Шахтар: 1. Дегтерьов, 2. Варнавський, 3. Звягінцев, 4. Кондратов, 5. П'яних, 6. Рудаков( до 73'), 8. Соколовський( до 46'), 11. Сафонов, 7. Роговський, 9. Старухін, 10. Федоренко
Заміни: Малий В.(від 46'), Горбунов(від 73')

Рефері: N.Kozyakov - R.Khodeyev, N.Zakharov

Глядачі: 38000

17:27

Спортивна газета, №104, 30.08.1979

ГІРНИКИ, йшли на перерву, похнюпивши голови. Їм треба було відігруватися, що в матчах на своєму полі для «Шахтаря» є надзвичайною подією. Займаючи значно краще місце в таблиці, гірники, очевидно, розраховували на легку перемогу. Та гості перший тайм провели з ними на рівних, та ще перед відпочинком після гострої контратаки добилися успіху. Соловйов, який добре провів увесь матч, стрімко прорвався по правому флангу і дав верхову передачу в штрафний майданчик «Шахтаря». Пантелєєв, що набіг, головою забив красивий м'яч. Заради справедливості скажу, що до цього Старухін і Роговський не раз були близькими до успіху, але м'яч, наче зачарований, летів до рук Дорохіна.

Відразу після перерви гірники почали затяжний штурм воріт залізничників. І тричі з інтервалом у 5—6 хвилин м'яч опинявся в сітці. Всі голи провів Старухін. Вій не тільки зміцнив позиції найкращого бомбардира першості (16 м'ячів), а й побив клубний рекорд знаменитого Олександра Пономарьова, який, виступаючи за «Шахтар» у сезоні 1951 року, провів 15 голів.

Хоч Старухін і став Героєм матчу, треба віддати належне і його товаришам - Сафонову, Федоренку і, особливо, Роговському. Свій перший м’яч Старухін забив з пенальті після того, як був збитий з ніг Сафонов, а два наступні (обидва головою) - з передач Роговського.

Незважаючи на таку «зміну декорацій», гості не знітилися. Перебудувавшись, вони посилили атаки, дедалі частіше на ударних позиціях з'являлися Ільїн і Авер'янов, небезпечними були й прориви Петракова, який двічі змусив Дегтярьова показати всю свою майстерність.

А наприкінці матчу успіх «Шахтаря» розвинув Федоренко. Залишившись віч-на-віч з Дорохіним, він спершу не влучив у ціль, але згодом виправив похибку.

Ю. ШВАРЦ. Донецьк (телефоном)

17:27

-

17:27

Радянська Донеччина

Гірники розпочали матч із московським "Локомотивом" так, ніби права господарів поля гарантували їм перемогу без боротьби та наполегливості. А гості аж ніяк не бажали поступатися і прагнули довести, що нещодавня відчутна поразка від спартаківців була лише випадковістю. Майже весь перший тайм команди ніби заколисували одна одну, та все-таки залізничники мали перевагу за кількістю гострих моментів.

Безумовно, їх головним солістом був В. Петраков, який ставив у скрутне становище захист та воротаря гірників. Господарі провели дві цікаві комбінації. У першій В. Старухін чудово вивів на завершальний удар М. Соколовського, а потім після вдалої передачі А. Варнавського М. Федоренко не зміг вразити ціль. А коли пішли останні хвилини першої половини гри, гості провели швидку контратаку, і Ю. Пантелєєв стрімко вискочив на прострільну передачу А. Соловйова, головою направив м'яч у ворота Ю. Дегтярьова.

Господарі поля другий тайм почали наполегливіше. Де тільки поділися перші сорок п'ять хвилин нудної гри. Щойно гірники почали більше рухатися, все стало на свої місця. Залізничники порушують правила у межах свого штрафного майданчика. Пенальті цього разу чітко реалізував В. Старухін.

А потім головний снайпер команди застосував свою головну зброю – уміння грати головою. Дует В. Роговський та В. Старухін в обох випадках діяв безпомилково. Після точних передач В. Роговського, В. Старухін забив головою два красиві голи. Перший м'яч він майстерно перекинув через воротаря, а другий у падінні точно направив у кут воріт. У підсумку, донецький форвард із шістнадцятьма голами продовжує залишатися найкращим бомбардиром чемпіонату.

Останній гол у матчі забив М. Федоренко і знову після майстерної передачі В. Рогівського.

Перемога "Шахтаря" важлива не лише з погляду цифрових показників, а й з психологічного боку, адже у двох попередніх іграх гірники діяли із помітним спадом. Тепер у "Шахтаря" 33 очки.

У матчі дублерів перемогли гірники 1:0. Гол забив С. Кравченко.

Є. ШЕЙКО

17:27

-

17:27

Советский спорт, №199, 29.08.1979

Вдвоем встречая каждого горняка, владеющего мячом, и перекрывая все направления, по которым могли бы остро развиваться атаки хозяев поля, Локомотив вынуждал Шахтер прибегать к малоперспективным поперечным передачам. А сам при случае ловил горняков на беспечности и пытался в два-три хода вывести кого-нибудь (чаще всего Петракова) на ударный рубеж.

На перерыв хозяева поля уходили в расстроенных чувствах из-за гола, прекрасно забитого Пантелеевым головой после фланговой передачи Соловьева.

Но тем азартнее принялся отыгрываться Шахтер во втором тайме. И вот тут-то обнаружилось, что ахиллесова пята сегодняшнего Локомотива - его защита, чувствующая себя очень неуверенно, если ей на помощь не успевают приходить игроки передних линий.

Пропустив гол с пенальти, она продолжала ошибаться все чаще. Три отличных передачи Роговского позволили Шахтеру еще трижды добиться успеха. При этом хотелось бы отметить, что хет-трик Старухина, упрочившего свое положение в списке лучших снайперов чемпионата, особенно украсил третий мяч, забитый им головой в падении.