Підсумки 8 туру УПЛ: невеселий ювілей Ротаня, скандальне вилучення Ракіцького та інші події

23 голи, спірні рішення арбітрів, вольові перемоги та зміни у турнірній таблиці. Восьмий тур Української Прем'єр-Ліги, безперечно, був багатим на події. І про все це ми поговоримо зараз. Але спочатку підтримайте нас, поставивши вподобайку цьому відео та підписавшись на канал terrikon.com у Youtube.

У першому матчі "Оболонь" приймала на своєму полі "Верес". «Пивовари» цього сезону мають найгірші показники в атаці – лише чотири забиті м'ячі. Але шанс відзначитись у грі восьмого туру з'явився у киян вже у дебюті. Краснопір обікрав Вовченка і вискочив віч-на-віч. Проте пробив надто слабо, і захисники «Вереса» виправили ситуацію.

Господарі не опустили руки, продовжили атакувати та часом проводили досить гострі атаки. Але щастя цього дня, безперечно, було на боці «Вереса». На першій хвилині другого тайму 100-відсотковий момент відзначитись мали вже гості. Відразу й не скажеш, як же Яго не влучив у цій атаці у порожній кут воріт Рибки. Минуло ще п'ять хвилин і в подібній ситуації опинився Гайдучик. І з тим самим результатом.

Останню можливість виправити нулі на табло мав Мединський. Але й тут не склалося. У підсумку – 0:0, шостий матч, у якому "Оболонь" залишала поле без забитого м'яча.

Нагадаємо, що трансляцію матчів чемпіонату України можна дивитися на ОТТ-платформах партнерів Української Прем'єр-ліги.

Компенсацію у вигляді забитих м'ячів уболівальники отримали у матчі «Олександрії» та «Чорноморця». Здебільшого це стосується одеської команди, яка зіпсувала ювілей Руслану Ротаню. Для нього це був 400-й матч в УПЛ як гравця і тренера.

Хто б міг подумати, що у цій грі буде забито шість м'ячів. Тож, не гаючи часу, подивимося всі гольові атаки. Рахунок було відкрито на 11-й хвилині. Шевченко зіграв невпевнено, відбиваючи удар з-за меж штрафного майданчика. І ніхто не завадив Єрмакову добити м'яч у сітку.

За сім хвилин одеситам вдалося провести швидку атаку. Дада навісив у центр штрафного майданчика, і Штогрін зіграв на випередженні, вдруге відправивши м'яч у сітку. На 30-й хвилині рахунок був вже 3:0. Кузику у штрафному дали надто багато часу та простору, а він свій шанс не змарнував. Нарешті, перед свистком на перерву «Чорноморець» позначив своє бажання довести справу до розгрому. Бойчук зіграв на добиванні та на крок наблизив «Олександрію» до катастрофи.

Другий тайм, по суті, перетворився на формальність. І суперники обмінялися забитими м'ячами. На 72-й хвилині серія рикошетів у штрафному майданчику «Чорноморця» призвела до того, що Кравченко головою переправив м'яч у ворота.

Але це було ще не все. Точку в цьому протистоянні на 76-й хвилині поставив Хадіда. І, до речі, допоміг «Чорноморцю» встановити рекорд – уперше в історії виступів в УПЛ одесити забили п'ять м'ячів на виїзді.

Субота також видалася багатою на події та забиті м'ячі. До Черкас вперше приїхало київське «Динамо». І вже на третій хвилині Бражко ударом із 32-х метрів вразив нижній кут воріт ЛНЗ.

Гості продовжували створювати моменти, і до десятої хвилини могли відзначитися ще двічі. Але Пеньков впорався з ударами Діалло. ЛНЗ, у свою чергу, відповів гострим випадом Хобленка, який намагався вразити дальній нижній кут.

Основні події на полі розгорнулися вже після перерви. На 58-й хвилині арбітр зафіксував гру рукою у Караваєва та призначив у ворота «Динамо» пенальті. Віталій Бойко був точним – 1:1.

Проте рівновага протрималася менш ніж чверть години. На 72-й хвилині Ярмоленко отримав м'яч праворуч у штрафному майданчику і пробив у дальній нижній кут. Це – четвертий гол лідера Динамо цього сезону.

Через три хвилини у штрафному майданчику ЛНЗ збили Дубінчака, і арбітр вдруге в цьому матчі вказав на позначку. Буяльський шансів воротареві також не залишив.

У компенсований час м'яч ще двічі побував у воротах. Спочатку господарі, здавалося, отримали надію на порятунок. Захисники «Динамо» залишили у своєму штрафному майданчику Прядуна.

Але гра ва-банк не пішла на користь ЛНЗ. Діалло не пожадував, і надав Волошину можливість відправити м'яч у порожні ворота. 4:2 – на користь "Динамо", яке після восьмого туру перемістилося на п'яте місце турнірної таблиці УПЛ.

«Полісся» продовжує залишатися серед лідерів та претендентів на одну з єврокубкових путівок. Хоча домашній матч проти «Минаю» складався для підопічних Юрія Калитвинцева непросто. Житомирці до перерви мляво виглядали в атаці, а на 39-й хвилині невпевнено зіграли у своєму штрафному майданчику при розіграші кутового. І Хвердохліб відкрив рахунок.

Господарі могли зрівняти рахунок перед перервою, коли у ворота «Минаю» було призначено пенальті. Однак Грицук вирішив пробити в стилі Антоніна Паньонкі і прогадав. Бандура до кінця залишився на місці та спокійно забрав м'яч.

Переламати хід гри «Полісся» вдалося в середині другого тайму. Гол вийшов одночасно і гарним, і курйозним. У Смолякова удар явно не вийшов, але м'яч по хитромудрій траєкторії перелетів через Бандуру і влетів у ворота.

Набагато небезпечнішим був момент за участю Аріелсона. Тут рішення форварда «Полісся» закинути «парашут» було усвідомлене. Але бразилець у рамку не влучив. А перемогу дебютанту УПЛ приніс Мустафаєв. Гості намагалися вибити м'яч зі свого штрафного майданчика, проте виклали його під удар півзахисника житомирської команди.

Вольову перемогу записав собі в актив і «Кривбас». «Ворскла», за словами її головного тренера Віктора Скрипника, виявилася не в змозі протистояти такій швидкій команді. Хоча полтавці відкрили рахунок на 18-й хвилині. Витончену атаку господарів, у якій, звичайно ж, можна виділити пас Степанюка, завершив влучним ударом Челядін.

Але гості ще до перерви не лише відігралися, а й вийшли вперед. Головним же героєм камбеку став Олег Кожушко. Спочатку він дезорієнтував Ісенка після удару Задираки з лівого флангу. А на 36-й хвилині вже сам Кожушко завершив зусилля своїх партнерів влучним ударом у дальній нижній кут.

Півзахисник «Кривбасу» опинився в центрі уваги на початку другого тайму, коли виявився найспритнішим біля воріт суперника. Але зробити хет-трик Кожушко не вдалося – на 62-й хвилині автора двох забитих м'ячів було замінено.

Втім, і без нього "Кривбас" довів матч до розгрому. Четвертий м'яч на рахунку Дібанго.

Неділя видалася не такою результативною. А заключний матч зовсім завершився нульовою нічиєю. Найцікавіші моменти у протистоянні «Металіста 1925» та «Колоса» відбулися ближче до кінця зустрічі.

Спочатку рахунок могли відкрити харків'яни. На 81-й хвилині Безуглий пробив головою після стандарту з правого флангу, але гостей врятувала штанга.

А потім настала черга «Колоса». Спочатку Безбородько переправляв м'яч у дальній кут. Харків'ян у цьому епізоді врятував Мозіль. Але це було ще не все. В одній з останніх атак М'якушко увійшов ліворуч у штрафний майданчик і пробив над поперечиною.

0:0 - "Металіст 1925" не програє вже п'ять матчів поспіль, а "Колос" таку саму кількість ігор обходиться без перемог.

У матчі Руху та Шахтаря не обійшлося без дивних, якщо не сказати скандальних рішень арбітрів. У середині першого тайму Віталій Романов, скориставшись підказкою свого помічника ВАР Ярослава Козика, вирішив вилучити з поля захисника гірників Ярослава Ракицького. Після матчу головний тренер "Шахтаря" Патрік ван Леувен заявив, що арбітри цим необґрунтованим, на його думку, рішенням зіпсували гру.

Практично одразу львів'яни відправили м'яч у ворота "Шахтаря", проте арбітр VAR визначив офсайд. Хоча вся ця геометрія теж не витримує жодної критики.

Щодо поєдинку, то «Шахтар» повів у рахунку ще до вилучення Ракицького. Але утримати переваги не зумів – незадовго до фінального свистка Слюбик ударом з-за меж штрафного майданчика вразив дев'ятку воріт Різника – 1:1.

Зрештою, у протистоянні двох призерів УПЛ минулого сезону перемогу святкував «Дніпро-1». У цій грі все вирішив точний удар Когута у середині першого тайму.

У турнірній таблиці чемпіонату України продовжує лідирувати "Шахтар". Проте, слід пам'ятати, що з початку сезону гірники вже втратили шість очок. «Динамо», яке зіграло на три матчі менше, поки поступилося лише один раз - в Одесі. І це означає, що кияни мають можливість згодом вийти на перше місце.

Щодо нижньої частини таблиці, то тут незвично бачити «Зорю». З іншого боку, одна перемога у семи матчах – надто мало, щоб розраховувати на щось більше.

Ось і все про восьмий тур УПЛ. Обговорити спірні моменти та поділитися своєю думкою можна у коментарях до цього відео. А ще не забудьте поставити вподобайку і підписатися на канал terrikon.com у Youtube.

2023-24, Чемпіонат України, 8-й тур. Результати усіх матчів

"Оболонь" - "Верес" 0:0
Попередження : Груша 23; Прокопенко Є. 64; Дубко 86 - Кучеренко О. 21; Шевченко Є. 25; Марусiч 62; Гакман 63; Курко 67; Шестаков М. 90

"Олександрія" - "Чорноморець" 1:5 (0:4)
Голи : Єрмаков, 11 (0:1); Штогрін А., 18 (0:2); Кузик, 30 (0:3); Бойчук Б., 45 (0:4); Кравченко А., 72 (1:4); Хадіда, 77 (1:5)
Попередження : Сігеєв 66 - Васильєв Ол-р 42

"ЛНЗ" - "Динамо" 2:4 (0:1)
Голи : Бражко, 3 (0:1); Бойко В., 61 (пенальті) (1:1); Ярмоленко, 72 (1:2); Буяльський, 77 (пенальті) (1:3); Прядун, 91 (2:3); Волошин Н., 93 (2:4)
Попередження : Олійник 29; Норенков 44; Муравський 76 - Волошин Н. 66; Буяльський 68

"Полісся" - "Минай" 2:1 (0:1)
Голи : Твердохліб Є., 39 (0:1); Смоляков, 68 (1:1); Мустафаєв Е., 83 (2:1)
Попередження : Огіря 71; Мустафаєв Е. 81 - Твердохліб Є. 44; Рогозинський 45; Кораблін 65; Вітенчук 76

"Ворскла" - "Кривбас" 1:4 (1:2)
Голи : Челядін, 18 (1:0); Задерака, 31 (1:1); Кожушко, 36 (1:2); Кожушко, 51 (1:3); Дібанго, 82 (1:4)
Попередження : Тіагіньо 43; Тіагуіньо 43; Якубу Н. 57 - Кожушко 21; Дебелко 92

"Рух" - "Шахтар" 1:1 (0:1)
Голи : Судаков, 17 (0:1); Слюбик, 88 (1:1)
Попередження : Едсон Ф. 48; Климчук 64 - Судаков 49; Степаненко 67; Конопля 81; Різник Д. 87; Кастільо Д. 92

16:31
Румунська газета назвала Сергія Реброва найсексуальнішим головним тренером Євро-2024
14:25
НБА: Денвер відправляє на рибалку ЛеБрона Джеймса, найкращі моменти ігрового дня
14:08
Шахтар та Чорноморець розсудить Романов
13:50
Уеслі Снайдер: Ця людина вигнала Роналду. Він що, божевільний?
13:33
Усі квітневі голи Шахтаря: вибирай найкращий!
11:56
Чемпіонат Бразилії, 4-й тур: чотири нічиї, лідерство Ботафого та інші відеоогляди туру