Рекордні 5:5, поразка Дніпра-1 – підсумки 21-го туру УПЛ

21-й тур чемпіонату УПЛ мав свою перлину і свої родзинки. Були й несподіванки. Отже як в будь-якому топовому чемпіонаті. Так що не слухайте тих, хто говорить, що чемпіонат України не цікавий. Ще й який цікавий.

Який матч вам сподобався найбільше у 21-му турі? Чому ваш вибір саме такий - пишіть у коментарях. А ще не забудьте поставити лайк та підписатися на канал terrikon.com у Youtube.

П'ятниця подарувала нам три матчі, де було зовсім мало голів. Минай спромігся здобути п'яту перемогу в сезоні. Цікаво, що лише Інгулець у третьому турі закарпатці обіграли з рахунком - 2:1. Всі інші звитяги Миная - виключно по 1:0. Так сталось і в звітному турі з Кривбасом. Тільки ж хто міг знати, що єдиний гол у цьому матчі буде забито Вишневським на четвертій хвилині. А далі..., далі було зовсім нецікаво.

З тим самим рахунком - 1:0 - Колос на виїзді здолав Інгулець. Після вдалого старту навесні команда Сергія Ковальця зупинилась - три поразки в чотирьох матчах. Ковалівці ж виграли вдруге поспіль. Така міні-серія була в них на самому початку чемпіонату, коли Колос переграв Кривбас і Рух. Моментів у грі було обмаль і можна сказати, що гості скористались своїм єдиним шансом, коли після розіграшу кутового відзначився Мілько.

А Рух зупинив переможну серію Динамо з двох матчів. За традицією п'ятниці, моменти команди створювали дуже натужно. У підсумку обмінялись голами Ваната та Довгого і на цьому немов в думках потисли руки один одному. Мірча Луческу попри проблеми із здоров'ям керував діями киян з лави запасних. А після матчу багато говорив - що нікого не дивує - про суддівство та про перебудову Динамо. З натяками на те, що зараз не всі гравці можуть бути корисними для клубу.

Сіру п'ятницю змінила яскрава суботу. Ні, погода була та ж сама - похмура, але які ж матчі ми подивились! Розпочалось все з повторення рекорду чемпіонатів України за результативністю. Постарались Металіст та Верес, які надвох наколотили 10 голів, причому розділили їх порівну - по п'ять на брата. Таких результативних матчів в історії нашого футболу було сім, але вони завжди закінчувались розгромами однієї з команд: тричі з рахунком 9:1 і чотири рази по 7:3. А ось щоб так по-братські, таке сталось вперше.

По-доброму заздирили учасникам цього поєдинку їхні колеги з Металіста 1925 та Олександрії. Вони не спромоглись забити на двох хоча б один гол. Хоча шанси були і у гостей, і у господарів. Харків'яни аж двічі влучали у поперечину. У підсумку під орудою Руслана Ротаня "Олександрія" вже вшосте зіграла внічию, а "Металіст 1925" не може виграти з листопада минулого року.

Центральною грою 21-го туру стала зустріч на стадіоні Динамо, де Зоря приймала Дніпро-1. Луганці зробили висновки з поразки від Кривбасу і намагались не дати гольових шансів найкращому снайперу чемпіонату Довбику. Втім, свої нагоди Артем на початку матчу мав, в найкращому з них навіть влучив у стійку.

На початку другого тайму Зоря провела дві атаки, які й забезпечили їй підсумковий успіх. Головним героєм став Русин, який спочатку сам вразив ворота, а за чотири хвилини допоміг відзначитись Герреро. До речі, панамець взяв участь вього у чотирьох матчах Зорі і в усіх відзначився результативними діями. У зустрічах з Ворсклою і Львовом асистував, а в іграх з Динамо і Дніпром-1 забивав.

Дніпряни затисли луганців в спробах уникнути поразки, але забили лише на останніх секундах компенсованого часу, коли Довбик забив після подачі Піхальонка. Для Артема це 18-й гол в чемпіонаті і він ще на крок наблизився до рекорду Генріха Мхітаряна (25 м'ячів). Але він навіть не святкував, розуміючи, що Дніпро-1 програв дуже важливий матч в боротьбі за чемпіонство - 1:2.

А тим часом в неділю "Шахтар" вдруге за тиждень зустрічався із Львовом. В середу гірники вирвали перемогу в компенсований час. У другому матчі все було простіше. І допоміг в цьому швидкий гол від Бондаренка, який надав Шахтарю можливість грати у свій футбол. А по перерві Бондаренко оформив дубль. Після пасу Михайліченка він наче навів лазерний приціл і головою спрямував м'яч впритул до штанги. Гірники знову забили два Львову, але цього разу вберегли свої ворота і нерви.

А завершився 21-й тур мінімальною перемогою "Ворскли" над "Чорноморцем". Відкривати рахунок мав би Степанюк в середині першого тайму, але господарів врятувала поперечина воріт на рідному стадіоні. А гол було забито під завісу матчу. Сефері приніс перемогу Ворсклі, і перервав шестиматчеву безпрограшну серію одеситів.

Отже, Шахтар збільшує перевагу над Дніпром-1 до 7 очок. І хоча у дніпрян ще є гра у запасі, їм вже треба більше оглядатись назад, де всього у двух балах від них кривдниця "Зоря", а ще в п'яти - Динамо. Ось і усі претенденти на призи цього сезону.

Львів навряд чи сподівався виправити свою безнадійну позицію у двох дуелях з Шахтарем і шість очок програє Руху і Металісту, які хоч на півкроку але зміцнили свої шанси. Та там і ще п'ять команд на відстані витягнутою руки. І тільки Ворскла трохи відірвалась від цієї щільної групи.

2022-23, Чемпіонат України, 21-й тур. Результати усіх матчів

"Минай" - "Кривбас" 1:0 (1:0)
Голи : Вишневський О., 4 (1:0)
Попередження : Булеза 58; Твердохліб Є. 62; Нємчанінов 93 - Бескоровайний 45; Понєдєльнік 63; Капіч 74; Луньов 88

"Інгулець" - "Колос" 0:1 (0:1)
Голи : Мілько, 41 (0:1)
Попередження : Марусiч 91 - Кравченко М. 62; Велетень 86; Смирний 93

"Рух" - "Динамо" 1:1 (1:1)
Голи : Ванат, 16 (0:1); Довгий О., 40 (1:1)
Попередження : Довгий О. 45; Климчук 63; Притула 81 - Попов Д. 13; Дячук М. 20; Андрієвський 65

"Металіст" - "Верес" 5:5 (4:3)
Голи : Картушов, 6 (1:0); Порох, 10 (2:0); Блізніченко А., 18 (пенальті) (2:1); Шарай В., 23 (2:2); Прядун, 25 (3:2); Хондак, 36 (3:3); Бойчук Б., 38 (4:3); Шарай В., 54 (4:4); Блізніченко А., 59 (пенальті) (4:5); Наумець, 82 (5:5)
Попередження : Мизюк 17; Романюк 40; Чайковський 49 - Когут Б. 61; Дахновський 87; Гагун 88

"Металіст 1925" - "Олександрія" 0:0
Попередження : Кравченко Д. 31; Безуглий 87; Жичиков 92 - Бондаренко В. 44

"Зоря" - "Дніпро-1" 2:1 (0:0)
Голи : Русин Н., 54 (1:0); Герреро Е., 58 (2:0); Довбик, 93 (2:1)
Попередження : Герреро Е. 50 -

"Шахтар" - "Львів" 2:0 (1:0)
Голи : Бондаренко А-м, 7 (1:0); Бондаренко А-м, 75 (2:0)
Попередження : Сікан 65; Тотовицький 84 - Кузик Д. 17; Бугай 44; Грисьо 45; Алібеков 84