Зробили на двох: усі 8 матчів чемпіонату України з 10 забитими голами

В останньому турі УПЛ 'Металіст' та 'Верес' влаштували жваву перестрілку, оформивши найрезультативнішу нічию в історії чемпіонату - 5:5. Ще б гол - і вдалося б перевищити рекорд результативності в одному матчі. А так, він лише повторений. Тепер в історії – 8 матчів, коли українські клуби в рамках національної першості забивали разом 10 голів. Terrikon.com згадує їх усі...

title=

'Шахтар' - 'Торпедо' Запоріжжя 9:1 (15 травня 1997)

Перший випадок, коли в матчі забили 10 голів, був прикладом значної переваги та гри в одні ворота. Хоча після 35 хвилин все ще було хитко - донеччани вигравали лише 2:1. Але ще до перерви довели рахунок до 4:1, а в другому таймі пожвавилися, 5 разів засмутивши злощасного запорізького воротаря Андрія Глущенка. Найкращим на полі того дня був лідер донецьких атак Олег Матвєєв - він оформив 'покер', причому два голи забив в останній десятихвилинці. Ще двічі відзначився Геннадій Зубов. Найбільше у чемпіонатах України 'Шахтар' не перемагав.

'Шахтар' - 'Ворскла' 7:3 (20 вересня 1998)

Почалося все, як не дивно, з голу 'Ворскли' на 21-й хвилині. Але вже в наступній атаці Володимир Яксманіцький рахунок зрівняв, а потім гірники забили 5 голів поспіль. Три з них були на рахунку Андрія Вороб'я, який оформив хет-трик за 23 хвилини. Після цього господарі заспокоїлися і дозволили полтавцям скрасити картину, хоча й самі відзначилися ще раз (це зробив Олег Матвєєв, який потроху віддавав пальму кращого бомбардира молодшим).

'Нива' Тернопіль - 'Динамо' 3:7 (27 серпня 2000)

Незабаром зіграли такий матч і кияни – причому на виїзді, морально знищивши тернопільську 'Ниву'. Втім, не можна сказати, що тут все вийшло так однозначно. Так, вже на 5-й хвилині 'Динамо' вигравало 3:0, але тернопільці відразу забили гол у відповідь. Потім ще раз пропустили, але теж швидко скоротили розрив. І тут за справу взявся Георгій Деметрадзе. З 66-ї по 79-ю хвилину він забив три голи, що остаточно розставило майже всі крапки над i. Окрім нього, хет-триком у киян відзначився ще й Геннадій Мороз.

'Динамо' - 'Карпати' 7:3 (19 серпня 2007)

Згодом кияни порадували таким рахунком і рідну публіку. Але навряд чи хтось думав про перемогу з таким розривом у першому таймі. Львів'яни не просто відкрили рахунок, вони утримували 2:3 майже до самої перерви, і хоча пропустили гол у роздягальню, на початку другого тайму ще раз мінімізували розрив. На 62-й хвилині Динамо зробило рахунок 5:3 і в такому вигляді заморозило майже до фінального свистка. І тільки вже на самому фініші додало ще два голи від Карлоса Корреа та Ісмаеля Бангури, який у матчі відзначився тричі. Нервовий, загалом, за сюжетом матч – а хто сказав би за підсумковим рахунком?

'Динамо' - 'Металург' Донецьк 9:1 (6 жовтня 2013)

Рекордний рахунок 'Шахтаря' 16-річної давності 'Динамо' повторило проти іншої донецької команди. І тут інтрига після першого тайму ще зберігалася – господарі вели лише 2:1. А в другому таймі 'металурги' впали. Хоча й не одразу. Все вирiшилося за 9 хвилин (з 62-ї по 71-у), коли кияни чотири рази посилали м'яч у сітку – причому всі різними людьми: Андрієм Ярмоленком, Юнесом Беландою, Джермейном Ленсом та Аруною Лукманом. Найрезультативнішим гравцем унікального матчу став марокканець Юнес Беланда – коли дим сутички розвіявся, на його рахунку виявилося три м'ячі.

'Говерла' - 'Шахтар' 3:7 (9 травня 2015)

І зовсім за диким сценарієм розвивався наступний 10-гольовий поєдинок УПЛ. Кризова 'Говерла', здавалося б, не мала жодних шансів проти 'Шахтаря'. І почалося для неї саме в такому ключі: Олександр Гладкий (двічі) та Дуглас Коста до 18-ї хвилини швиденько довели рахунок до 0:3. Але потім у закарпатців увімкнулися якісь невідомі резерви. На 53-й хвилині рахунок на табло, на подив усіх, був уже 3:3. 'Шахтарю' знадобилося 11 хвилин, щоб прийти до тями і відповісти голом Ярослава Ракицького. Після цього донеччани вже не розслаблялися і закінчили суперника трьома 'контрольними пострілами'.

'Волинь' - 'Металург' Запоріжжя 9:1 (29 листопада 2015)

А ось перший випадок, коли 10 голів забивалося у матчі без участі грандів. Те, що феноменальний розгром влаштував вічний середнячок 'Волинь', може видатися дивовижним, якщо не згадати, в якому катастрофічному стані перебував тоді запорізький клуб. Незабаром він припинить існування, ну а поки що його побивають усi поспіль. Просто у 'Волині' не пропадало бажання забивати від самого початку і майже до кінця. Рахунок вона відкрила на 2-й хвилині, на 7-й вела 3:0, до перерви – 6:0. Все йшло до двозначного результату, але все-таки у другому таймі господарі зменшили оберти і навіть дозволили супернику вразити ціль на останній хвилині. Найкращим у складі переможців був В'ячеслав Шарпар, який зробив хет-трик.

'Металіст' - 'Верес' 5:5 (15 квітня 2023)

Ну, а це диво ми бачили на власні очі. Такого у чемпіонатах України не відбувалося ще ніколи. Нічия з рахунком 4:4 була ('Зоря' - 'Динамо' у 2017), але 5:5 - ніколи. І якщо залишити осторонь якість футболу та мати на увазі лише інтригу, то матч треба визнати першокласним. 'Металіст веде 2:0 до 10-ї хвилини. 'Верес' порівнює до 23-ї. Ще гол Харкова. Ще гол Рівного. І все-таки на перерву хазяїва йдуть, ведучи 4:3. На початку другого тайму 'Верес' забиває двічі і вперше виходить уперед. Але 'Металісту' вдається врятуватися на 82-й хвилині. Після цього команди мали шанс забити по шостому голу. Якби це сталося - і вперше в історії чемпіонатів ми побачили б 11 голів в 11 матчі. Але не сталося...

08:12
Хет-трик Левандовського опускає Жирону на третє місце: дивитись огляд матчу Ла Ліги
08:00
Головне за день: прощання з Фоменком, тривога за Миколенком, черга за Салахом та інші новини