Україна вириває перемогу у Північній Македонії після кошмарного першого тайму: дивитись голи

Джерело: Євро 2024

Збірна України здобула першу перемогу у відборі Євро-2024, хоча після першого тайму двобою у Скоп'є здавалося, що гру безнадійно програно.

Перші 45 хвилин справді перетворилися на тотальний кошмар, у якому українці навряд чи зможуть виділити хоча б один позитивний момент. Попри очікування, збірна Північної Македонії не стала будувати гру від оборони, а, навпаки, мала перевагу. Українці не могли взяти м'яч під свій контроль, а коли це у них виходило, з'явилися великі проблеми на стадії переходу з оборони в атаку. Практично всі гравці збірної України пересувалися полем дуже повільно, а варто було хоч трохи збільшити темп, відразу ж була втрата м'яча. Господарі, хай і не показували чогось надприродного, але своєю активністю змусили суперника помилятися. Першої грубої помилки припустився на 30-й хвилині Матвієнко, який зіграв руками у своєму штрафному майданчику після розіграшу кутового. Арбітр переглянув епізод та призначив пенальті, який впевнено реалізував Барді.

Гол ніяк не вплинув на характер гри – Україна продовжила грати, наче нічого й не сталося. Тобто так само мляво і безініціативно. І на 39-й хвилині пропустила вдруге. Елмас отримав м'яч, час на ухвалення рішення та простір, щоб втілити задумане в класичний удар у дальній кут. Накрити його ніхто не встиг, а Трубін, здається, надто пізно зреагував на удар – 2:0.

Не важко уявити, в якому настрої перебували вболівальники української збірної України. На щастя, після перерви все змінилося настільки, що у нас з'явився привід відсвяткувати першу перемогу. Початок був покладений на 62-й хвилині, коли Циганков виконав кутовий з правого флангу, а Забарний, відірвавшись від опікуна, переправив головою м'яч у сітку.

За п'ять хвилин рахунок був уже рівний. Мудрик вирішив прокинути м'яч повз кількох захисників і прострілив у район 11-метрової. У цю точку ніхто з партнерів не встиг, натомість Конопля чудово пробив у дальній нижній з лінії штрафного майданчика - 2:2.

Господарі помітно "попливли" після такого і на 72-й хвилині залишилися у меншості. Це Мусліу, не встигнувши за Ванатом, сфолив і отримав другу у матчі жовту картку. Тут же Циганков, пробиваючи зі штрафного, ледь не влучив у дев'ятку. Незабаром він знову опинився на ударній позиції, коли Судаков чудовим пасом розрізав усю оборону суперника. І знову повз ворота. Але все ж таки саме Циганков став автором переможного гола. На 83-й хвилині Мудрик побачив ривок партнера по центру і поклав м'яч точно на голову - півзахисник "Жирони" цього разу шансів голкіперу не залишив.

3:2 - перемога у матчі, в якому емоції змінювали одна одну протягом усіх 90 хвилин. І добре, що все закінчилося так. У наступному поєдинку Україна зіграє у словацькій Трнаві зі збірною Мальти.

Євро-2024, Відбірковий турнір

Північна Македонія - Україна 2:3 (2:0)
Голи: Барді, 31 (пенальті) (1:0); Елмас, 39 (2:0); Забарний, 62 (2:1); Конопля, 67 (2:2); Циганков, 83 (2:3)

Північна Македонія: Димитриєвські; Мусліу (до 72); Аліоскі; Ристовські С.; Зайков; Елмас; Барді; Адемі Ар. (Атанасов, 65); Несторовський (Ристовські М., 65); Трайковські А. (Дорієв, 75); Ашковскі (Брдаровський, 64; Бабунскі До., 91)
Запасні: Шишковські; Д. Ілієв; Манев; Дімоскі; Бабунскі Да.; Елезi; Велкоські Д.
Попередження: Ристовські С. 8; Мусліу 54, 72
Вилучення: Мусліу 72'

Україна: Трубін; Забарний; Тимчик (Конопля, 46); Матвієнко М.; Миколенко; Степаненко; Мудрик (Сидорчук, 91); Судаков; Ярмоленко (Маліновський, 66); Циганков (Зубков, 93); Довбик (Ванат, 46)
Запасні: Лунін; Бущан; Кривцов; Соболь; Сваток; Буяльський; Ігнатенко Д.

08:12
Хет-трик Левандовського опускає Жирону на третє місце: дивитись огляд матчу Ла Ліги
08:00
Головне за день: прощання з Фоменком, тривога за Миколенком, черга за Салахом та інші новини

17:17
Зранку гроші, ввечері відпочинок: Барселона одразу після фінішу Ла Ліги полетить на товарняк до Кореї