Шахтар провалився в матчі з Аталантою: дивитися відео голів

Донецький Шахтар продовжив свою безгольову серію в Лізі чемпіонів. У поєдинку другого туру, який пройшов на тимчасовій домашній араені гірників у Гельзенкірхені, підопічні Маріно Пушича поступилися Аталанті - 0:3.

За великим рахунком, ми знову повертаємося до того, що нічого нового цей матч не показав. Якщо не брати до уваги абсолютно тренерський прорахунок з вибором стартового складу. Зрозуміло, Пушич, який бачить команду щодня й аналізує можливості гравців, виходячи з обраної тактики на матч, може прийняти неочевидні для вболівальників рішення. І визнавати помилки, замінивши у перерві Грама, який у заявці на гру був відправлений на правий фланг оборони. І програв там мало не все, що можна.

Тим часом Шахтар активно розпочав матч, здійснивши пару вилазок до штрафного суперника. Але без ударів. Із цим узагалі у гірників величезні проблеми. Просто цифри: до перерви донеччани не завдали по воротах Аталанти жодного удару. Нагадаю, що і в матчі з Болоньєю Шахтар завдав лише одного удару в площину - той самий удар Судакова з пенальті. Чим пояснити таку беззубість команди, яка завжди славилася саме атакувальними діями? Часом (вірніше, найчастіше) навіть на шкоду обороні. Тепер же немає ані того, ані іншого. А розрахунок на довгі закидання в бік Егіналду себе ніяк не виправдав. Гасперіні не дарма напередодні говорив, що вивчив матч Шахтаря з Болоньєю - швидкому бразильцеві не дали жодного шансу отримати м'яч і розігнатися.

Усі три голи Аталанти стали наслідком власних помилок - індивідуальних і командних. Третій - узагалі ілюстрація як не треба грати в обороні: привілей дивитися футбол мають уболівальники, але не футболісти, які перебувають на полі.

Лише в другому таймі у Шахтаря з'явився проблиск на якусь гостроту в атаці. Найкращий шанс мав на 47-й хвилині Конопля (він і замінив Грама), якого вивів на ударну позицію Егіналду. Але захисник гірників пробив повз ворота з вигідної позиції. І, до речі, вже в наступній атаці Аталанта забила той злощасний третій гол, який поховав залишки інтриги.

Поразка завжди неприємна. Зрозуміло, багато що можна списати на різницю в класі - грали з переможцем Ліги Європи. Але має ж бути якась самоповага, характер, зрештою, злість (хочете - назвіть її спортивною). Нічого цього ми на полі у виконанні Шахтаря не побачили. Далі - поїздка до Лондону до Арсеналу. З такою грою і ставленням - без шансів.

2024-25, Ліга Чемпіонів

Шахтар - Аталанта 0:3 (0:2)
Голи: Джімшиті, 21 (0:1); Лукман, 44 (0:2); Белланова, 48 (0:3)

Шахтар: Різник Д.; Бондар В.; Грам (Конопля, 46); Матвієнко М.; Педро Енріке; Степаненко (Бондаренко, 63); Криськів; Судаков; Марлон Гомес (Кевiн, 63); Егiнальдо (Траоре Л.Ш., 63); Зубков (Невертон, 75)
Запасні: Фесюн; Азаров І.; Вінісіус Т.; Франич Б.; Назарина; Педріньо; Швед М.
Попередження: Грам 20

Аталанта: Карнесеккi; Белланова (Куадрадо, 75); Джімшиті (Пашалич, 46); Дзаппакоста; Коссуну (Годфрі, 83); Колашинац; Едерсон Ж.; де Кетеларе (Дзаньоло, 59); де Рон; Самарджіч Л.; Лукман (Ретегі, 59)
Запасні: Руй Патрісіу; Россi Ф.; Палестра; Комі; Дель Лунго; Влахович В.; Манцоні

00:11
Сейви Луніна не допомогли: Лілль сенсаційно перервав серію Реала у Лізі Чемпіонів