Манчестер Сіті – перший фіналіст Кубка Англії-2024

Манчестер Сіті виправився після поразки від Реалу

Манчестер Сіті виправився після поразки від Реала у Лізі чемпіонів, обігравши на Уемблі Челсі у півфінальному матчі Кубка Англії.

Після невдачі у ¼ фіналу Ліги Чемпіонів, команда Хосепа Гвардіоли, безперечно, мала додаткову мотивацію виходити у фінал Кубка Англії. У свою чергу, Челсі Маурісіо Почеттіно розглядав Кубок Англії як єдине «вікно», що залишилося в наступний єврокубковий сезон. Іншими словами, обидві команди були заряджені на серйозну боротьбу.

Варто згадати, що Сіті явно мав бути більш «втомленими», оскільки довелося відбігати в середу 120 хвилин з Реалом, а Челсі провів матч з Евертоном, який досить просто склався для нього, в понеділок, який закінчився розгромом «мерсісайдців» 6:0. Щоправда, лазарети команд явно не можна порівняти. Челсі традиційно недорахувався пристойної кількості футболістів.

Гвардіола зробив 4 зміни у стартовому складі порівняно з матчем з Реалом. З перших хвилин з'явилися Ортега, Стоунс, Аке та Альварес, а до заявки взагалі не потрапив, схоже, травмований Ерлінг Холанд. У складі Челсі з перших хвилин знову вийшов відсутній у попередньому матчі Енцо Фернандес, а на лаву запасних повернулися з лазарета Рахім Стерлінг та Аксель Дісасі. Михайло Мудрик також опинився у запасі. Почеттіно віддав перевагу тріо в атаці Джексон-Мадуеке-Палмер.

Матч почався досить хаотично з боку Челсі, ціла низка помилок в обороні ледь не призвела до пропущеного м'яча, але обійшлося. Далі Сіті за традицією почав вальяжно контролювати матч, намагаючись чинити потужний тиск на опонента, але швидко наривалися на потужні контратаки з боку Челсі, які ніяк не могли закінчитися результативною дією. Багато моментів наприкінці не міг довести до гола Ніколас Джексон, до того ж Ортега в цей день був вкрай надійний і не припускався помилок. На 13-й хвилині Фоден упустив практично 100% можливість, вийшовши віч-на-віч з Петровичем. Наприкінці епізоду найлегший дотик м'яча воротарем Челсі збиває з пантелику Фодена і він не знаходить правильного рішення, в результаті момент втрачений. У свою чергу, Джексон мав супер-шанс на 29-й хвилині, коли після передачі Енцо Фернандеса вийшов віч-на-віч і також, розгубившись, втратив свій шанс.

Після перерви відразу ж була заміна Сіті. Гвардіола явно відчував дискомфорт і хотів зміцнити оборону, помінявши Стоунза на Рубена Діаша. Але на характер гри ця заміна не вплинула. Челсі так само дуже сильно огризався. На 49-й хвилині в одній атаці знову не реалізував два поспіль чудові моменти Ніколас Джексон. Спочатку він після пасу Галахера вийшов віч-на-віч з Ортегою і не зміг його обіграти, а буквально через 10 секунд після навісу Палмера головою завдав дуже невдалого удару, який не став проблемою для воротаря Сіті.

Спірний момент виник на 55-й хвилині, коли Коул Палмер дуже непогано пробивав штрафний удар, а Джек Гриліш, що вистрибує в стінці, зачепив м'яч рукою, через що він явно поміняв свою траєкторію і пролетів поряд зі штангою. VAR не довго розглядав цей епізод і Майкл Олівер пенальті не призначив. Момент явно дискусійний, і, напевно, ще неодноразово його згадуватимуть.

Гра змінила свою картину приблизно з 70-ї хвилини після появи на полі Жеремі Доку. Джек Гріліш був вкрай незадоволений своєю заміною, але вона була справді вдалою. Свіжий Доку зробив свій лівий фланг чи не головною територією небезпеки з боку Сіті. За інерцією, Челсі ще спробував провести кілька контратак, найгостріша з яких була за участю Палмера і Кайседо. Вийшовши практично віч-на-віч Мойзес розгубився і прийняв незрозуміле рішення - чи вдарити, чи зробити навіс. Без результатів.

На 79-й хвилині Почеттіно зробив перші заміни, змінивши Мало Густо, що трохи травмувався, на Акселя Дісасі, а замість Мадуеке випустив Михайла Мудрика. Задум був цілком зрозумілий, висока оборона Сіті вимагала швидких футболістів, а Михайло один з таких. Але задуму не судилося збутися, оскільки вже за п'ять хвилин Жеремі Доку почав результативну атаку своїми індивідуальними діями, зробивши гостру передачу в центр штрафного майданчика і давши можливість пробити Де Брейне. Петрович м'яч відбив, але той відскочив до Бернарда Сілви, який з близької дистанції потужно пробив у лівий кут. 1:0. І треба зазначити, що Гвардіола, який був вкрай незадоволений грою своєї команди, випустивши Доку якраз на 65-й хвилині, зміг переграти свого візаві, який розпочав зміни за 10 хвилин до кінця основного часу. Челсі цього сезону вже не раз «платив» за подібні невчасні рішення. Після пропущеного голу лондонці майже повністю розвалилися. Не допоміг і оперативний вихід Чілвела та Стерлінга.

Манчестер Сіті святкує вихід у фінал Кубка Англії. У Лондоні ж чекає чергова порція розборів польоту. Загалом, звичайно, Челсі проводив свій не самий поганий матч, на відміну від Сіті. Щоб перемагати, потрібно реалізовувати свої моменти, які, безумовно, мали обидві команди. Команда Гвардіоли змогла, лондонці – ні.

Зазначимо, що другий фіналіст Кубка Англії визначиться завтра у поєдинку Манчестер Юнайтед та Ковентрі.

2023-24, Кубок Англії

Манчестер Сіті - Челсі 1:0
Голи: Сілва Б, 83'(1:0)

Манчестер Сіті: 18. Ортега Ш., 2. Уокер, 5. Стоунз (до 46'), 6. Аке, 25. Аканджі, 10. Гриліш (до 65'), 16 .Родрі, 17. де Брюйне, 20. Сілва Б., 47. Фоден, 19. Альварес Хул. (до 87')

Челсі: 28. Петрович Дж., 14. Чалоба, 27. Густо (до 79'), 6. Сілва Т., 23. Галлахер К., 3. Кукурелья (до 88'), 11. Мадуеке (до 79 '), 20. Палмер К., 25. Кайседо М., 8. Фернандес Е. (до 88'), 15. Джексон Н.

12:57
Даніеле Де Россі: Усвідомлюємо, що у матчі-відповіді нам доведеться йти на подвиг