Довбик йде на рекорд, Шахтар утримує лідерство - підсумки 20 туру УПЛ

another languages: ru

20-й тур чемпіонату УПЛ пройшов за явної домінації господарів. Лише двом командам вдалось здобути очки на виїзді. Та й то лишень по одному.

Відкривався тур у п'ятницю матчем Ворскла - Інгулець. І тут важко було визначитись, хто фаворит. У полтавців в пасиві була чорна серія з п'яти поєдинків без перемог. А команда з Петрового після того, як її очолив Сергій Ковалець, навпаки, тішила своїх прихільників результатами - три звитяги, які дещо підпортила єдина поразка від Чорноморця. Про перший тайм цього матчу можна сказати одне - подивитись і якнайшвидше забути. Дивно, але єдиний гол у цьому матчі на рахунку захисника. Василь Кравець приніс такі Ворсклі довгоочікувану перемогу - 1:0. Єдине, що її трохи затьмарило - це травма мениску Владлена Юрченка, на якого очікує операція.

Найбагатшою на події була субота - одразу чотири протистояння. Жодної інтриги не було в матчі Динамо та Минаю, який кияни впевнено виграли - 2:0. Навіть без дискваліфікованого Буяльского команда Мірчі Луческу впевнено контролювала гру і двічі довела свої атаки до логічного завершення. Відкрито рахунок було після того як Лонвейк невдало пробив по м'ячу, але той на щастя опинився у Царенка. У 18-ти річного півзахисника збулась дитяча мрія - Антон забив свій перший гол за дорослу команду Динамо. А закріпив перевагу господарів ще один молодий, але вже більш досвідчений гравець - Ванат.

Центральною грою 20-го туру стала зустріч у Кривому Розі, де Кривбас приймав Зорю. Залогом успіху господарів став шикарний удар у дев'ятку Ріфета Капіча. Арбітр Микола Балакін і з асистентом ВАР радився, і сам передивлявся повтори, і хвилини за три таки гол зарахував. А потім Кривбас просто засушив гру і зберіг мінімальну перевагу. Це оцінили і в УПЛ, визнавши Юрія Вернидуба найкращим тренером туру. Так настав край чотирьохматчевої переможної серії Зорі, яка впритул підпустила до себе Динамо в боротьбі за третє місце.

Мінімальну звитягу здобув і лідер чемпіонату Шахтар, який в Ужгороді приймав Металіст. Гірники мали кілька забійних гольових моментів, але з реалізацієй щось не складалось. На допомогу гостям навіть поперечина прийшла після удару Гочолейшвілі. Та все ж одного разу пробити кіпера гостей донеччанам вдалось. Автор переможного голу Бондаренко. Та її могло б і не бути. Коли вже спливали останні секунди компенсованого часу Трубін просто подарував м'яч Прядуну, але сам і виправився за помилку, парирувавши удар нападника Металіста. Недарма після матчу наставник Шахтаря Ігор Йовічевич сказав, що такі поєдинки треба вигравати більш впевнено, а не лоскотати свої нерви наприкінці гри.

А ось останній матч суботи Рух - Верес став єдиним, де голів не було. Проте було аж два вилучення: Лебеденка - у гостей і Едсона - у господарів. Шансів забити в обох команд було небагато та й тими вони не скористались.

А ось де було гольове свято, так це в поєдинку Дніпра-1 та Львова. Команда Олександра Кучера просто розтрощила суперника в першому таймі, забивши три голи. Здавалось, справу зроблено, але по перерві львів'яни зусиллями Богунова і Мильченка скоротили відставання до мінімума. Втім, футболісти Дніпра-1 швидко прийшли до тями, ще двічі вразивши ворота опонентів і таки оформили розгром - 5:2. Четвертий гол в активі Сарапія. А його партнери Гуцуляк і Довбик оформили по дублю. У підсумку Олексія визнали найкращим гравцем туру. А Артем зміцнив свою позицію найкращого снайперу турніру. Із 17-ма м'ячами він вже наближається до рекорду Генріха Мхітаряна. У сезоні 2012/13 років півзахисник Шахтаря забив 25 голів.

Другу нічию туру розписали Олександрія та Чорноморець - 1:1. Нічого дивного, адже для олександрійців це вже шоста нічия в останніх семи матчах. Навіть Руслан Ротань сказав, що команда вже почала від них ментально втомлюватись. Чорноморець виглядав краще до перерви і забив. Логічно, що автором голу став Алефіренко, який відзначився вчетверте за останні п'ять матчів. Та гостей підвів зимовий новачок Демченко, який впродовж 16 хвилин заробив дві жовті картки і за кілька секунд до перерви достроково залишив поле. Роман Григорчук після матчу сказав, що по перерві одесити змушені були грати не утримання рахунку, але перемогу не зберегли, дозволивши забити Ковальцю.

Закрив тур Колос розгромом Металіста 1925 - 3:0. Нічого дивного не сталось. Команда Едмара не може виграти вже сім матчів поспіль. Дубль Оріховського в першому таймі дозволив Колосу почуватись дуже впевнено. А Безбородько поставив крапку в побитті харків'ян вже по перерві.

Отже, в боротьбі за золото Шахтар випереджає Дніпро-1 на одне очко. Та ж сама ситуація і в брозових перегонах між Зорею і Динамо. Олександрія через свої нічиї, схоже вже втратила шанси поборотись за призові місця.

Внизу безнайдійно виглядає тільки Львів. Між іншими командами боротьба точитиметься до останнього, адже щільність просто дивовижна. Восьме місце від 15-го відділяє лише п'ять очок.

Який матч вам сподобався найбільше у 20-му турі? Чому ваш вибір саме такий - пишіть у коментарях. А ще не забудьте поставити лайк та підписатись на канал terrikon.com на Youtube.

12:57
Даніеле Де Россі: Усвідомлюємо, що у матчі-відповіді нам доведеться йти на подвиг