Шахтар вириває перемогу в серії пенальті та виходить до наступного раунду Ліги Європи: дивитись голи

Джерело: Ліга Європи

Донецький "Шахтар" зробив, начебто, неможливе. З останніх сил, на характері завоював право продовжити виступи в Лізі Європи.

Всі розуміли, що у Ренні "гірникам" буде непросто. За підтримки своїх трибун господарям, котрі традиційно потужно грають на своєму полі, необхідно було відіграти фору в один м'яч. І перші 20 хвилин перетворилися практично на безперервний натиск французів, які відразу завантажили роботою Анатолія Трубіна.

Але наші вистояли, а на 22-й хвилині змусили на якийсь час замовкнути трибуни. Після кутового з правого флангу Бондаренко скинув у воротарський майданчик, звідки Траоре відправив м'яч у сітку. Шкода, що радість була недовгою: переглянувши епізод арбітр зафіксував гру рукою у Бондаренка. Тим не менш, один цей епізод, а також контроль м'яча, що з'явився у "гірників", збили атакуючий порив "Ренна".

Другий тайм почався значно спокійніше, однак саме в цей період французи ліквідували ту саму фору в один м'яч. "Ренн" упіймав донеччан на контратаці, яку розігнав швидконогий Доку. Спроби Михайличенка зупинити суперника фолом ні до чого не привели, і Токо-Екамбі вже розстрілював ворота Трубіна.

Не сказати, що гол сильно змінив перебіг гри. Більш того, у міру того як минув основний час, французи намагалися грати максимально обережно. Проте "Шахтар" цілком міг досягти потрібного результату, не доводячи справи до екстратайму і пенальті. Але Сікан на 88-й хвилині не замкнув ідеального прострілу Зубкова. Забігаючи наперед - був у форварда "Шахтаря" невикористаний гольовий момент в екстратаймі, а потім незабитий пенальті... Одним словом, не його день.

Екстратайм навів на думку, що сили стрімко залишають гравців "Шахтаря", для яких це був лише другий офіційний матч після зимової паузи. 120 хвилин з повним фізичним та психологічним навантаженням - серйозне випробування. І на початку другої 15-хвилинки "Ренн" продемонстрував різницю у підготовці. Невгамовний Доку втік від Матвієнка, хоча спочатку захисник "Шахтаря" мав перевагу. А потім вивів на порожні ворота Салаха.

2:0 - рахунок, який влаштовував "Ренн", і французи були дуже близькі до виходу до наступного раунду Ліги Європи. Проте наполегливість "гірників" була винагороджена - на 119-й хвилині Джурасек виконав діагональ з лівого флангу, і Белосьян зрізав м'яч у власні ворота. Доля протистояння мала вирішитися в серії пенальті.

Суперники розпочали її з двох точних ударів, а потім за справу взявся Трубін, який двічі витягнув м'яча із нижнього кута. Але про спокій цього вечора можна було лише мріяти. Коли здавалося, що перемога вже у кишені, Бондар і Сікан вирівняли шанси пробивши, відповідно, повз ворота і в поперечину. Гра нервів пішла до першого промаху. Знову блискуче зіграв Трубін, у якого, нагадаємо, угода з "Шахтарем" закінчується влітку 2024 року і який вкотре довів, що заслуговує на хорошу контрактну пропозицію. А вирішального, як виявилося, удару завдав новачок "Шахтаря" - венесуельський форвард Келвін Келсі, який лише тиждень тому приєднався до команди!

"Шахтар" виходить до 1/8 фіналу Ліги Європи і в п'ятницю дізнається свого наступного суперника.

Ліга Європи

Ренн - Шахтар 2:1 (0:0), пo пенальті 4:5
Голи: Токо-Екамбі, 52 (1:0); Салах І., 106 (2:0); Белосьян, 119 (автогол) (2:1)

Ренн: Манданда; Омарі; Спенс Д.; Трюффе (Мелінг, 97); Сантамарія (Дуе Д., 96); Белосьян; Майер Л. (Угочукву, 71); Калімуендо (Тет, 84); Доку Ж.; Токо-Екамбі (Салах І., 96); Гуїрі
Запасні: Алемдар; Сален; Ву К.; Дуе Г.; Родон; Теате
Попередження: Спенс Д. 54

Шахтар: Трубін; Бондар В.; Матвієнко М.; Конопля; Степаненко (Назарина, 100); Бондаренко А-м; Михайліченко Б.; Судаков; Траоре Л.Ш. (Сікан, 78); Топалов (Джурасек, 79); Зубков (Келсі, 112)
Запасні: Пятов; Шевченко Ол.; Козік; Ракіцький; Фарина; Тейлор Л.; Тотовицький; Очеретько
Попередження: Бондар В. 63; Траоре Л.Ш. 68; Михайліченко Б. 82; Конопля 90; Матвієнко М. 121

21:48
Баєр знову рятується на останніх секундах і залишається непереможним: відео голів