Огляд 9 туру УПЛ: перша поразка Шахтаря, скандал у Кривому Розі та інші підсумки туру

Перша поразка Шахтаря, суддівський скандал у Кривому Розі, чергова непроста, але все ж таки перемога «Динамо». Про все це прямо зараз – у огляді дев'ятого туру Vbet ліги УПЛ. Але спочатку підтримайте нас, поставивши вподобайку цьому відео та підписавшись на terrikon.com на Youtube.

Верес і ЛНЗ знаходяться у нижній частині турнірної таблиці, і очний поєдинок у таких випадках набуває особливого значення. Але футбол вийшов скоріше обережним, аніж атакуючим. І до перерви нічого такого, що могло б запам'ятатися, суперники не створили. Заслуговує на увагу, хіба що удар Геннадія Пасіча, який ледь не засмутив своїх колишніх одноклубників.

Ситуація на полі змінилася на початку другого тайму, коли Максим Лопирьонок атакував у центрі поля Миколу Гайдучика. Арбітр Ярослав Козик, переглянувши цей епізод, залишив ЛНЗ у меншості. Зрозуміло, що після цього ініціатива перейшла до Вереса і на 62-й хвилині гостей врятувала штанга.

І вже незадовго до фінального свистка свій шанс стати героєм матчу змарнував Денис Світюха. Підсумок – нульова нічия.

Першої поразки у нинішньому чемпіонаті зазнав «Шахтар», який поступився у Львові полтавській «Ворсклі».

Післяматчева статистика вказує на те, що гості хоч і рідше загрожували воротам суперника, були набагато гострішими у завершальній стадії атак. А це означає, що здобули закономірну перемогу. Хоча рахунок було відкрито за досить курйозних обставин. У середині першого тайму Чигринський, намагаючись вибити м'яч зі штрафного майданчика, влучив по нозі Степанюку. Арбітр призначив пенальті, який реалізував Скляр.

Дебют другого тайму залишився за гірниками, які на 57-й хвилині зрівняли рахунок. Сікан скинув м'яч на хід Зубкову, який потужно пробив у ближню дев'ятку.

Щоправда, буквально у наступній атаці "Ворскла" знову могла вийти вперед. Але Нестеренко, вже обігравши Різника, не влучив у порожні ворота. Проте саме Нестеренко став героєм матчу. На 72-й хвилині 20-річний півзахисник забив свій перший м'яч в УПЛ, замкнувши простріл із правого флангу Пердути.

Відігратися вдруге «Шахтар» вже не зумів, а загальне враження від гри команди дало привід для чуток про можливу відставку Патріка ван Леувена. Однак поки що все це на рівні чуток і залишилося.

Нагадаємо, що трансляції матчів чемпіонату України можна дивитися на ОТТ-платформах партнерів Української Прем'єр-ліги.

Зоря не може виграти вже п'ять матчів поспіль. І це призвело до того, що луганська команда знаходиться вже на 15-му місці турнірної таблиці. Але, якщо говорити про поєдинок дев'ятого туру в Одесі, то бронзові призери можуть нарікати на долю. Проте про все по порядку.

Обмінявшись схожими атаками у дебюті матчу, суперники взяли тривалу паузу. Був, щоправда, епізод, коли м'яч опинився у сітці воріт «Чорноморця», але гра рукою Герреро була очевидною. Тож про те, щоб зарахувати такий гол, не могло бути й мови.

А перший по-справжньому небезпечний момент гості створили на 40-й хвилині, коли Герреро та Нагнойний розіграли нехитру комбінацію, яка призвела до виходу віч-на-віч. Але господарів врятував Варакута.

"Чорноморець" обмежився ударами із середньої дистанції. Натомість "Зоря" після перерви цілком могла розраховувати на гол. І навіть не на один. Удар Яцика зі штрафного прийняла на себе поперечина. Він же не реалізував вихід віч-на-віч, пробивши у воротаря. Зрештою, на 85-й хвилині шанс відзначитися був у Волошина, але й він не зміг переграти Варакуту. Отже - 0:0.

«Кривбас» втратив шанс обійти «Шахтар» та очолити турнірну таблицю чемпіонату України. Хоча, начебто, все у підопічних Юрія Вернидуба для цього було.

Відбивши кілька атак львівського «Руху» і навіть пропустивши м'яч, якого, втім, не зарахували через офсайд, господарі відкрили рахунок. На 37-й хвилині арбітри побачили фол у штрафному майданчику гостей, і Дмитро Бондаренко вказав на 11-метрову позначку. Пенальті реалізував Іліч.

Але «Рух» – не та команда, яка може опустити руки після пропущеного м'яча. Другий тайм це довів, а відрізок із 63 по 68 хвилини перевернув усю гру.

Спочатку Рунич пробив зльоту після розіграшу кутового з правого флангу та зрівняв рахунок.

На 65-й хвилині арбітр вирішив додати роботи своєму профільному комітету, якому тепер доведеться пояснити, чому було призначено пенальті. Виглядає і справді, дуже дивно, тож претензії Кривбасу зрозумілі. Але Клімчук суперника прощати не став і вивів львів'ян уперед.

А ще за дві хвилини Рунич поставив перед Кривбасом нерозв'язне завдання. І хоча у команди з Кривого Рогу цього сезону вже був випадок, коли вона відігралася, поступаючись двома м'ячами, цього разу врятувати гру не вдалося.

Вперше за час виступів в УПЛ зіграло внічию «Полісся». Після гри наставник «Колосу» Ярослав Вишняк сказав, що жодна з команд не мала переваги, тож важко сказати, хто набрав одне очко, а хто втратив два.

Так, насправді, й було. Моментів суперники створювали небагато, а до реальних загроз воротам практично не доходило. Хоча, наприклад, шанс відкрити рахунок у гостей з'явився на 13-й хвилині, коли безперешкодно пробивав Будківський. Але вчасно втрутився Демченко. Ще за дві хвилини партнери вивели на удар Козака – м'яч пройшов поруч із дальньою штангою воріт «Колоса».

Після чого у грі настала своєрідна аритмія – боротьби на полі було багато, а воротарі залишалися без роботи.

Знову вступити у гру голкіперу «Колоса» Кирилу Фесюну довелося на початку другого тайму, коли з-за меж штрафного пробив Морозко. У господарів у свою чергу нагадав про себе Богданов. Але й у цій дуелі переможцем вийшов воротар.

Нічия 0:0 – «Колос» не може виграти вже шість матчів поспіль.

"Минай" не відправив на кубковий матч основний склад, але й у чемпіонаті жодної вигоди з цього не отримав. Закарпатці поступилися «Оболоні» та продовжують перебувати на дні турнірної таблиці.

Зате помалу скорочує відставання від лідерів «Динамо». Кияни змусили понервувати своїх уболівальників у матчі з «Олександрією», дозволяючи супернику двічі зрівняти рахунок. Однак дубль Володимира Бражка дозволив "Динамо" здобути перемогу - 4:2.

І у заключному матчі дев'ятого туру «Дніпро-1» перервав безпрограшну серію «Металіста 1925», яка налічувала п'ять матчів. І хоча в турнірній таблиці віце-чемпіони ще далекі від лідерів, за втраченими очками йдуть нарівні з Шахтарем.

Турнірну таблицю УПЛ продовжує очолювати "Шахтар". Але матч наступного туру із «Зорею» перенесено на інший термін, а це означає, що зміна лідера не за горами. До того ж, «Динамо» тепер сповнене рішучості відігратися за торішнє фіаско та нещодавні невдачі у Лізі конференцій та Кубку України.

У нижній частині турнірної таблиці трохи легше стало «Оболоні», яка здобула другу перемогу цього сезону. Натомість є ціла низка команд, які не можуть перервати свої безвиграшні серії. І найтриваліша – у «Минаю» - дев'ять матчів.

Таким був дев'ятий тур чемпіонату України. Є що обговорити та є про що посперечатися. Тож пропонуємо зробити це у коментарях до цього відео. А ще не забудьте поставити вподобайку та підписатися на terrikon.com на Youtube.

2023-24, Чемпіонат України, 9-й тур. Результати усіх матчів

"Верес" - "ЛНЗ" 0:0
Попередження : Шарай С. 22 - Калюжний 45; Пасіч Г. 78
Вилучення : - Лопирьонок 51'

"Шахтар" - "Ворскла" 1:2 (0:1)
Голи : Скляр, 22 (пенальті) (0:1); Зубков, 57 (1:1); Нестеренко, 71 (1:2)
Попередження : Степаненко 58 -

"Чорноморець" - "Зоря" 0:0
Попередження : Дада 35 - Вантух 29; Джордан 67

"Минай" - "Оболонь" 0:1 (0:0)
Голи : Тарануха Р., 77 (0:1)
Попередження : Кравчук Ю. 71; Голуб 76; Рогозинський 87 - Лук‘янчук 52; Тарануха Р. 91

"Кривбас" - "Рух" 1:3 (1:0)
Голи : Іліч Х., 42 (пенальті) (1:0); Руніч, 63 (1:1); Климчук, 65 (пенальті) (1:2); Руніч, 68 (1:3)
Попередження : Приходько К. 81 - Лях Р. 27; Ледвій 74; Роман Віт. 85

"Колос" - "Полісся" 0:0
Попередження : Богданов 49; Лучкевич 70 - Макуана 45; Танковський 46; Будківський 52

"Динамо" - "Олександрія" 4:2 (2:1)
Голи : Бражко, 15 (1:0); Джованні Р., 42 (1:1); Ванат, 44 (2:1); Скорко, 47 (2:2); Бражко, 83 (3:2); Буяльський, 90 (4:2)
Попередження : Волошин Н. 49; Шепелєв В. 94 - Сігеєв 14; Скорко 51; Шостак Де. 65; Калітвінцев В. 71

19:51
Володимир Бражко: Забили швидкий м’яч по перерві, потім другий, третій, гра пішла