2-й тур УПЛ: Дніпро-1 без Довбика, юбілей Ярмоленка, втрати Шахтаря та інші події

another languages: ru

Українська Прем’єр-ліга набирає обертів. Минулого вік-енду було зіграно матчі 2-го туру. Не обійшлося і без відверто сенсаційних результатів.

Другий тур відкривався у Рівному, куди ще 2 серпня завітав Шахтар. Команда Патріка ван Леувена на вікенд мала плани соціального характеру - зіграти благодійний матч із Тотенгемом, кошти від якого пішли на допомогу українцям, які постраждали від військового вторгнення Росії. Як це склалося - історія окрема, а в середу гірники грали матч чемпіонату. І провели його досить посередньо.

Рахунок було відкрито перед самою перервою, і гол Матвієнка викликав чимало суперечок. За словами самого захисника Шахтаря, арбітр запитав його, чи буде він розігрувати штрафний по свистку. Матвієнко відповів, що ні, і одразу пробив по воротах, застав зненацька голкіпера Вереса Євгена Паста. Буквально відразу Шахтар залишився у меншості - за грубий фол у центрі поля був вилучений Артем Бондаренко. Тож господарі мали цілий тайм чисельної переваги, яку втілили у гол Євгенія Шевченка.

У п’ятницю свій матч проти Оболоні зіграло київське Динамо. І для команди Мірчі Луческу це була остання перевірка сил перед стартом у єврокубках. Репетиція вийшла неоднозначною. З одного боку, у Динамо все гаразд в атаці - у другому матчі поспіль кияни забивають чотири м'ячі. З іншого, безліч питань викликає гра в обороні. Причому як командні дії в цілому, так і невпевнена гра воротаря Георгія Бущана, який завжди вирізнявся надійністю. А ще на півночі столиці України відбулася історична подія - Андрій Ярмоленко забив 100-й та 101-й голи в УПЛ. Це дозволило йому піднятися на шосту сходинку у списку найкращих бомбардирів чемпіонату України.

Першу перемогу в елітному дивізіоні здобув амбітний ЛНЗ. На Закарпатті хлопці з Черкас розтрощили місцевий Минай - 3:0. Бойко, Прядун та Наумець уразили ворота суперника та засвідчили амбіції свого клубу не пасти задніх в УПЛ. Для Минаю чемпіонат почався поки що найгірше за усіх - дві поразки із різницею м’ячів 1-7.

З мінімалізмом по турнірній стежці крокує Олександрія. Якщо в першому турі команда Руслана Ротаня із рахунком 1:0 здолала Кривбас, то тепер одного голу у виконанні Артема Шулянського вистачило для перемоги над Металістом-1925. У підсумку, за два ігрових дні Олександрія набрала шість очок, не пропустивши жодного м’яча. Ротань та компанія розташувалися на третій сходинці у турнірній таблиці і наступний матч проведе проти Шахтаря.

Дніпро-1 вчиться жити без Артема Довбика. За півтори години до матчу з Поліссям іспанська Жирона оголосила про трансфер лідера атака Дніпра-1. Чи зуміє, наприклад, Третьяков замінити ударного форварда "Дніпра-1"? А може Кучеру та Краснікову варто пошукати інший варіант? Поки що відповіді на ці питання немає, але зрозуміло, що без Довбика команді буде важче і в чемпіонаті, і в єврокубках. Проте Полісся Дніпро-1 обіграв, забивши переможний гол у компенсований час завдяки потужному удару Бабенка. А що буде далі – побачимо.

Юрій Вернидуб знову засмутив свою колишню команду. Тренер, який 8 років працював у Зорі, впевнено переміг луганців на чолі Кривбасу. Сам матч перетворився на калейдоскоп спірних рішень арбітра Миколи Балакіна, який призначив три пенальті. ВАР на цьому дозволяв детально розглянути кожен епізод. Однак не залишало відчуття, що арбітри так і не змогли знайти межу між приводом та причиною. Ще однією важливою деталлю, яку не можна залишити без уваги, стала незадовільна функціональна готовність гравців Зорі. Команді Ненада Лалатовича знову не вистачило сил на другий тайм, що призвело до двох м'ячів, пропущених після перерви. Чи встигне Зоря набрати форму до старту в Лізі Європи – питання.

До речі Ворскла після вильоту з кваліфікації Ліги конференцій минулого тижня ще й отримала потужного ляпаса від львівського Руха. Попри те, що команда Скрипника вийшла вперед вже в дебюті гри, львів’яни ще до перерви зрівняли рахунок зусиллями Климчука. А у другій половині в грі Ворскли остаточно щось зламалося: Климчук оформив дубль, Квасниця довів перевагу в рахунку до комфортної, а довершив розгром Євген Павлюк, який зрізав м’яч у власні ворота. Хто б міг подумати, що в перших двох турах проти Зорі та Ворскли Рух візьме шість очок?

10 жовтих карток під +36 на термометрі - таким був підсумок матчу Колос - Чорноморець. Одеситам у Ковалівці давно не щастить - у трьох попередніх матчах на цьому стадіоні Чорноморець не перемагав. Не зламалася традиція і цього разу. Якщо перший тайм був більш багатим на фоли, аніж на моменти, то у другому Чорноморець змарнував убойний момент Шпорна, який поцілив у стійку. А ось Колос в наступній же атаці вийшов вперед - це Велетень перестрибав усіх опонентів та відкрив рахунок в матчі. Ще за 11 хвилин Чорноморець відвідав добре відому за матчами минулого сезону гармату Цурікова - цим м’ячем Андрій відкрик лік своїм голам за ковалівську команду і приніс їй переконливу перемогу над Чорноморцем.

Після двох турів лише три команди зуміли обійтись без втрат. Приєднатися до них міг би Дніпро-1, але поки що не відомо, коли відбудеться перенесений матч проти Ворскли. У нижній частині таблиці червоним кольором горять Металіст-1925, Зоря, Ворскла та Минай.

Чим вам запам'ятався другий тур УПЛ? Пишіть у коментарях. І не забудьте поставити лайк та підписатися на канал terrikon.com у Youtube.

2023-24, Чемпіонат України, 2-й тур. Результати усіх матчів

"Верес" - "Шахтар" 1:1 (0:1)
Голи : Матвієнко М., 45 (0:1); Шевченко Є., 62 (1:1)
Попередження : Кухарук 35; Кучеров 50; Шарай В. 64; Шестаков М. 69; Вовченко С. 83 - Гочолейшвілі 11; Траоре Л.Ш. 48; Фарина 55; Матвієнко М. 64
Вилучення : - Бондаренко 45'

"Оболонь" - "Динамо" 2:4 (1:3)
Голи : Ванат, 17 (0:1); Ярмоленко, 31 (пенальті) (0:2); Черненко, 43 (1:2); Буяльський, 45 (1:3); Карась Д., 50 (2:3); Ярмоленко, 76 (пенальті) (2:4)
Попередження : Мороз Т. 30; Груша 69, 73; Мединський 80 - Кабаєв 22; Сидорчук 58; Шепелєв В. 78; Дубінчак 80; Вівчаренко 88
Вилучення : Груша 73' -

"Минай" - "ЛНЗ" 0:3 (0:1)
Голи : Бойко В., 45 (0:1); Прядун, 53 (0:2); Наумець, 79 (0:3)
Попередження : Булеза 53 - Муравський 16; Прядун 48; Пеньков 82

"Олександрія" - "Металіст 1925" 1:0 (1:0)
Голи : Шулянський, 37 (1:0)
Попередження : Кулаков А. 36; Сігеєв 93 - Безуглий 41; Ткачук Є. 64

"Дніпро-1" - "Полісся" 2:1 (0:0)
Голи : Піхальонок, 62 (1:0); Янаков Д., 88 (пенальті) (1:1); Бабенко, 91 (2:1)
Попередження : Пасіч Є. 36; Адамюк 46; Сарапій 80; Мінго 93 - Танковський 34; Крушинський 93
Вилучення : - Кушніренко 20'

"Колос" - "Чорноморець" 2:0 (0:0)
Голи : Велетень, 77 (1:0); Цуріков, 88 (2:0)
Попередження : Богданов 53; Золотов 61; Оріховський 81 - Путря 18; Бойчук Б. 44; Гучек 45; Шпорн 66; Салюк 79; Білик О. 80; Брагару 92

"Зоря" - "Кривбас" 1:3 (1:1)
Голи : Антюх, 4 (пенальті) (1:0); Луньов, 43 (пенальті) (1:1); Приходько К., 57 (1:2); Дебелко, 95 (1:3)
Попередження : Вантух 16; Антюх 42; Гулько 67, 72 - Задерака 28; Бізімана Д. 40; Кожушко 49; Татарков 85
Вилучення : Гулько 72' -

"Рух" - "Ворскла" 4:1 (1:1)
Голи : Скляр, 10 (0:1); Климчук, 36 (пенальті) (1:1); Климчук, 58 (2:1); Квасниця, 70 (3:1); Павлюк Є., 81 (автогол) (4:1)

19:51
Володимир Бражко: Забили швидкий м’яч по перерві, потім другий, третій, гра пішла