Підсумки 6 туру УПЛ: Шахтар попереду, Полісся не відстає, Григорчук незадоволений

Шахтар уперше у сезоні перемагає у другому матчі поспіль. Дніпро-1, навпаки, не може виграти вже у трьох поєдинках. Чорноморець знову незадоволений суддівством, а Металіст 1925 рятується від зникнення та повертається зі Львова з нічиєю. Таким був шостий тур Vbet ліги УПЛ. І нагадаємо, що трансляції матчів чемпіонату України можна дивитися на ОТТ-платформах партнерів Української Прем'єр-ліги.

Невдоволення Романа Григорчука можна зрозуміти. Чорноморець розраховував набрати максимум очок у матчі з аутсайдером, але зрештою поступився Вересу. Одесити опинилися у меншості вже на 11-й хвилині, коли Салюк притримав Владислава Шарая, який втік до воріт. Обійшлося без пенальті, але червоної картки уникнути не вдалося.

І все б добре, проте за чверть години схожий епізод виник вже на протилежній половині поля. Паст збив у своєму штрафному майданчику Шпорна, який прокинув м'яч повз голкіпера у бік воріт. Але арбітр Денис Шурман, мабуть, не оцінив цей фол як грубий і не став застосовувати потрійне покарання, яке спричинило б пенальті, вилучення та дискваліфікацію Паста.

Путря з 11-метрової позначки був влучним і відкрив рахунок.

На цьому роботи у арбітра та його помічників VAR менше не стало. На 35-й хвилині тільки завдяки відеоповторам стало зрозуміло, що Єрмаков зіграв у своїй штрафній рукою, після чого пенальті був призначений вже у ворота Чорноморця. Яго свій шанс не прогаяв - 1:1.

А далі Верес зробив усе, щоб реалізувати свою чисельну перевагу. Вийти вперед, причому вперше цього сезону, господарям вдалося перед самою перервою. Одесити залишили без нагляду у своєму штрафному майданчику Станіслава Шарая, який пробив у дотик у дальній кут. Зрештою, на 70-й хвилині свого брата підтримав Владислав Шарай. Верес провів швидку контратаку, яку півзахисник завершив більярдним ударом у нижній кут - 3:1.

У Житомирі зустрілися два новачки УПЛ - Полісся та Оболонь. І в цьому матчі теж не обійшлося без втручання VAR, вилучення та пенальті.

До перерви суперники не надто досягли успіху в атаці. Полісся чи не всі свої напівмоменти створило у перші десять хвилин, коли шанси відкрити рахунок прогавили Назаренко, Крушинський та Макуана. Щодо киян, то вони відзначились ударом Мороза, який пробив над поперечиною.

Все найцікавіше сталося вже у компенсовані до другого тайму хвилини. Спочатку у ворота "Оболоні" було призначено пенальті. Мороз, можливо, і випадково, але все ж таки наступив на ногу Мустафаєву. Довелося звернутися за допомогою до VAR, після чого Віктор Копієвський вказав на позначку. Грицук пробив без шансів для голкіпера киян.

А закріпив успіх господарів Артем Козак, котрий змусив помилитися Федорівського, пробивши у ближній кут. 2:0 на користь Полісся, яке здобуло третю перемогу поспіль і продовжує залишатися у трійці лідерів.

Такою самою серією перемог може похвалитися Ворскла, яка в суботу приймала Олександрію. Перша небезпечна атака у цьому матчі припала на середину першого тайму. Полтавці отримали право на кутовий з правого флангу, і Степанюк у боротьбі із захисниками пробив у штангу.

Незабаром рахунок все ж таки був відкритий. І знову пенальті. Логінов нерозважливо пішов у підкат у своєму штрафному майданчику і збив Челядіна, який вбігав у штрафний майданчик. Жодних сумнівів у тому, що це фол, бути не може.

Микита Шевченко вгадав напрямок удару Олександра Скляра, але врятувати свою команду від голу не зміг.

Олександрія переживає не найкращий період. Після двох перемог на старті команда не може виграти у чотирьох матчах поспіль. Пояснити це можна, зокрема, кадровими змінами. Влітку Олександрію залишила низка досвідчених футболістів, а вже перед закриттям трансферного вікна до Карпат перейшов Владислав Бабогло. Одним словом, Руслану Ротаню та його тренерському штабу зараз не позаздриш.

Після перерви гості більше володіли м'ячем, але жоден із ударів не потурбував голкіпера Ворскли.

Першу перемогу з великим рахунком цього сезону здобув Кривбас, який розгромив у гостях Колос. Гості могли відкрити рахунок вже на третій хвилині, проте Бондаренко врятував Бурду, який припустився грубої помилки і просто подарував м'яч супернику. Але невпевнена гра Колоса у центрі оборони призвела до голу на 13-й хвилині. Задерака відгукнувся на закидання Стецькова і впевнено реалізував вихід віч-на-віч, пробивши у дальній нижній кут.

Колос мав шанс відігратися в середині першого тайму. М'якушко продемонстрував, що у Колосі не лише Богданов може пробити з дальньої дистанції. Проте м'яч розминувся із дев'яткою воріт Кривбасу. Втім, це був лише епізод на тлі небезпечних атак підопічних Юрія Вернідуба. Фесюн врятував "Колос" від гола після удару Кожушка. Але чергова невдала гра господарів у своєму штрафному майданчику після розіграшу кутового призвела до того, що Понєдєльнік головою спрямував м'яч під поперечину.

Господарі пішли вперед і дедалі частіше почали пропускати випади суперника. До того ж, став помилятися голкіпер ковалівців. І якщо на 76-й хвилині захисникам Колоса вдалося загасити пожежу у своєму штрафному майданчику, то незадовго до фінального свистка Задерака оформив дубль, пробивши у ближній кут.

3:0 – перемога Кривбасу, безпрограшна серія якого складає вже п'ять матчів.

Лідерство зберіг Шахтар, який уперше з початку сезону здобув другу перемогу поспіль. Гірники розгромили у гостях аутсайдера УПЛ Минай – 4:1. Третій гол у нинішньому чемпіонаті забив Микола Матвієнко, а Богдан В'юнник записав на свій рахунок гол та дві результативні передачі.

Знов засмутив своїх уболівальників "Дніпро-1". Після вильоту з усіх єврокубкових турнірів віце-чемпіони України можуть зосередитись на внутрішніх змаганнях. Але надолужити втрачене поки що не вдається - у шостому турі "Дніпро-1" зіграв унічию з ЛНЗ і продовжив свою безвиграшну серію до трьох матчів.

Рух приймав на своєму полі Металіст-1925, який цього тижня мало не втратив фінансування. На щастя, все обійшлося, а у Львові харків'яни досягли нічийного результату. До речі, Рух та Шахтар – єдині команди, які з початку сезону не зазнали жодної поразки.

Клуби УПЛ зіграли різну кількість матчів, що ускладнює повноцінний аналіз турнірної таблиці. Тим не менш, у ранзі лідера на міжнародну паузу йде донецький "Шахтар", який випереджає Полісся, Кривбас та Рух. Досить щільною групою йдуть команди, які займають місця з десятого та нижче. Тож навіть становище Минаю називати безнадійним було б надто передчасно.

Чемпіонат України йде на двотижневу паузу. Сьомий тур стартує 15 вересня і розтягнеться на чотири дні. Нагадаємо, що трансляцію матчів Vbet ліги УПЛ можна дивитися на ОТТ-платформах партнерів Української Прем'єр-ліги.

Чим вам запам'ятався шостий тур? Своєю думкою можете поділитись у коментарях до цього відео. А ще не забудьте поставити вподобайку та підписатися на канал terrikon.com у Youtube.

2023-24, Чемпіонат України, 6-й тур. Результати усіх матчів

Перенесено

"Зоря" - "Динамо" 0:0

Завершились

"Верес" - "Чорноморець" 3:1 (2:1)
Голи : Путря, 24 (пенальті) (0:1); Яго, 35 (пенальті) (1:1); Шарай С., 45 (2:1); Шарай В., 70 (3:1)
Попередження : Паст 23; Гакман 48; Шестаков М. 75; Шарай В. 80 - Авагімян 17; Кузик 29; Васильєв Ол-р 54; Путря 90
Вилучення : - Салюк 11'

"Минай" - "Шахтар" 1:4 (0:1)
Голи : Матвієнко М., 37 (0:1); Кащук, 60 (0:2); Судаков, 66 (0:3); Гунічев, 72 (1:3); В'юнник, 78 (1:4)
Попередження : Одарюк 50; Ралюченко 67 - Судаков 65; Келсі 74; Кастільо Д. 85

"Полісся" - "Оболонь" 2:0 (0:0)
Голи : Грицук, 97 (пенальті) (1:0); Козак Ар., 99 (2:0)
Попередження : Будківський 22; Смоляков 35 - Мороз Т. 32, 95; Тарануха Р. 79
Вилучення : - Мороз Т. 95'

"Ворскла" - "Олександрія" 1:0 (1:0)
Голи : Скляр, 29 (пенальті) (1:0)
Попередження : Пердута 61; Ісенко 86; Челядін 91 - Савченко Р. 84

"Дніпро-1" - "ЛНЗ" 0:0
Попередження : Каплієнко 88; Горін О. 93 - Калюжний 54; Савін Ан. 58; Норенков 68; Бойко В. 91

"Колос" - "Кривбас" 0:3 (0:1)
Голи : Задерака, 14 (0:1); Понєдєльнік, 68 (0:2); Задерака, 87 (0:3)
Попередження : Богданов 51; Салабай 57; Бурда 90 - Бізімана Д. 63

"Рух" - "Металіст 1925" 1:1 (1:1)
Голи : Русин Р., 25 (0:1); Жичиков, 29 (автогол) (1:1)

19:51
Володимир Бражко: Забили швидкий м’яч по перерві, потім другий, третій, гра пішла