвінцев наважився на подвійну заміну в перерві. На полі з’явились Крушинський і Мустафаєв, які реально додали активності на половині поля суперника. Останній, зокрема, чудовим пасом знайшов Будківського, але той пробив набагато вище воріт. Поліссю зрівняти рахунок допоміг пенальті. Тейлор на повній швидкості увірвався у штрафний майданчик, де Калюжний легким дотиком зустрів бразильця, не дозволивши йому створити небезпеку. Арбітр матчу Юрій Іванов не одразу, але таки дав свисток і не дуже впевнено вказав на 11 метрів. Утім, усі сумніви головного рефері розвіяв ВАР, який підтвердив рішення Іванова. Бити пенальті взявся Козак і зробив це бездоганно та без зайвих нервів. 1:1 і в цей момент здалося, що Полісся зазіхне на камбек.

Полісся розвинути успіх намагалось одразу, але до реальних гольових шансів справа не дійшла. А ось Олександрія, оговтавшись, змогла провести ідеальну комбінацію з великою кількістю передач, яка завершилась асистом Беляєва з лівого флангу на Шулянського. Останній виконав забігання на дальню стійку і лише підставив правильно ногу та вкотив м’яч уже в порожні ворота. Олександрія знову вийшла вперед.

Усі надії житомирських трибун, бодай на 1 бал, розвіяв Лукас Тейлор. На 83 хвилині Тейлор за відмашку отримав другу жовту картку, яка автоматична перетворилась на червону. Полісся залишилось у меншості, та попри це підопічні Юрія Калітвінцева намагались врятувати матч, але трохи сумбурні атакувальні дії не дозволили організувати хоча б одну реальну нагоду біля воріт Олександрії у заключні хвилини.

У підсумку 2:1 на користь Олександрії, яка хоч і пропустила вперше за 3 матчі в УПЛ, але таки здобула свою першу перемогу навесні. А ось для Полісся, і особливо для головного тренера Юрія Калітвінцева, ситуація геть погана. Амбіції клубу, враховуючи інвестиції в трансфери взимку, явно більші за нинішні результати.

2023-24, Чемпіонат України

Полісся - Олександрія 1:2 (0:1)
Голи: Михайленко М., 10 (0:1); Козак Ар., 62 (пенальті) (1:1); Шулянський, 77 (1:2)

Полісся: Бойко; Тейлор Л. (до 82); Чоботенко; Грицук (Крушинський, 46); Козак Ар.; Михайліченко Б.; Назаренко Ол-р (Фортюн Я., 59); Таллес Коста (Мустафаєв Е., 46); Танковський (Кравченко М., 85); Шабанов; Будківський
Запасні: Кудрик; Поспєлов; Чечер; Смоляков; Ндукве
Попередження: Михайліченко Б. 43; Тейлор Л. 48, 82
Вилучення: Тейлор Л. 82'

Олександрія: Шевченко М.; Логінов; Кампуш; Мартинюк А.; Шулянський (Костишин Д., 81); Михайленко М. (Шостак Де., 81); Копина (Скорко, 84); Ковалець; Калітвінцев В. (Беляєв Ол., 71); Калюжний; Кулаков А. (Погорілий, 71)
Запасні: Єрмаков Г.; Смирний; Сігеєв; Кулаковський; Білошевський; Безерра; Де
Попередження: Калюжний 40; Ковалець 93

2023-24, Чемпионат Украіни: Турнірна таблиця