Шахтар втрачає очки у Рівному: дивитися відеоогляд матчу УПЛ

Верес зупинив Шахтар, як Протасевич Невертона

Донецький Шахтар, показавши свій типовий для нинішнього сезону футбол, втратив очки в матчі з одним з аутсайдерів УПЛ. Відкривши рахунок із пенальті, який реалізував Судаков, гірники втратили перемогу, пропустивши на 81-й хвилині.

Що типового у грі донеччан? Беззубість, властива щонайменше одному з таймів. У Рівному Шахтар за всю першу половину матчу не завдав жодного удару в площину. Після гри в Болоньї Маріно Пушич сказав, що не любить статистку. І, тим не менш, вона об'єктивно демонструє те, що й так помітно, - Шахтар перебуває у кризі та, щойно почавши грати на два фронти, вже віддає перевагу конкурентам у боротьбі за чемпіонство.

З іншого боку, можна заощадити час на описі подій першого тайму. 0:0. Це і рахунок, і удари в площину. Та, власне, і якість футболу.

З перших секунд другої половини Шахтар став грати зовсім в іншому ключі: агресивно, швидко, постійно нарощуючи тиск і завершуючи атаки ударами по воротах. Явно не зайвою виглядала поява на правому фланзі Зубкова, який замінив аморфного Педріньо, який взагалі невідомо навіщо повернувся з Бразилії.

І рахунок Шахтар міг відкрити вже на 50-й хвилині, коли Кожухар встиг піднятися з газону і відбити удар Бондаренка, який добивав м'яч головою метрів із шести. Активність гірників не повинна була піти в пар, і на 64-й хвилині Криськів отримав у штрафному удар по нозі та заробив пенальті. Судаков, треба визнати, людина з хорошою нервовою системою - після невдачі в Болоньї півзахисник Шахтаря підійшов до позначки і чітко пробив у нижній кут.

Якийсь час гості ще продовжили атакувати в колишньому ключі, але дуже скоро зменшили оберти. Повернувся альтер-Шахтар із першого тайму. Це дало шанс Вересу, який наполегливіше йшов у відбір і на 81-й хвилині домігся свого. Різник виграв дуель у Гайдучика, але Луан підібрав м'яч, віддав його Кльоцу, який пробив з-за меж штрафного в дальній нижній.

Зрозуміло, Шахтар кинувся вперед і навіть мав чудовий шанс вирвати перемогу. У компенсований час Невертон пробив у поперечину, а Егінальдо не зміг добити м'яч у сітку - господарів знову виручив Кожухар. Утім, донеччани могли й пропустити, якби Луан у контратаці все ж завдав би удар по воротах.

1:1 - важко зрозуміти, що відбувається з Шахтарем. Рік тому в подібній ситуації, коли команда втрачала очки в чемпіонаті, досить швидко відбулася зміна головного тренера. Але тоді вперто ходили чутки про втрачений контакт між наставником і футболістами. Чи достатньо підстав для таких дій зараз? Чи можна привести до тями команду, не вдаючись до тренерської ротації? Відповідь потрібна зважена. А поки що Шахтар знову відстає від лідерів і їде на матч Ліги чемпіонів проти Аталанти. Не в найкращому, мабуть, настрої.

2024-25, Чемпіонат України: Турнірна таблиця