Жирона розбила Барсу, вийшла в ЛЧ та зробила Реал чемпіоном: відео шести голів

Жирона - Барселона 4:2

Каталонське дербі Жирона - Барселона у 34 турі Ла Ліги було важливим. На кону стояла боротьба за друге місце чемпіонату та пряму путівку до Ліги чемпіонів наступного сезону. Барселона на 2 очки випереджала Жирону і тому збиралася зберегти цю перевагу. Жирона ж, своєю чергою, однозначно планувала дати бій іменитим сусідам, явно бажаючи повернутися на другий рядок таблиці.

Команди вийшли на поле у ​​бойових складах. З перших хвилин ми знову побачили український дует Жирони Довбик — Циганков, решта — без особливих сюрпризів. У Барселони з перших хвилин знову з'явився Фермін Лопес, який чудово себе зарекомендував у попередніх матчах. На лаві залишився Рафінья.

Початок матчу видався насиченим. Спочатку, на 3-й хвилині, Андреас Крістенсен після передачі Ламіна Ямаля відразу пробиває і кладе м'яч у правий від Гассаніги кут. І буквально за хвилину, у наступній атаці, Жирона зусиллями Артема Довбика зрівнює рахунок. Українець замикає головою навіс із лівого флангу та досягає планки у 20 голів Ла Ліги цього сезону. Фантастичний доробок суперматчу.

Далі стало видно, що Барселона, все ж таки, команда класом вище. Наступні 20 хвилин проходять під повним контролем команди Хаві. По черзі Гюндоган, Лопес, Левандовський перевіряють надійність Гассаніги. Воротар Жирони не підводить.

За цей час підопічні Мічела лише кілька разів могли створити небезпеку біля воріт Тер Штегена. В одному з епізодів були задіяні Довбик та Циганков, удар останнього було заблоковано та переведено на кутовий.

Наприкінці першого тайму небезпечний випад Ямаля в штрафний майданчик гравці Жирони не змогли зупинити інакше, як збити його в штрафному майданчику. Спочатку арбітр не призначив пенальті, навіть видав жовту картку Сержі Роберто за емоційні розмови, але після переговорів з арбітром VAR, Алехандро Ернандес вирішив самостійно переглянути цей епізод і все-таки вказав на точку. Роберт Левандовський впевнено реалізує 11-метровий удар, не залишаючи шансів Гассанізі.

Другий тайм починається з кількох швидких контратак Жирони, які на фінальній стадії не призводять до гостроти. Але далі картина гри почала нагадувати перший тайм. Барселона навіть посилила свій тиск і практично кожна її атака закінчувалася ударом по воротах. На 62-й хвилині Барселона завдала 14 ударів по воротах Жирони, у свою чергу, команда Мічела мала у своєму активі всього 3 і всі вони були зроблені ще в першому таймі. На цей момент можна ще згадати затяжну атаку Жирони на 61-й хвилині, яка закінчилася лише кутовим.

Ключовою точкою можна вважати 65-у хвилину та заміни, зроблені тренером Жирони Мічелом. На полі з'явилися Коуту та Порту, які замінили Лопеса та Циганкова. Саме Порту відіграв вирішальну роль у цьому поєдинку. Буквально миттєво після появи, Порту після пасу Артема Довбика зрівнює рахунок. Через 2 хвилини він асистує Гутьєресу, який, щоправда, не без допомоги рикошету виводить Жирону вперед. 3-2! Нокдаун для Барселони. Пропускаючи 2 голи за 2 хвилини не кожен колектив, навіть світового рівня, може швидко прийти до тями.

Хаві миттєво реагує на це замінами. Знімає Лопеса та Крістінсена, випускаючи Рафінью та Педрі. Але нічого не допомагає. Гравці Жирони спіймали кураж і мчали до воріт Барселони, створюючи чергові небезпечні моменти. Тер Штеген щосили намагався залишити шанси для свого клубу на порятунок. Але і він не зміг нічого вдіяти з просто шедевральним ударом зльоту все того ж Порту, який на 75-й хвилині відправляє в нокаут Барселону. 4-2 та 15 хвилин основного часу залишаються у Барселони на те, щоб врятуватися. Чергова обойма замін від Хаві - Торрес, Ромеу та Жоао Фелікс. Але все марно… Команда розчавлена ​​морально. Небезпек біля воріт Жирони не створено. У свою чергу Жирона взагалі могла довести рахунок до розгрому. На 92-й хвилині рахунок фактично повинен був стати 5-2. Спочатку Артем Довбик міг оформити дубль, але його удар був заблокований Кунде, а удар Ерреро, який продовжив ту ж атаку Жирони, рикошетом проходить поряд зі штангою.

Підбиваючи підсумки можна відзначити, що все ж таки команда Хаві більшу частину матчу явно перевершувала Жирону. Гравців надломили два швидкі голи у другому таймі. Слабке місце Барселони - це захист, і ця слабкість, в черговий раз, дала про себе знати цього сезону. Жирона ж, як це вже не раз було цього сезону, змогла витягнути цей поєдинок, багато в чому завдяки вдалим замінам Мічела. Поява на полі Порту дуже пожвавила правий фланг атаки команди.

Таким чином, Жирона повертається на друге місце з 74 очками, залишаючи позаду Барселону. Безумовно, боротьба за друге місце ще не закінчена, але, отримавши таке моральне піднесення, команді Мічела, ймовірно, буде легше втримати цю перевагу, ніж Барселоні наздоганяти втрачене, сподіваючись на осічку Жирони.

2023-24, Чемпіонат Іспанії: Турнірна таблиця

2023-24, Чемпiонат Іспанії

Жирона - Барселона 4:2 (1:2)
Голи: Крістенсен А., 3 (0:1); Довбик, 4 (1:1); Левандовський Р., 45 (пенальті) (1:2); Порту, 66 (2:2); Гутьєррес М., 68 (3:2); Порту, 75 (4:2)

Жирона: Гассаніга; Блінд; Гарсія Е.; Гутьєррес М.; Гарсія Ал.; Лопес Да. (Порту, 65); Мартін І.; Циганков (Коуту, 65); Еррера Я.; Савіо (Фернандес В., 85); Довбик
Запасні: Фуідіас; Хуан Карлос; Мартінес Ар.; Хуанпе; Гарсія Дж.; Вілья Т.

Барселона: Тер Штеґен; Араухо Р.; Канселу; Крістенсен А. (Педрі, 69); Кубарсі; Кунде; Гюндоган; Лопес Фер. (Рафінья, 69); Роберто С. (Ромеу, 79); Ямаль (Жоау Фелікс, 84); Марін Ф. (до 69); Левандовський Р. (Торрес Ф., 79)
Запасні: Іньякі; Кочен; Пенья І.; Алонсо М.; Мартінес Ін.; Форт Г.; Роке
Попередження: Кунде 28; Араухо Р. 38; Роберто С. 43